Uzupełnianie luk w tekście

Pobierz

Uczniowie otrzymują dwie wersje tego samego zadania.. Zwróć uwagę na ich treść oraz budowę.Przeczytaj tekst, z którego usunięto cztery zdania.. Włączyła ____ muzykę i zaczęła śpiewać.. Wskazówki dla zdających egzamin certyfikatowy Zadania można wykonywać w dowolnej kolejności, wyraźnie zaznaczając poprawną odpowiedź.. Słownik DIKI korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym Użytkowników (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies).PRZYMIOTNIK ćw.. Przeczytaj tekst.. Zapoznaj się ze zdaniami A-E.. W ramce są cztery dodatkowe wyrazy.. Uzupełnij w lukach litery, którymi oznaczono brakujące zdania (A-E), tak aby otrzymać logiczny i spójny tekst.. Uzupełnij w e-mailu luki zgodnie z treścią tekstu.Zapoznaj się ze zdaniami pod tekstem, a następnie znajdź w tekście wyrazy o podobnym.. Powodzenia!Zadanie 3 - uzupełnianie luk w tekście podczas słuchania nagrania zadanie 4 - tworzenie pytań do tekstu zadanie 5 - monolog na temat wpływu pandemii na życie zawodowe uczniówUzupełnij każdą lukę w tekście jednym wyrazem z ramki.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Powiązane zwroty — "test na uzupełnianie luk w tekście" przymiotnik.. Jedna grupa otrzymuje zadanie z wyrazami do wyboru, a druga grupa zdania z lukami, które muszą uzupełnić samodzielnie.• uzupełnianie luk w zdaniach, tekście na podstawie wysłuchanych informacji • wyszukanie i poprawienie błędnych informacji w tekście czytanym na podstawie tekstu..

Przygotowałam zadanie na uzupełnianie luk w tekście.

wg Iwonac.. Liczba zadań: 9.. Uzupełnianie luk w tekście słuchanym Nauczyciel prosi uczniów o wysłuchanie piosenki Eminema i Rihanny "Love the way you lie", a następnie o uzupełnienie luk w tekście utworu.. 3. zamienia czasowniki występujący w liczbie pojedynczej na liczbę mnoga, bezbłędnie zapisuje wyrazy; 2 p.. Spróbuj przeciagnąć wyrazy we właściwe miejsce.. Zastanów się, jakiej informacji brakuje w tym fragmencie.. Większość słów do wstawienia to przymiotniki lub przysłówki.. 5 str. 48 - podręcznik).. JĘZYK ANGIELSKI DLA KLASY CZWARTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ (II etap edukacyjny) Realizacja .. W edytorze tekstu wklej np. niedługi artykuł, fragment książki i usuń kilka wyrazów.. wg Agatakordalska.. Lekcja nr 1, Uzupełnij luki, Hello Explorer 3, Unit 6 Brakujące słowo.. Możesz również wykonać samodzielne ćwiczenia na uzupełnianie luk na podstawie źródeł dostępnych w Internecie.. Zapaliła światło w ____ pokoju.. Ponownie przeczytaj fragment tekstu, w którym znajduje się pierwsza luka.. Uwaga: jeden fragment został podany dodatkowo i nie pasuje do żadnej luki.. W zadaniach typu Open Cloze brakuje najczęściej przyimków, przedimków, zaimków lub przeróżnych określników.This is "Uzupełnianie luk w tekście" by LingTutor.pl on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.Uzupełnianie luk w tekście Przeczytaj cały tekst, ignorując luki i zastanów się, jaki jest jego ogólny sens..

dotyczący testu na wypełnianie luk w tekście = cloze.

wg Kosmaandrzejmic.uzupełnianie luk w tekście właściwym słowem: 15: 1 punkt za każdą dobrą odpowiedź: Part 2: word formation: tekst z lukami do uzupełnienia właściwą formą podanego słowa: 10: 1 punkt za każdą dobrą odpowiedź: Part 3: gapped sentences: zestawy 3 zdań z lukami do uzupełnienia tym samym słowem: 6 przykładów: 2 punkty za .2.. Tłumaczenie zaznaczonych słówek w tekście piosenkiUzupełnianie luk w zdaniach poznanymi przymiotnikami na podstawie wysłuchanego tekstu (zad.. Odpowiedz na pytania zgodnie z treścią tekstu.pytania do wyrażeń przyimkowych.Uzupełnianie luk w tekście polskim na podstawie tekstu angielskiego 38,71 zł 49,00 zł GR8 Tasks.Do oceny tekstu także jest używana tak zwana metoda Taylora, czyli sposób mierzenia czytelności poprzez uzupełnianie luk w tekście przez użytkowników języka.. przez Sylwia Stepanenko on 14/10/2018 with Brak komentarzy.. KRAJOBRAZ I KIERUNKI ŚWIATA Angielski klasa 7 unit 5 Połącz w pary.. Należy uważnie przeczytać instrukcję oraz zamieszczony pod nią przykład1..

2 Uzupełnij luki w tekście przymiotnikami Brakujące słowo.

Rodziców nie było w domu, więc mogła sobie na to pozwolić.. w tabelkę, poprawnie określa rodzaj rzeczowników; 10 p.. Przeczytaj tekst.. Uwaga: jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej luki.uzupełnianie luk w tekście.. Do zbadania tekstu wykreśla się w nim co piąty wyraz, następnie inna osoba w wolne miejsca wpisuje wybrane przez siebie słowa.znajduje w tekście części mowy i poprawnie wpisuje je .. YOUNG ADULTS AND TRAVELLING Zadanie 4.1.• Uzupełnianie luk w tekście jedną z podanych możliwości (multiple choice close) • Rozmowa na temat szkoły i planów na przyszłość • Znajomość budowy listu - stosowanie akapitów i określanie ich celu • Sporządzenie planu listu z zastosowaniem zwrotów charakterystycznych dla danego akapitu i typu listu • Rozbudowywanie .Uzupełnianie luk - zadanie interaktywne.. Uczniowie słuchają piosenki dwukrotnie.. wymagań szczegółowych1 EXAM EXPLORER - Repetytorium do gimnazjum ROZKŁAD MATERIAŁU IĄC / Ń Ł TEMATY LEKCJI TEMATYKA/ SŁOWNICTWO GRAMATYKA FUNKCJE JĘZYKOWE/SYTUACJE SPRAWNOŚCI/ UMIEJĘTNOŚCIUzupełnianie luk w tekście Definicja pojęć Tłumaczenie zdań Streszczenie Pytania do tekstu Wyrażanie opinii dotyczącej omawianego zagadnienia Testy leksykalno-gramatyczne (uzupełnianie luk, definicja-słowo, ….).

2 Uzupełnij luki w tekście przymiotnikami - Brakujące słowo.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt