Stary człowiek i morze test

Pobierz

Rozwiąż test!Opis testu.. U wybrzeży KubyNa dalekim wschodzieU wybrzeży AfrykiNa morzu Północnym.. Część 1.. Test składa się z 12 pytań.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. Jaką długość miała ryba złowiona przez bohatera ?Test - Stary człowiek i morze.. Przez pierwsze czterdzieści dni pływał z nim pewien chłopiec.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dni1) Jak miał na imię Stary?. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Rozwiąż test i sprawdź!Lech Burdecki, autor wstępu do polskiego wydania "Starego człowieka i morza" uważa, że: a) utrata merlina jest karą za pychę Santiago.. Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.. Ponieważ po hiszpańsku oznacza to wroga, przeciwnika.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!STARY CZŁOWIEK I MORZE..

test > Stary człowiek i morze.

a) Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.Preview this quiz on Quizizz.. Rozwiąż test.Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Lektury: Stary człowiek i morze.. Santiago miał starą motorówkę.. Ernest Hemingway - "Stary człowiek i morze" DRAFT.. Zapraszamy!. Gdzie toczy się akcja utworu?. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. test dodany 13 lat temu przez iQare.. 0%Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze.. Jak nazywał się stary rybak, główna postać w utworze?. Rozwiązanie.Test dla tematu: Stary człowiek i morze (E. Hemingway).. Pytanie 3.. Ponieważ to w rodzaju żeńskim - jak o kobiecie.E.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. 40Stary człowiek i morze Sprawdź swoją wiedzę na temat książki Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Stary człowiek i morze Autor testu: baczek19972 Jest to test w którym sprawdzany znajomość lektury pt. "Stary człowiek i morze".. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".Stary człowiek i morze - quiz wiedzy książce Ernesta Hemingwaya..

TAK/NIE 4.Stary człowiek i morze.

d) Santiago ponosi winę za swą porażkę.. Ale po czterdziestu jałowych dniach rodzice oświadczyli mu, że stary jestStary człowiek Santiago-bohater główny, rybak.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Pytanie 2.. Pytanie 4.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. Od jak dawna nie udało się rybakowi złowić ani jednej ryby?. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe.. a) Galano b) Santiago c) Manolin 2) Stary złowił dużą rybę, był to _______________.. Twarz rybaka pokrywały brunatne plamy - skutek działania słońca odbijającego się od fal, a jego ręce były poorane głębokimi szramami od wyciągania linką ryb.. Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią i oto już od osiemdziesięciu czterech dni nie schwytał ani jednej.. Inne testy z kategorii.. Kamienie na szaniec popularność: 50192 dodał: Pantera15: Renesans w Europie i w Polsce .Question 6.. 1) Stary nie złowił ani jednej ryby od: a) 84 dni b) 40 dni 2) Określenie "salao" oznacza: a) pechowy b) stary 3) W rybaku wszystko było stare oprócz: a) dłoni b) oczu 4) Rybak miał na imię: a) Santiago b) Sandiego 5) Santiago siadywał z chłopcem: a) na Tarasie b) w Tawernie 6) Jakie ryby chciał przynieść staremu .Klasa III..

Test z lektury "Stary człowiek i morze".

Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. a) Manolin b) Sum c) Marlin 3) Stary był _______________.. Pytanie 1.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.Stary człowiek i morze - Test.. "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - test podsumowujący (wersja A), plik: -stary-czlowiek-i-morze-lektura-uzupelniajaca-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Stary człowiek i morze - test znajomości lektury.. Tytułowy bohater opowiadania Ernesta Hemingwaya nosi imię Manolin.. Główny bohater utworu mieszka samotnie w niewielkiej ubogiej chacie.. 1st - 3rd grade .. "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - test podsumowujący (wersja B), plik: -stary-czlowiek-i-morze-lektura-uzupelniajaca-test-podsumowujacy-wersja-b.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Stary człowiek i morze" Ernesta HemingwayaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingwaya.. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. Q. Zaznacz zdanie zgodne z tekstem.. a) zamożnym mężczyzną z dużą firmą rybną b) ubogim rybakiem, który nie miał szczęścia w łowieniu c) sprzedawcą kawy w porcie 4) Towarzyszem/ towarzyszką starego był/była .Stary człowiek i morze - Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury..

Ernest Hemingway - "Stary człowiek i morze" DRAFT.

Jak dobrze pamiętasz treść lektury?. Sprawdź swoją wiedzę!Od ilu dni Santiago nie złowił żadnej ryby?. Hemingway opisując jego wygląd zaznacza: "wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i niezłomne".. c) Santiago przekroczył swoje możliwości wypływając zbyt daleko.. Język polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt