Sprawdzian kamienie na szaniec

Pobierz

Zapisuj ulubione.. pytanie 1 z 15.. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Test zawiera 34 pytań.. Zdobywaj obserwujących.. Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!. (0-1) Uzupełnij zdanie.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. Czy znajomość książki "Kamienie na szaniec" jako lektury wydaje Ci się konieczna?. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. 3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę..

Książke pt. "Kamienie na szaniec"?

Narysuj znak Polski Walczącej 4.Kamienie na szaniec zawierają jednak tylko prawdę i to - rzec by można - prawdę wielokrotną.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Jakie przezwiaska mieli bohaterowie książki pt."Kamienie na szaniec"?. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .24.. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20 Sprawdzian z " Kamienie na szaniec " 2011-04-02 11:53:59 Dokonania Alka z lektury '' Kamienie na szaniec " 2010-10-06 19:23:0224. napisał: Bolesław Prus Aleksander KamińskiAleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Wojsko Polskie.Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim "Zośka"?.

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

@anonim176: .. widze jak tu dzieciaki narzekaja na lekture, dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''"Kamienie na szaniec" to powieść upamiętniająca pokolenie Kolumbów, młodych ludzi, których dojrzewanie przypadło na straszny czas niemieckiej okupacji.. 2 miesiące.. Otrzymuj osiągnięcia.. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. został drwalem wyrabiał marmoladę został piekarzem został krawcem : 9.. Dodawaj wpisy.. Wszystkie zostały potwierdzone przez historyków, nawet w szczegółach.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Zaznacz dobre odpowiedzi.. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. Wybierz outfit na każdą okazję, a ja powiem Ci,.. Obserwuj autorów.. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. Książka osadzona w realiach wojennych przedstawia losy trzech bohaterów: Alka, Zośki i Rudego, którzy stają się symbolem całej formacji społecznej.Problematyka..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Polska Walcząca.. .OPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne Rozwiązanie - Wspomnienia "Kamienie przez Boga rzucane na szaniec" były utworem: .Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz.. Sprawdź się!. Po pierwsze: fakty.. Twórz quizy.. Można z tą książką wędrować po Warszawie, śladami jejSprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec".. Autor Aleksander Kamiński (Kamyk) - - autorytet i współtwórca Szarych Szeregów, komendant główny Organizacji Małego Sabotażu "Wawer", wiceprzewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego w roku 1946, w roku 1949 usunięty przez komunistów z ZHP.Test kamienie na szaniec wsip to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl..

...Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.

Zarejestruj się!. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Co oznacza ten symbol?. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Uzasadnij.. 3 lata.. Jakim zajęciem zasłynął Zośka?. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoKamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. Alek,Zośek,Rudy Olek,Zosiek,Rudek Olek,Rudy,Zośka Alek,Rudy,Zośka : 8..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt