Napisz charakterystykę porównawczą antygony i kreona

Pobierz

Liczne rodzeństwo - dwoje braci i siostra, sprawiało, że w dzieciństwie nie czuła się samotna.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Antygona, tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa jest pełna dumy rodowej.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Ten król Teb objął władzę po śmierci synów Edypa, Eteoklesa i Polinejkesa, którzy zginęli w bratobójczej walce.. Porównanie Antygony i Kreona.. Treść.. Sprawdzone hasła: Antygona - pierwsza przeciw władzy Bohaterka dramatu Sofoklesa - starożytna buntowniczka Samobójstwo Antygony Władcy mitologiczni Brak pogrzebu - symbolem odebrania ludzkiej godnościAntygonę cechowała przede wszystkim odwaga.. Jej ojcem był Edyp, władający Tebami z małżonką Jokastą.. Antygona nie przejmuje się zakazem Kreona, wie jak spełniać swe obowiązki religijne.. ANTYGONA - córka Kreona, siostra Hajmona i Ismeny; postać aktywna, wierząca (do Ismeny: A ty znieważaj bogów świętą wolę), stawia czynny opór, kocha brata, ma odwagę sprzeniewierzyć się prawu ludzkiemu; dla niej prawo moralne jest bardzo silne; uparta, konsekwentna w działaniu, przekonana o .Kreon jest jedną z głównych postaci dramatu Sofoklesa pt. "Antygona".. Dwukrotnie obejmował tron w Tebach: raz po zamordowanym szwagrze, Lajosie, drugi raz po abdykacji Edypa.. Jego żoną była Eurydyka, ich syn miał na imię Hajmon..

2010-03-28 15:17:27Jak napisać charakterystykę Antygony?

Analizując książkę pt. "Antygona" Sofoklesa chciałabym porównać dwoje bohaterów tego dramatu: Antygonę - główą bohaterkę utworu ora Kreona - Króla Teb.• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieZobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Kto pomoże napisać mi porównawczą charakterystyke antygony i kreona ?Przydatność 55% Napisz charakterystykę porównawczą dwóch bohaterów "Antygony", którzy mają inne poglądy na temat życia.. Antygona jest córką Edypa i Jokasty.. Straciła rodziców i obu braci.. Porównanie Antygony i Kreona.. Jej ojcem był Edyp, władający Tebami z małżonką Jokastą.. Antygona i Kreon są głównymi bohaterami tragedii antycznej Sofoklesa pt. "Antygona".. Biznes i Finanse (34803) Biznes i Finanse (34803) Wszystkie (34803) Banki (7613) Bankowość Elektroniczna (71) E-biznes (3885) Ekonomia .Tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa jest Antygona, pochodząca z królewskiej rodziny.. Analizując książkę pt. "Antygona" Sofoklesa chciałabym porównać dwoje bohaterów tego dramatu: Antygonę - główą bohaterkę utworu ora Kreona - Króla Teb.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona..

Zawsze stawia na swoim.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: napisz charakterystykę porównawczą Antygony i Kreona...20 linijek.

Ma siostrę Ismenę i dwóch braci Eteoklesa i Polinejkesa.. Kreon i Antygona to główni bohaterowie tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Porównanie Antygony i Kreona.. Treść.. Kreon jest władcą Teb i wujem Antygony.. Tron w Tebach obejmował dwukrotnie - pierwszy raz po śmierci Lajosa, którego uśmiercił Edyp i ponownie - po ustąpieniu Edypa, gdy ów zrozumiał sens przepowiedni.Przydatność 55% Napisz charakterystykę porównawczą dwóch bohaterów "Antygony", którzy mają inne poglądy na temat życia.. Antygona pokazywała swą miłość, a Kreon chował ją głęboko do środka, aby nie godziła w interesy państwa.Charakterystyka porównawcza Kreona i Antygony.. Kreon i Antygona mieli bardzo podobne, silne charaktery i moim zdaniem większość konfliktów była tym spowodowana.. 2010-03-28 15:17:27 Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38 Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16 Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38 Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona .. Analizując książkę pt. "Antygona" Sofoklesa chciałabym porównać dwoje bohaterów tego dramatu: Antygonę - główą bohaterkę utworu ora Kreona - Króla Teb.Kreon to również, prócz Antygony, czołowa postać dramatu Sofoklesa.Jest ojcem Hajmona i mężem Eurydyki..

Kreon był władcą despotycznym i ślepo zapatrzonym w siebie.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Potrzebuję charakterystykę porównawczą Antygony i Kreona.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.

Liczne rodzeństwo - dwoje braci i siostra, sprawiało, że w dzieciństwie nie czuła się samotna.. Straciła rodziców i obu braci.. Była związana emocjonalnie z synem Kreona… Czytaj dalej →83% Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Porównanie Antygony i Kreona.. Analizując książkę pt. "Antygona" Sofoklesa chciałabym porównać dwoje bohaterów tego dramatu: Antygonę - główą bohaterkę utworu ora Kreona - Króla Teb.Przydatność 55% Napisz charakterystykę porównawczą dwóch bohaterów "Antygony", którzy mają inne poglądy na temat życia.. Porównanie Antygony i Kreona.. Porównanie Antygony i Kreona.. Ale, co ciekawe, nie bierze się ono z zupełnych różnic charakterów, a raczej z ich podobieństwa - stanowią dwie bardzo silne osobowości, które nie mogą znaleźć porozumienia.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Filmy.. Ma żonę.Obie są młode, piękne, ale wewnątrz różnią się diametralnie.. Łącza ich więzy krwi.. Ma żonę.Charakterystyka Antygony i Kreona.. Antygona jest córką z kazirodczego związku Jokasty i Edypa.. Kreon jest wujem Antygony.Głównymi bohaterami starogreckiej tragedii Sofoklesa, zatytułowanej "Antygona" jest król Kreon i jego siostrzenica, Antygona.Te dwie postaci stanowią swoje przeciwieństwo..

2010-03-28 15:17:27 Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38Przydatność 55% Napisz charakterystykę porównawczą dwóch bohaterów "Antygony", którzy mają inne poglądy na temat życia.

Różnice między Antygoną, a Kreonem również są znaczne.. Została tylko z siostrą, Ismeną.. Natomiast Ismena lęka się kary, boi się śmierci.. Łącza ich więzy krwi.. Tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa jest Antygona, pochodząca z królewskiej rodziny.. Obydwoje wywodzą się z rodu Labdakidów.. Kierowała się uczuciem oraz prawami boskimi, w przeciwieństwie do Kreona, który uważał prawa ludzkie za najważniejsze.. Antygona jest odważną i pewną swoich racji kobietą.. Wbrew zakazowi władcy decyduje się na pochowanie brata, wiedząc, że czeka ją za to śmierć.. Analizując książkę pt. "Antygona" Sofoklesa chciałabym porównać dwoje bohaterów tego dramatu: Antygonę - główą bohaterkę utworu ora Kreona - Króla Teb.Przydatność 55% Napisz charakterystykę porównawczą dwóch bohaterów "Antygony", którzy mają inne poglądy na temat życia.. Analizując książkę pt. "Antygona" Sofoklesa chciałabym porównać dwoje bohaterów tego dramatu: Antygonę - główą bohaterkę utworu ora Kreona - Króla Teb.. Kreon jest władcą Teb i wujem Antygony.. Antygona jest córką Edypa i Jokasty.. Kreon i Antygona to główni bohaterowie tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. 2010-01-05 21:45:49 Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona .. Pytania .. Filmy.. Nowy władca Teb, Kreon, wydaje zakaz grzebania zwłok Polinejkesa, bo uważa, że to on sprowadził na Teby wrogie wojska, a więc tym samym stał się zdrajcą ojczyzny.Przydatność 55% Napisz charakterystykę porównawczą dwóch bohaterów "Antygony", którzy mają inne poglądy na temat życia.. Została tylko z siostrą, Ismeną..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt