Czy uważasz że w życiu należy kierować się rozumem czy sercem

Pobierz

Z tego powodu można powiedzieć, że Biblia jest uniwersalna.. Król, mimo tego, iż posługiwał się rozumem , nie przewidział skutków swojego postępowania.. Osobiście uważam, że jest to lepsza opcja.. Jednak uważam, że w życiu trzeba bardziej kierować się sercem niż racjonalnym myśleniem.. U Ciebie to się wszystko dopiero wyklaruje pod koniec liceum.. Cenię sobie sensowne i rozwinięte odpowiedzi.. Namiętność znajduje się w sercu, dlatego kierowanie się rozumem oraz rozsądkiem nie powinno mieć wpływu na decyzje związane z uczuciem.oświeceniową wiarą w rozum a romantycznym widzeniem świata.. Ile masz lat i jakiej jesteś płci?. Niejedną debatę już stoczono na ten temat.ja uważam że lepiej kierować się i sercem i rozumem np w miłości kiedy się zakochamy to wiadomo że bije serce,ale rozum nam podpowiada jak się zachować w takiej sytuacji albo nauka to wtedy najczęściej kierujemy się rozumem ale żeby się czegoś nauczyć to musimy to zrobić dla siebie czyli włożyć to w serceChłopak zaczął się migać.. Choć rozsądek podpowiadał im, że łatwiej byłoby żyć spokojnie, w zgodzie z rodziną, to oni jednak poddali się namiętności.. Na przykładzie Antygony.. Król, mimo tego, iż posługiwał się rozumem, nie przewidział skutków swojego postępowania.. Jest to pytanie, na które człowiek próbuje znaleźć odpowiedź od wieków.. To zdanie jest meritum sprawy.Uważam, że bohaterowie literaccy w życiu częściej kierują się sercem i emocjami niż rozumem, co postaram się udowodnić w poniższych argumentach..

Twoim zdaniem w miłości należy kierować się rozumem, czy sercem?

Dzieląc ludzi na pewne grupy nie można zapominać, że wszystko jest względne.. Czym kierujesz się w życiu?. Dlaczego tak uważasz i czym Ty się kierujesz?. Jestem pomiędzy młotem a .Kieruje się w życiu uczuciami, ale także propaguje pragmatyzm, czyli wszystko co robi ma swój cel.. ; Racje rozumu pozwalają na: - dokonywanie racjonalnych wyborów, - kalkulację argumentów za i przeciw,Kierować się sercem czy rozumem?. Oba warianty mają swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników.. Nie da .Jednak ta księga jest cenna i z innego względu.. To nie jest wszystko takie łatwe jak się wydaje, niestety.. W młodości był subiektem, pracował jako kelner w winiarni u Hopfera, gdzie poznał Rzeckiego, z którym następnie zamieszkał i dzięki któremu mógł się edukować.W dzisiejszych czasach większość ludzi,szczególnie młodych na pytanie,czy należy kierować się w życiu sercem,czy rozumem zapewne wybrałoby serce.Wpływ na takową decyzję mają chwilowe zauroczenia i pierwsze miłości,które z czasem okazują się porażką.Młodzi ludzie tak uważają,ponieważ tak naprawdę o życiu jeszcze nic .. W wieku dwudziestu czterech lat miał swoje problemy egzystencjalne.. Każdemu zdarza się bowiem kierować intuicją, tak samo jak w obliczu poważnych decyzji, każdy stara się jak najdokładniej przemyśleć wszystkie za i przeciw..

Zastanawiam się czy powinnam kierowac sie sercem czy rozumem.

Gdyby wsłuchał się też wZałóżmy, że jednak to rozum powinien nami kierować.. Gdyby wsłuchał się też w głos serca, pewnie nie utraciłby swojej najbliższej rodziny.Rozum, czy serce?. Jak powiedział Wokulski: "Jestem niezmiernie szczęśliwy, że uwolniłem się od miłości, która ma zły wpływ na człowieka, która przysłaniała mi w życiu istotne cele.". Analizując wszystkie powyższe argumenty, należy uznać, że kierowanie się w życiu wyłącznie rozumem nie jest odpowiednie.W dzisiejszych czasach większość ludzi,szczególnie młodych na pytanie,czy należy kierować się w życiu sercem,czy rozumem zapewne wybrałoby serce.Wpływ na takową decyzję mają chwilowe zauroczenia i pierwsze miłości,które z czasem okazują się porażką.Młodzi ludzie tak uważają,ponieważ tak naprawdę o życiu jeszcze nic nie wiedzą.Gdyby zadać takie samo pytanie osobom .Jednak uważam, że w życiu trzeba bardziej kierować się sercem niż racjonalnym myśleniem.. Trudno wyrokować co jest bardziej skuteczne.. Chyba jeszcze nikomu nie udało się jednoznacznie rozwikłać tej zagadki.. 2010-06-12 15:25:51 Twoim zdaniem czym lepiej kierować się w życiu - sercem czy rozumem ?. Przy czym kobiety, częściej kierowały się emocjami, mężczyźni raczej racjonalizowali swoje decyzje.W życiu należy kierować się racjami rozumu..

2010-06-12 15:25:51 Wolisz kierować się sercem czy rozumem .

Jestem w 2 gim i za niedługo będę musiała dokonać wyboru szkoły średniej.Chcę iść do liceum,myślę,że się dostanę.Ale nie wiem na jaki profil iść.Całkowicie odpada mat-fiz.Bardzo chciałabym wybrać j.niem-geografia-j.polski,biologia lub j.angielski chociaż za tym ostatnim nie za bardzo przepadam.Drugą opcją jest biol-chem,bardzo lubię .W Życiu należy kierować się sercem czy Rozumem?. Spontaniczność kontra racjonalizm.. Twoim zdaniem w miłości należy kierować się rozumem, czy sercem?. Miłość, mimo że odgrywa w ich życiu istotną rolę, nie przysłania im spraw, z którymi muszą się mierzyć na co dzień, a pomaga w ich realizacji.Podsumowując, stwierdzam, iż w miłości lepiej jest kierować się głosem rozsądku.. Chamskie odpowiedzi od razu będą usuwane.Wręcz przeciwnie, angażują się w sprawy wspólnoty Soplicowa, uwłaszczając chłopów, jak również odnosząc się do nich z pełnym szacunkiem i wdzięcznością za wykonywaną pracę.. Znajduje się w niej pewien kodeks etyczny, którego należy przestrzegać.. Wyobraźmy sobie, że nie mamy uczuć, co już brzmi pięknie, widzimy każdą niedoskonałość naszego chłopaka, nie przymykamy oka na drażniące nas w nim zachowania i nawyki, możemy go ot tak porzucić i znaleźć sobie lepszego .Czy człowiek powinien w życiu podejmować decyzje słuchając rozumu czy raczej zdać się na intuicję?.

Na szczęście w jej życiu znowu pojawił się inny mężczyzna.

Uważaj tylko, byś teraz wszystkim nie opowiadała, że tylko medycyna.. Czy wierzymy, że tą sferą naszego życia kieruje przeznaczenie, los, bóg, czy raczej uzależniamy ją od naszych decyzji, zaangażowania i starań?Na 112 uczestników eksperymentu, dokładnie połowa powiedziała, że posługuje się w życiu głową, a druga połowa, że sercem.. Dostrzeżesz w utworze elementy manifestu programowego.. W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas pokonać przeszkody wynikające z konfliktu ich bliskich.W życiu każdego - i dorosłego, i nastolatka - są rzeczy, o których wypada decydować własnym rozumem, ale także sprawy, z którymi nie wolno walczyć.. Niektórzy wolą działać w zgodzie ze swą intuicją.. Znajduje się w niej mnóstwo wskazówek, jak należy żyć i jakie wartości powinny być najważniejsze dla człowieka.. ; > 2012-02-09 21:29:43Człowiek nie może walczyć ze swym przeznaczeniem - napisał Paulo Coelho.. Mów, że masz czas, że bierzesz to pod uwagę, dlatego wybierzesz profil biol- chem i na tych przedmiotach się skupiasz.Rozsądek czy intuicja?. Romantyczność Adama Mickiewicza jako manifest romantyzmuJohn Roddam Spencer Stanhope, Rudzik czasów współczesnych, 1860 Źródło: domena publiczna.Pytanie w sumie proste, co myślicie na temat ludzi, którzy mają w sobie mocno wpojone zasady moralne, często tacy ludzie są bardzo dobrzy dla innych, potrafią się poświęcić, wręcz .W życiu należy się kierować harmonijnie wszystkim- marzenia i rozsądek.. Jak Uważacie .. Wskażesz w utworze cechy ballady.. Drugą jest zdrowy rozsądek i kalkulacja.. Miej serce i patrzaj w serce!. Stało się kolejnym w jej życiu kołem ratunkowym, z którego też wkrótce uszło powietrze.W Życiu należy kierować się sercem czy Rozumem?. 2013-02-05 15:34:41Czym powinniśmy się w życiu kierować?. Dziś widzi, że nowe uczucie pojawiło się akurat wtedy, gdy była w potrzebie.. Pierwszą jest serce, albo jak mówią niektórzy intuicja lub emocje.. W związku z tym należy uznać, że kierowali się sercem i to pozwoliło zobaczyć się z kolegą tuż przed jego śmiercią, a kolejno - zapisać się na kartach historii jako bohaterowie.. Uzasadnij swoje zdanie.. Kierują się emocjami i często ignorują rozsądek.Czym człowiek powinien się kierować w życiu, rozumem czy miłością?. Jak Uważacie ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt