Napisz wypracowanie o tajemniczym ogrodzie

Pobierz

PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec o swojej chorobie 18.Kłótnia z Colinem 19.Histeria 20.Mary o swojej tajemnicy Colinowi 21.Spotkanie Dicka z Colinem 22.Colin w .Quiz z lektury "Tajemniczy ogród" .. ich poszukaj!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.. Moje wrażenia po lekturze.. Podstawowa; Język polski; Lektury; 19.03.2019 13:05.. Oboje prowadzili życie towarzyskie, więc nie mieli czasu, by zająć się wychowywaniem .tajemniczy ogród miał dwa oblicza- jedno straszne, bo był zaniedbany, drugie piękne, po wypielęgnowaniu.Zanim Mary znalazła kluczyk i furtkę prowadzącą do ogrodu, był on zapomniany przez wszystkich domowników, ponieważ był przyczyną nieszczęścia w rodzinie.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji..

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.

Życzę powodzenia!. Odpowiedzi (2) .. Potrafi dochować powierzone sobie tajemnice.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Udostępnij.. (Tajemniczy ogród)Zadanie: napisz o przyjazni colina i mary z lektury Rozwiązanie:mary i colin bohaterowie ,,tajemniczego ogrodu ,, zaprzyjażniają się z sobą spędzają dużo czasu w ogrodzie .. "Tajemniczy Ogród"_ Co powiedziała marta o rodzinie Cravena?. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. Pochodziła z bogatej rodziny, mieszkającej w Indiach.. Klucz do furtki gdzieś zapodziano.. Antoni Słonimski napisał wiersz "Alarm" w .Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Jak napisać wypracowanie o całej lekturze Tajemniczy Ogród.. 2013-04-07 10:45:09 Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród " Pomocyy !. Jest pracowity i obowiązkowy.. Potem pobiegła do Dicka.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. Tajemniczy ogród to niezwykle ciekawa opowieść o dziesięcioletniej sierocie - Mary Lennox.. Napisz ogłoszenie o zaginięciu Stasia i Nel 2 dni temu; Proszę o pomoc 2 dni temu; BŁAGAM O POMOC PROSZE Praca pisemna na temat Jak świ.Tajemniczy ogród - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika..

Mary poszła go odwiedzić i zdradziła, że już coś wie o ogrodzie.

Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Wypracowanie.. werindaxd 5 lat temu.. Oto Tajemniczy Ogród i dziecko,prosze o pomoc.. Pracę prześlij na znany Ci już adres.. Tak naprawdę mówiła mu to, co już widziała.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Zawiera 16 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Jest ubrany schludnie, choć skromnie, co świadczy o ubóstwie jego rodziny.. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. !Ogród zawsze stanowi pewnego rodzaju tajemnicę.. !To że jesteś .Tytułowy tajemniczy ogród wchodzi w skład posiadłości pana Cravena.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2011-06-02 20:26:17 Załóż nowy klubI "Tajemniczy Ogród" jako powieść Powieść jest to obszerny utwór pisany prozą, w którym wiele postaci (pierwszoplanowe: Mary Lennox, Colin Craven, Dick Sowerby, drugoplanowi: Marta i Zuzanna Sowerby, ogrodnik Ben) i przynajmniej kilka wątków, czyli ciągów zdarzeń rozgrywających się wokół danej postaci lub zagadnienia..

Mary opowiada mu o tajemniczym ogrodzie, ale nie zdradza, że już go odnalazła.

Czas do piątku do 15.. 2.tajemniczy ogród.. Rozwiąż test!napisz wypracowanie na temat Charakterystyka Dicka Sowerby,bardzo prosze o pomoc to ma być na jutro z góry dziękuję.. Quiz w Poczekalni.. Chodziła tam codziennie, wyrywała chwasty.. W czasie jednej z rozmów przyleciał rudzik i usiadł na rękojeści szpadla Bena.Mary Lennox miała około 10 lat.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Okazuje się, że jest to syn wuja Cravena - Colin.. Skomentuj.. Jest główną bohaterką książki "Tajemniczy ogród".. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Był to u.W końcu dociera do komnaty, w której leży schorowany chłopiec.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. Lekturka 4 lata temu.. Mary postanawia poświęcić się dla niego i każdego dnia pracuje na rzecz jego rozwoju.. Chętnie pomaga Mary w ogrodzie, choć musi wstawać wcześnie rano i ma długą drogę do przebycia.Na dobranoc Mary jeszcze raz opowiedziała mu, jak wyobraża sobie tajemniczy ogród.. Przez wiele lat pozostawał zamknięty - otoczony wysokim murem, który porastały bluszcze, niedostępny nawet dla ludzkich spojrzeń.. Udostępnij.. Proszę!. Jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka uchodziła za słynną piękność.. Quiz w Poczekalni.. Mary zdobywa pierwszych przyjaciół, zaczyna też interesować się ogrodem, a nawet odczuwa potrzebę dbałości o to miejsce..

Cały czas rozkazywała swojej hinduskiej niańce.Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.

Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. .Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. !Ktoś się może nad tym napracował przepraszam ale jesteś bardzo nie miły/a mógłbyś/mogłabyś napisać np.gdzie szukać odpowiedzi a nie od razu obrażasz twórców tego quizu a tak wogule jak ci się coś nie podoba to po co wogule tu wchodzisz przestań obrażać!. Nagle zauważyła rudzika.Temat: Moja praca na podstawie lektury " Tajemniczy ogród"-Wybierz jeden z tematów dotyczących lektury i napisz wypracowanie (praca powinna liczyć przynajmniej 150 słów).. Rozdział 10.. Zgłoś nadużycie.. Wyślij zgłoszenie .Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: "Tajemniczy ogród".. Rozdział osiemnasty "Nie traćmy czasu" Następnego dnia Colin był już spokojny, ale miał gorączkę.. To sprawia, że jest on bardzo dobrym elementem do wplecenia w dzieło literackie, dzięki różnorodności, jaką oferuje.Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".. Charakterystyka wybranego bohatera- Mary Lennox, Colin Craven lub Dick Sowerby.. Polecam Ci ją do przeczytania.. Dziewczynka jest rozkapryszoną i niegrzeczną.. Czasem jest on przychylny nam i ukazuje całe swoje piękno, a czasem wręcz przeciwnie, niesie za sobą niebezpieczeństwa.. Gdzie wychowywała się Mary?. Zaprzyjaźniła się ze starym ogrodnikiem.. Wątkiem głównym jest "powrót do życia" ogrodu, Mary i .Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. W ogrodzie zginęła żona pana Archibalda.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Wypracowanie na temat lektury Tajemniczy ogród " PROSZE.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz opowiadanie na temat pobytu mary lennox w indiach.. Tajemniczość ogrodu wiąże się przede wszystkim z jego legendą.. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: xyro05 30.3.2010 (20:13) Tajemniczy ogród : Frances Hodgson Burnett Czy Dick Sowerby mógłby Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: zbieg1 6.4.2010 (12:31) Napisz kilka uwag na .Tajemniczy ogród to zapomniany, zamknięty od 10 lat i otoczony murem zakątek wielkiego parku otaczającego posiadłość wujka Mary, Archibalda Cravena.. Mimo zaniedbania i braku opieki, wciąż rosną w nim róże i inne wrażliwe, wymagające pielęgnacji kwiaty.Jak dobrze znasz lekturę "Tajemniczy Ogród"?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt