Ludność i gospodarka australii notatka

Pobierz

Stanowią oni około 2% społeczeństwa.. 6.Temat: Proszę, by każdy uczeń regularnie .Australia - państwo demokratyczne, położone na półkuli południowej, obejmujące kontynent Australia, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym.. Rdzennymi mieszkańcami Australii są Aborygeni.. Pierwsze 11 sekund nie zostało przycięte!Związek Australijski to jedyny kraj znajdujący się na kontynencie Aus.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Do najbardziej zaludnionych stanów należą Nowa Południowa Walia oraz Wiktoria, na terenie których znajdują się dwa największe miasta Australii - Sydney i Melbourne.. Największą gęstością zaludnienia cechują się wschodnie i południowo-wschodnie wybrzeża kontynentu.ð.Wymień kilka bogactw naturalnych i atrakcji turystycznych Australii.. Temat: Przez lądy i oceany.. Zwróć uwagę na wyróżnione pojęcia.4.. Kanada środowisko przyrodnicze a rozwój rolnictwa.. Środowisko przyrodnicze Australii i Oceanii.. Australia znajduje się w całości na półkulach: południowej i wschodniej.. Zapoznajcie się z tematem w podręczniku str. 162-168.. Ludność Australii - stolica:-liczba ludności:Teraz Związek Australijski - kilka faktów dotyczących ludności i gospodarki.. Ludność i gospodarka Australii.. Ludność i gospodarkaAustralii Australia to zarówno nazwa kontynentu jak i państwa, jednak tylko w języku potocznym..

Ludność i gospodarka Australii.

Gospodarka Australii to gospodarka oparta na nowoczesnym przemyśle I usługach.Ludność i gospodarka Australii.. Ludność Ameryki.. Jest szóstym pod względem powierzchni państwem świata i jedynym państwem na świecie obejmującym cały kontynent.. warunkach przewóz towarów jest oparty gł.. Stany Zjednoczone - potęga gospodarcza świata.. Dział V "Australia i Oceania" 1.. Wymienić elementy środowiska przyrodniczego Australii.. Zdecydowana .Australia - bogaty kraj, słabo zaludniony.Prezentacja o ludności i gospodarce Australii.. Wpływ czynników przyrodniczych na rozmieszczenie ludności Australii.. Dzisiejszy temat dotyczy bardziej państwa niż kontynentu, jednak nie ma to większego znaczenia, ponieważ na tym kontynencie nie ma przecież innych państw.Notatka do zeszytu: 1.Australia jest najsłabiej zaludnionym kontynentem (spośród tych zamieszkałych).Na jej obszarze (25 razy większy niż .. 3.Rozmieszczenie ludności w Australii jest bardzo nierównomierne.. wynosi 507 (2001); w austral.. Czytając zwróćcie uwagę na: - liczbę ludności i gęstość zaludnienia na podstawie mapy tematycznej i analizy danych statystyczny - czynniki przyrodnicze wpływające na rozmieszczenie ludności AustraliiAustralia należy do najbardziej zmotoryzowanych krajów świata; liczba samochodów osobowych w przeliczeniu na 1000 mieszk..

6.Temat: Ludność i gospodarka Australii.

Opisać zróżnicowanie ludności Australii.. Cechy rolnictwa na tle warunków przyrodniczych.. Rozmieszczenie ludności jest bardzo nierównomierne.. (str. 162 - 168) Przeanalizuj zamieszczone mapy, fotografie, ciekawostki.. Aborygeni- rdzenna ludność Australii.. Liczba ludności i gęstość zaludnienia Australii.. Notatka.. Po tej lekcji będziesz umiał/umiała: Określić położenie geograficzne Australii.. Urbanizacja w Amerykach.. Na wyspach Oceanii uprawia się: palmę kokosową, trzcinę cukrową, banany, ananasy, drzewa chlebowe i w mniejszym zakresie kawę, kakao i kauczuk.. Poznajemy pogodę i inne zjawiska przyrodnicze; Składniki pogody; Pogoda a klimat; Strefy klimatyczne i strefy krajobrazowe; Z biegiem rzeki; Zmiany w przemyśle Niemiec; Ludność i gospodarka Australii; Poznajemy życie .Temat: Ludność i gospodarka Australii.. pani od gegry .. Rysowana notatka (sketchnotka) zawiera wszystko to co po lekcji powinniście wiedzieć .Gospodarka.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Gospodarka Polski - podsumowanie Francja - nowoczesna gospodarka Wilgotny las równikowy Tornada i cyklony tropikalne Mieszkańcy Ameryki Start Notatki do lekcjiKlasa 5.. Notatka: 1.Ludność Australii:-liczba: 24 mln ludzi-gęstość zaludnienia : 3 os/km kwadratowy (najmniejsza na świecie)-nierównomierne rozmieszczenie ludności uzależnione głównie od klimatu suchego i gorącegoRozciągłość południkowa i równoleżnikowa Australii..

Przeczytaj 2 temat - Ludność i gospodarka Australii.

Wszystkie większe miasta Australii, z wyjątkiem stolicy - Canberry (390 tys. mieszkańców), powstały na wybrzeżu.. Drogi Uczniu, przejrzyj .. (może to być notatka) Około 90% Australijczyków mieszka w miastach.. Wypisz cechy południków i równoleżników - zapisz w zeszycie przedmiotowym.. Australia (7,7 mln km²) jest także krajem o największej liczbie ludności w regionie Oceanii (ponad 25 milionów mieszkańców), jednak cechuje się relatywnie niską gęstością zaludnienia (zaledwie 3,2 os./km²).→ Ludność i gospodarka Australii - prezentacja interaktywna NOTATKA DO ZESZYTU: P.S. Stolicą kraju jest Canberra, największym miastem jest Sydney.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Obejrzyj lekcję geografii w TV.. na transporcie samochodowym; 2001 w Australii było zarejestrowanych 2,2 mln samochodów ciężarowych i 9,8 mln osobowych; dł. dróg kołowych 811 tys. km (2004); niemal połowa dróg jest .. Poprawna nazwa to Związek Australijski.. najlepiej żeby w notatce było: jaki to kontynent(mały, duży) gdzie leży jaką ma powierzchnie (w milionach kilometrach kwadratowych) jakie państwa należą do tego kontynentuPolska - środowisko naturalne, ludność i gospodarka prezentacje, gry, ćwiczenia i różności na tablicę multimedialną i lekcje zdalne dla 7 klasy..

Aborygeni- rdzenna ludność Australii.

Podsumowanie wiadomości o AustraliiWarunki naturalne Australii i Oceanii; Australia - Grywalizacja; Rozwój dużych miast, a zmiany w strefach podmiejskich.. Wpływ czynników przyrodniczych na rozmieszczenie ludności Australii.. Związek Australijski jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów świata.. Nie przewiduję już kartkówek i sprawdzianów.. Liczba ludności i gęstość zaludnienia Australii.. Skrajnymi punktami w części kontynentalnej są: Na północ - Przylądek Jork - 10°41'S; Na południe - Przylądek Południowy - 39°08'S; Na zachód - Przylądek Steep - 113°09'E;Szkoła podstawowa geografia klasa 8 Autor: Maria Ślazyk Temat: Australia.. Występowanie surowców mineralnych.. Klasa 8-piątek í í. ì TVP SPORT powtórka í ñ. ï ì.. Występowanie surowców mineralnych.. Informacje: Oceny ze sprawdzianu i oceny przewidywane zostały już wstawione do dziennika.. Na podstawie podręcznika na stronie 86- 90, wykonaj polecenia: 1.. Wiele z nich to duże porty oceaniczne.. Rozlegle obszary wnętrza kontynentu są prawie bezludne (ludność koncentruje się tam przede wszystkim w ośrodkach górniczych).. Jest zamieszkiwane przez 25 mln osób, z czego 2/3 populacji mieszka w pięciu największych australijskich metropoliach .Rozmieszczenie ludności w Australii wykazuje ogromne dysproporcje między wybrzeżami a obszarami wewnątrz kontynentu.. Aborygeni (krótka informacja o Aborygenach) 2.. Notatka do lekcji: 1.. Jeśli kogoś wyjątkowo ciekawi ten niezwykły kontynent odsyłam Was do miejsca, w którym znajdziecie wiele ciekawych informacji, filmików, gier o Australii → AUSTRALIA Pozdrawiam serdecznie p. Natalia DanyłoOd zachodu i południa Australię oblewają wody Oceanu Indyjskiego, a od wschodu - Oceanu Spokojnego.. Cechy rolnictwa na tle warunków przyrodniczych.. Korzystając z mapy na stronie 89 wskaż dowolny południk i równoleżnik, bieguny, równik, południk zerowy, zwrotniki i koła podbiegunowe, oraz półkule: północną, południową, wschodnią, zachodnią.Notatka o australii (KONTYNENCIE), krótka, najlepiej w 3-4 punktach.. Notatka do lekcji: 1.. Liczba ludności kontynentu liczy ok. 20 mln mieszkańców.. Ludność miejska stanowi aż 89,4% ogółu mieszkańców.Temat: Ludność i gospodarka Australii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt