Co się dzieje na białorusi

Pobierz

Do protestujących w poprzednich dniach załóg dołączyli masowo m.in. pracownicy Naftanu (produkcja petrochemiczna), Biełkalija w Soligorsku (nawozy potasowe), MZKT (pojazdy wojskowe) i MTZ w Mińsku (traktory).Rezerwy Międzynarodowe Białorusi w roku po wyborach zmniejszyły się o 1,4 mld dol., do 7,4 mld.. Tymczasem jej gospodarka jest w bardzo złym stanie.Piotr Gąsowski wybrał się na Białoruś, a dokładnie do Mińska, gdzie obecnie trwają protesty po sfałszowanych - według wielu mieszkańców - wyborach.. Oglądaj wideo i zdjęcia.. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo spuścił z tonu; uważa tylko, że wybory prezydenckie na Białorusi nie spełniły standardów i apeluje o zwolnienie .Wojna hybrydowa młodszego brata Putina, czyli co się dzieje na granicy Polski i Białorusi Witold Głowacki 26 sierpnia 2021, 18:29 Z pewnością nie taka, jak wywołany przez Rosję konflikt na .Dodała, że na wybory na Białorusi patrzy przez pryzmat tego, co się dzieje w demokratycznym kraju, takim jak Polska.. DZIEJE SIĘ .. Nawet idąc do sklepu czy na spacer można się stać jej ofiarą - mówi w rozmowie z WP Nikita Grekowicz, Białorusin od dziecka mieszkający w Polsce.Białoruś jest krajem bez oligarchów i miliarderów, więc nie ma instytucji, która w celu zdobycia władzy mogłaby sfinansować jakiś poważny ruch społeczny.. "Od Mińska do Kobrynia - protesty na całej Białorusi" - to tytuł krótkiego filmu polskiego Biełsatu:Co się dzieje na Białorusi - 21.08.2020..

Białoruś 2021 - co się dzieje?

Europoseł wziął w piątek we Wrocławiu udział w debacie pt. "Z Widokiem na globalną rolę UE.. Dzisiaj o Białorusi nie mówi się tak dużo.. Morawieckim, przekażę mu informacje, co do obecnej sytuacji na Białorusi, którą przynajmniej ja .Rok temu miały miejsce masowe protesty na Białorusi.. Czytaj najnowsze informacje.. Niezależna rosyjska telewizja Dożd informowała w czwartek o rewizjach białoruskich służb w biurach Yandex Taxi i Uber.- To co się dzieje, to jest łamanie międzynarodowego prawa przez polską Straż Graniczną.. Jak.14 sierpnia doszło do rozszerzenia fali protestów w białoruskich zakładach przemysłowych.. 17 listopada 2008 roku W Polsce wciąż usłyszeć można wiele stereotypowych opinii na temat Białorusi.. To drugie ją jednak z automatu kompromituje, bo Białorusini znają wartość własnej suwerenności.Szef "Solidarności": tego, co się dzieje na Białorusi, nic nie zatrzyma PAP.. Działanie to miało na celu utrzymanie kursu rubla białoruskiego, który obecnie ustabilizował się na poziomie 2,5 rubla za 1 dol.Ostatecznie na otwarciu szkoły miał pojawić się nie Aleksander Łukaszenka, a jedynie osoba bardzo do niego podobna..

od stolicy Białorusi aresztu w Żodzino.Co się dzieje na Białorusi?

Wygrał je - po licznych oskarżeniach o fałszerstwo - Aleksandr Łukaszenka.. Stało się tak głównie ze względu na sprzedaż waluty z rezerw u szczytu kryzysu politycznego.. Strażnicy nie pozwalają złożyć im wniosku o ochronę międzynarodową, o status uchodźcy.. McCartney, Jett i inni wspominają zmarłego muzyka.. Ale wybory te były źródłem protestów społecznych na wielką skalę.. O tym, skąd akurat na Białorusi wzięli się imigranci chcący przedostać się przez białorusko-polską czy białorusko-litewską granicę na terytorium UE, pisze w szczegółach białoruski dziennikarz, były redaktor naczelny kanału Nexta Tadeusz Giczan.. ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM.. Dla opisania sytuacji w tym kraju często wystarcza stwierdzenie, że rządzi tam dziwny autokrata a społeczeństwo w większości jest z tego zadowolone.. W rocznicę tego wydarzenia rozmawiamy z Alesiem Zarembiukiem, opozycjonistą, szefem Domu Białoruskiego w .Co się dzieje z pierwszą damą Białorusi?. Kolejne wiadomości docierają od bliskich działaczy Związku Polaków na Białorusi: Jak dowiedział się portal znadniemna.pl, nie tylko Andrzej Poczobut został przeniesiony z aresztu "Woładarka" w Mińsku do oddalonego o 50 km.. Na dowód twórcy " Realnaja Białoruś" pokazali nagranie - zgodnie z ich słowami - zarejestrowane w Bobrujsku, na którym rzekomo występował nie prezydent Białorusi, a tylko łudząco podobny mężczyzna.Polska musi zareagować na to, co dzieje się na Białorusi..

...Białoruski dziennikarz ujawnia, co naprawdę dzieje się na granicy.

Głównych kontrkandydatów wcześniej pozamykał w więzieniach.. Biografowie Aleksandra Łukaszenki mają nie lada orzech do zgryzienia, bo napotykają spore problemy już na etapie dzieciństwa prezydenta Białorusi.Skąd na Białorusi imigranci z Iraku?. Wiara, że można Bezkarnie sfałszować wybory, kiedy w komisjach wyborczych pracuje ok. 40 tysięcy osób, to typowa "wolnorynkowa" bajka.. Świat rocka złożył hołd Charliemu Wattsowi.. Jak wygląda Białoruś 2021?. Protesty po wyborach prezydenckich odbiły się szerokim echem.. Protesty po wyborach prezydenckich odbiły się szerokim echem.. Czytaj najnowsze informacje.. 1 minuta czytania .. O komentarz poprosiliśmy byłego szefa .Na Białorusi wciąż trwają masowe protesty przeciwko ewidentnym fałszerstwom wyborczym i przedłużeniu rządów Aleksandra Łukaszenki.. Wydaje się, że wciąż brakuje nam Kryzys na granicy polsko .Białoruski dziennikarz tłumaczy, co naprawdę dzieje się na pograniczu "Za dużo emocji, za mało trzeźwego myślenia" - tak białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan ocenia publiczną dyskusję .Co się dzieje na Białorusi - 16.08.2020.. Białoruś w portalu TVN24!. 1 ZDJĘCIE.. SOTEU: Orędzie o stanie UE".Szef "Solidarności": Nikt nie zatrzyma tego, co się dzieje na Białorusi 8 września 2020, 16:46 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę Udostępnij na FacebookuCo się dzieje z uwięzionymi na Białorusi Polakami?.

- I to jest niezrozumiałe dla mnie teraz, jak takie rzeczy się nie mogą ...Tłumaczy, co dzieje się na Białorusi.

Oglądaj wideo i.Aktualizacja Białoruska propaganda zarzuciła katolikom faszyzm i zależność od Polski Umieszczona na okładce dzisiejszej Minskiej Praudy karykatura oburzyła białoruskich katolików.. Dzisiaj o Białorusi nie mówi się tak dużo.. Banksterstwo - zdaje się - zwija żagle.. Według… 2021.09.07 15:15W dniach 10-16 września na Białorusi odbędą się cykliczne manewry wojskowe Zapad-2021, w których tradycyjnie weźmie udział również armia rosyjska.. W artykule opisuje kulisy operacji "Śluza" - już na początku sierpnia o nazywanej tak .Kilka miesięcy temu cały świat patrzył na Białoruś.. Jak dzisiaj żyje się w tym kraju?. Za pomocą tłumaczki skontaktowaliśmy się z nimi i wszyscy deklarują, że chcą złożyć w Polsce wniosek o ochronę - powiedziała na antenie Polsat .Gospodarka na granicy upadku?. U nas zawsze aktualne wiadomości z kraju, ze świata - sprawdź.Białoruś w portalu TVN24!. Obywatele Białorusi okupują ulice, by zmusić.Rok temu 9. sierpnia na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie.. Uciszyło się na Białorusi.. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli wezwał Alaksandra Łukaszenkę do zaprzestania przemoczy.. Białoruska opozycja zdana jest więc na siebie i na finansowanie z zagranicy.. Rozmawiała Ludmiła Anannikova.. O tym opowiadamy w dzisiejszym odcinku.. Osłabły strajki i demonstracje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt