Napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieści o miłosiernym samarytaninie

Pobierz

1) Zapoznaj się przypowieści Miłosierny Samarytanin - podręcznik str. 252.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przykd: rozpoczynajace opowiadanie:Do 200 g wody o temperaturze 80°C wprowadzono 20 g chloranu(VII) potasu KClO 4 .. Prace zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął.. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Sporządź plan wydarzeń wybranego przez siebie mitu lub przypowieści.. Temat: "Ludzka dobroć" Zapoznaj się z treścią przypowieści "O miłosiernym Samarytaninie" Wyraź opinię o zachowaniu Kapłana i Lewity; Uzasadnij ponadczasowe wartości przypowieści o SamarytaniniePozostałe panny nie zostały na nią wpuszczone, gdyż pan odpowiedział, że ich nie zna.. Dlatego też ważne jest, aby być czujnym, bo nikt nie zna dnia ani godziny.. W zeszytach zapiszcie odpowiedzi do zadań 3 i 6 s. 271, a w zeszycie ćwiczeń uzupełnijcie ćwiczenia 2, 6 i 7 s. 137 i 140.TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie .Szczególnie istotna jest tu przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie w Ewangelii Łukasza (10,25-41)..

Napisz współczesną wersję przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

5,7,8 s.252 w podręczniku .. Pewien ojciec miał dwóch synów i każdemu z nich dał taką samą część majątku.. Nagle zza krzaków wyszło dwóch mężczyzn.. Następnie wykonaj zadania: 1.. Zapoznaj się z tematem ze str.269-270, sporządź notatkę, jak poprawnie napisac opowiadanie.. Jedynie Samarytanin, gdy zobaczył cierpiącego, postanowił mu pomóc.Na podstawie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.. 2) Spróbuj odpowiedzieć na pytania pełnymi zdaniami: 1.Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, plan wydarzeń i przykładowe nawiązania literackie pojawiające się w utworze.. "Pewien człowiek schodząc z Jerozolimy do Jerycha wpadł w ręce zbójców, którzy go ograbili i pozostawili rannego na drodze.. Możesz .. list, opowiadanie twórcze) na podstawie omawianych lektur i tekstów.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

Napisz współczesną wersję przypowieści "O miłosiernym Samarytaninie" .

Opowiadanie należy napisać w zeszycie przedmiotowym.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Przypowieść o robotnikach w winnicy.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Tak więc przypowieść zakończona jest przestrogą dla wszystkich.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Temat 1.. Moja notatka Podręcznik, s. 269-271 1 • mit • przypowieść 2 Rozwiń wstępy opowiadań: wprowadź miejsce i czas zdarzeń oraz zbuduj nastrój.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Londyn.. 7 kwietnia (wtorek)Przypowieść o synu marnotrawnym (Łk 15, 11-32).. Słowa Jezusa zawarte w tej przypowieści pouczają nas, by być wrażliwym na czyjąś krzywdę i nieszczęście, bye nie przechodzić obojętnie obok.Temat: Jak okazywać dobroć?. W przypowieści tej Jezus zderzył miłosierne postępowanie Samarytanina z obojętnością na los pobitego Żyda ze strony żydowskiego kapłana oraz jego pomocnika - przedstawicieli bardzo szanowanych przez Żydów grup zawodowych.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie opowiada historię napadniętego człowieka, na którego nieszczęście nie zwracali uwagi przechodzący obok ludzie..

- na podstawie przypowieści "O miłosiernym Samarytaninie".

Uczony zapytał więc, kogo można uznać za bliźniego.. Przechodzili koło niego i kapłan, i lewita, ale żaden nie pomógł leżącemu.Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie - streszczenie.. Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych znajduje się w Ewangelii wg Św. Mateusza.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Młodszy syn postanowił wziąć swoją część i żyć na własny rachunek, starszy syn został w domu ojca i ciężko pracował.Napisz odpowiedź na pytanie zawarte w ćwicz.. Author: Krystyna Ołubowicz Created Date:Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Związki wyrazowe: wyciągnąć pomocną dłoń, oddać ostatnią koszulę, mieć serce na dłoni.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersję przypowieści o miłosiernym Samarytaninie wg poniższych wskazówek: Przykładowe informacje pomocnicze: Miejsce i czas pasaż wielkiej galerii handlowejPrzypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37) Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze.. Interpretacja.. Otóż pewien człowiek wędrował z Jerozolimy do Jerycha.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019..

Wtedy też poznaje przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli.. Napadli go, wzięli wszystkie pieniądze, które przy sobie miał i uderzyli bejsbolem w głowę.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 .. Pozdrawiam!Jezus odesłał go do wiedzy, zawartej w Prawach, gdzie napisane było, że warunkiem życia wiecznego jest miłowanie Boga oraz swoich bliźnich tak, jak siebie samego.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słów, miejsce akcji - dworzec lub galeria.. Wielokrotnie zostajemy zaskoczeni przez los, tak jak to miało miejsce w powyższej przypowieści.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.. Pewien człowiek o imieniu Philip wracał ciemnym wieczorem z pracy.. Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.. Oblicz, ile gramów tej substancji należy jeszcze dodać, aby w podanej temperaturze otrzymać roztwór nasycony odpowiedzi: 1; Proszę o pomoc plissssss Wciel się w rolę dziennikarza i na podstawie tekstu ułóż 10 pytań do autora i odpowiedz na nie odpowiedzi: 0 .• Przypowieść o synu marnotrawnym (Łk 15,11-32) - streszczenie, interpretacja • Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10,30-37) - streszczenie, interpretacja • Przypowieść o siewcy (Mt 13,1-8) - streszczenie, interpretacja • Przypowieść jako gatunek • Listy św. Pawła - opracowanieMIŁOSIERNY SAMARYTANIN "Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Pamiętaj, że Twoja praca powinna zawierać 200 słów.. Jest późna, chłodna jesień.. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie jest odpowiedzią na to pytanie.. Szedł przez park.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Jedynie Samarytanin, gdy zobaczył cierpiącego, postanowił mu pomóc.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.". Zadanie domowe: - Wybierz jeden z poniższych tematów i napisz opowiadanie twórcze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt