Test do działu pochodne węglowodorów

Pobierz

Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 7865 Listopad 07, 2012, 07:11:36 pm wysłana przez auresthor: Pochodne funkcji - obliczanie, zastosowanie w fizyce i nie tylko.. Sól kwasu mrówkowego to .. Związki organiczne, które są pochodnymi kwasów i alkoholi.. grupy alkilowej i grupy funkcyjnej.. Odczyn alkoholi jest .. 6. .. Tollensa na ściankach kolby reakcyjnej odkłada się błyszczące lustro metalicznego srebra, stanowiące test jakościowy na obecność aldehydowej grupy funkcyjnej.. Przy którym wzorze podana jest poprawna nazwa związku?. Popularna nazwa kwasu o dwóch atomach węgla w cząsteczce .. I Dokończ zdanie: 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian do działu "Hydroksylowe pochodne węglowodorów" - grupa B Ocenianie: SprawdzianySprawdzian zawiera materiał służący do weryfikacji stopnia opanowania materiału przez ucznia.. węglowodoru i grupy funkcyjnej.. Zaczęty przez asr Dział Zadania.. Prawda: wzór alkanoli to Cn2n+1, kwas mrówkowy występuje w liściach pokrzywy, kwas butanowy jest stosowany w przemyśle spożywczym, kwas cytrynowy jest stosowany w przemyśle spożywczym i farmaceytycznym, metanol jest stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, etanol jest stosowany do produkcji środków .Pochodne węglowodorów - podsumowanie.. Węglowodory.. PDF został starannie przygotowany na podstawie książki Chemia Nowej Ery dla klasy 8..

Sprawdzian ze znajomości chemii, pochodne węglowodorów.60 seconds.

Grupa funkcyjna - to grupa atomów, która przyłączona do alkilu nadaje związkowi chemicznemu charakterystyczne właściwości, określa przynależność do danego typu związku chemicznego.Temat : Sprawdzian ,, Pochodne węglowodorów" Podczas rozwiązywania testu sprawdź swoje wiadomości i umiejętności z działu ,,Pochodne węglowodorów".. COOH kwas stearynowy 2.Podręcznik szkolny CHEMIA DLA Gimnazjum Sprawdzian z DzIAłU:POCHODNE WęGLOWODORóW - sprawdź opinie i opis produktu.. a) C 17 H 35 COOH kwas palmitynowy b) C 17 H 35 COOH kwas olejowy c) C 17 H 35 COOH kwas maslowy d) C 17 H 35.. Poniżej zawarta jest karta odpowiedzi Powodzenia!. Test zawiera 20 pytań.. Produkty reakcji kwasów z alkoholami to .. Zawiera 17 pytań.. Co trzeba przygotować, by zweryfikować hipotezę?. a) C 17 H 35 COOH kwas palmitynowy b) C 17 H 35 COOH kwas olejowy c) C 17 H 35 COOH kwas masłowy d) C 17 H 35 COOH kwas stearynowy 2.. Pochodne węglowodorów: alkohole, kwasy karboksylowe, estry, aminy i aminokwasy to związki chemiczne, z którymi spotykamy się każdego dnia.. Składa się z zestawu zadań dla jednej grupy oraz kryteriów oceniania.. Do pochodnych węglowodorów zaliczamy: A. alkohole, kwasy karboksylowe, alkanyPochodne węglowodorów Sprawdzian 3 Gimnazjum ..

Pochodne węglowodorów są zbudowane z. answer choices.

Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty.Zaplanować doświadczenie pozwalające zbadać rozpuszczalność węglowodorów (benzyny) w wodzie i rozpuszczalniku organicznym.. Jedno z równań reakcji zapisane jest poprawnie, które?. Związki nieorganiczne.. Pytanie 1 /31.. Etanol wykorzystuje się również do produkcji napojów alkoholowych.Grupa -COOH to grupa funkcyjna: a) węglowodorów; b) alkoholi; c) kwasów karboksylowych; d) estrów.. Jest to dział w którym poznacie budowę, właściwości, występowanie i znaczenie podstawowych składników pokarmowych: tłuszczów, białek i cukrów.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Pochodne węglowodorów zawierające w cząsteczce grupę karboksylową.. You can do the exercises online or download the worksheet as pdf.Gimznazjum Sprawdziany Chemia Pochodne węglowodorów test.pdf heeh / Galeria / Gimznazjum Sprawdziany Chemia Pochodne węglowodorów test.pdf Download: Gimznazjum Sprawdziany Chemia Pochodne węglowodorów test.pdfWęglowodory - test powtórzeniowy z węglowodorów i ich wzorów.. Za każdą prawidłową odpowiedź uczeń otrzymuje 1 punkt.. Niewielką ilość nafty, benzyny, wodę, alkohol Zapisz .E-podręcznik Ciekawa chemia, klasa 7, temat: Podsumowanie działu, Sprawdź swoje umiejętności, Test do działu ; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji; Scenariusz lekcji: Pochodne węglowodorów - podsumowanie działuOd alkoholi do estrów, czyli pochodne węglowodorów..

Sole sodowe i potasowe kwasów tłuszczowych to ... 7.pochodne węglowodorów - Prawda czy fałsz.

podpisz się imieniem i nazwiskiem quiz aktywny do 5 czerwca Dzisiaj zaczynamy nowy dział: Substancje o znaczeniu biologicznym.. Zaczęty przez _Mithrandir Dział Dyskusje.. W związku z tym sprawdzian zawiera pełny zakres materiałów do przerabianego działu z przedmiotu - chemii.Pochodne węglowodorów - to związki chemiczne powstałe po zastąpieniu atomu wodoru w węglowodorze grupą funkcyjną np. -OH, - Cl, - COOH, -NH 2.. Tags: Question 3.Test Pochodne węglowodorów, Rozdział II podręcznika Chemia Nowej Ery dla Klasa III.. z grupy karboksylowej i grupy aminowej.. Ocet, który służy m.in. do konserwowania żywności, zawiera kwas octowy.. POCHODNE WĘGLOWODORÓW #E8 - ogarnij chemię z Panem Belfrem.. Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 32331 Grudzień 27, 2008, 01:18:45 pmPOCHODNE WĘGLOWODORÓW #E8 - ogarnij chemię z Panem Belfrem - YouTube.. Przemiana glukozy zawartej w owocach pod wpływem enzymów wytwarzanych przez drożdże, w wyniku której powstaje alkohol etylowy i tlenek węgla(IV) to: a) fermentacja octowa; b) fermentacja alkoholowa; c) fermentacja mlekowa; d) spalanie glukozy.Test z pochodnych węglowodorów dla klasy 3 gimnazjum Data dodania: 2011-05-03 18:57:11 Autor: Daria Bocheńska Niniejszy sprawdzian obejmuje treści nauczania z działu «Pochodne węglowodorów» w klasie 3 gimnazjum.Pochodne węglowodorów 1..

W cząsteczce estru znajduje się grupa funkcyjna zwana estrową.Sprawdzian z działu 4.

Reakcja ta zwana próbą lustra srebrowego znalazła zastosowanie przy wyrobie luster i ozdób choinkowych.okresla przynaleznosc do danego typu zwiazku chemicznego.Sprawdzian wraz z odpowiedziami do testu "Pochodne weglowodorow" Test sprawdzajacy -.. Czas rozwiązywania testu 40 minut.W quizie spotkasz 24 pytań, które pozwolą ci na sprawdzenie wiedzy podręcznikowej.Rozdział 9.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test sprawdzający, wielostopniowy z chemii: "Węglowodory" Typ szkoły: technikum Autor testu: mgr Ewa Jagoda Skonstruowany przeze mnie test zawiera pytania zamknięte czterokrotnego wyboru, w których tylko jedna odpowiedź jest prawi-dłowa.. rozdzial 4.. Jeśli masz możliwość, wydrukuj go i uzupełniaj, jeśli takiej możliwości nie masz, wpisz odpowiedzi do zeszytu nie przepisując poleceń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt