Test sprawdzający afryka kazika

Pobierz

Rzeki 1.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Było to wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ nikt wcześniej tego nie dokonał, nie mówiąc już o tym, że .. "Afryka Kazika" to lektura sugerowana dla klas 1-3.. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już opracowane przez redakcję naszego serwisu.. Na kwietniowy test z książki "Afryka Kazika" zapraszam uczniów klas IV-VI w czwartek 14 kwietnia o godz. 7:30 do stołówki szkolnej.. Jak ma na imię główny bohater książki "Afryka Kazika"?. 30 Obserwuj autora Zobacz .z zadanie.pl GRUPA A 1.. 6) Choroba jakiej części ciała dopadła Kazika na pustyni?. Łukasz Wierzbicki opisuje w niej przygody Kazimierza Nowaka, wielkiego polskiego podróżnika i odkrywcy, który przede wszystkim na rowerze (ale nie tylko!). Wierzymy w Wasze dobre serca i razem będziemy dalej walczyli to by wygrać życie dla Kazika.Witamy.Jeśli chcesz dostawać powiadomienia o nowych filmach - SUBSKRYBUJ kanał!. Quiz w Poczekalni.. a) Oczu b) Nosa c) Ręki 7) Z którego portu Kazik wyruszył do Afryki?. Musieli wykazać się znajomością książki Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika.Afryka Kazika przedstawia historię Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy, przemierzył cały kontynent Afrykański na rowerze.. Jak dobrze znacie nową lekturę "Afryka Kazika"?. Część 3.. Łukasz Wierzbicki .. a) Neapol b) Gdynia c) Rotterdam 8) Jakim środkiem lokomocji dotarł Kazik z Poznania do Rzymu?Afryka Kazika..

... afryka kazika.

answer choicesAfryka Kazika to książka na motywach reportaży Kazimierza Nowaka, który jest dzisiaj uznawany za jednego z pionierów polskiego dziennikarstwa podróżniczego.W latach 30.. Polecamy plakaty.. Przetestuj swoją znajomość państw, ukształtowania terenu i gospodarki Afrykańskiej.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego znajdziecie na streszczenia.pl.Powrót na górę strony.. Skomentuj.. Ostatnią lekturą w tegorocznej edycji Maratonu jest " Uniwersytet Dziecięcy.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz // odp.. "Afryka Kazika" to książka o miłości do ludzi i zwierząt, o dobroci i życzliwości, które zasiane hojną ręką powrócą w trudnych chwilach.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Książka została napisana na podstawie jego reportaży z tej wielkiej podróży mającej miejsce między 1931, a 1936 rokiem.. pytanie 1 z 15.. Wyślij zgłoszenie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kazimierz Nowak to w tej książce przede wszystkim człowiek wiecznie zaciekawiony, przyglądający się z wielką uwagę przyrodzie, światu, ludziom.Afryka: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Kochani to co się tu dzieje przerosło nasze oczekiwania..

przemierzył kontynent afrykański.Test sprawdzający znajomość lektury ... Afryka Kazika - test z lektury.

c) Pustynni wojownicy.. Część 2.. Quiz w Poczekalni.. Część 1.. Część 5.. "Afryka Kazika" to przygody naszego podróżnika przełożone na język najmłodszych.. a) Sahara b) Kalahari c) Namib 13) O czym opowiadał Kazik spotkanemu w oazie strażnikowi studni?. Byli to reprezentanci wyłonieni w eliminacjach szkolnych.. Wszystkie prawa zastrzeżone 2021, Gminna Biblioteka Publiczna w DziemianachJaka to była świetna książka dla młodszych czytelników!. W 12. edycji wzięło udział 39 zawodników - uczniów klas I-III ze wszystkich (siedmiu) szkół podstawowych naszego miasta.. Kto porwał Kazikowi namiot gdy spał na pustyni?. a) O swojej podróży b) O Polsce c) O swoich marzeniach Afryka Kazika - testa) Kupcy wędrujący z karawaną b) Pustelnik pustynny.. Nie poddajemy się,zbieramy dalej ponieważ terapia, która jest szansą dla Kazika będzie bardzo kosztowna.. Nic dziwnego, że "Afryka Kazika" jest lekturą w szkole podstawowej.. a) wiatr b) złodzieje c) tygrys d) myszki 5.Recenzja książki: Afryka Kazika Recenzuje: Karolina Mucha Polował na słonia z Pigmejami, stanął oko w oko z królewskim lwem, spędził Wigilię wśród pawianów i surykatek, zaprzyjaźnił się z ludożercą, odwiedził króla Rwandy, uratował małego geparda, przetrwał burzę piaskową na Saharze…W klasach 1-3 lektury dobierane są spośród niżej podanych tytułów..

XX wieku wzdłuż i wszerz przemierzył cały kontynent afrykański, pokonując ponad 40 tysięcy kilometrów.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Część 6.. Temat: Afryka KazikaWykorzystane w fi.Od lat organizuję coroczne międzyszkolne konkursy czytelnicze.. To wyjątkowe opowiadanie dla dzieci zawiera historię opartą na autentycznych wydarzeniach, jakich doświadczył Kazimierz Nowak.. Krakowskie opowieści - pytania konkursowe z powieści Antoniny Domańskiej Paziowie króla Zygmunta.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Pytania i odpowiedzi o Afryka w kategorii Podróże.. Kazimierz Bosak; Kazimierz Nowak; Kazimierz Nowy; Sprawdź się w poniższych tematach: Karolcia.Kto jest autorem książki "Afryka Kazika" answer choices .. Część 7.. Jak rozwiązywać test.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Część 4.. Zapytaj.onet.pl ma 1543 pytania i poradniki o Afryka.Wielki Maraton Czytelniczy - test z "Afryki Kazika" 07-04-2016.. Doskonały to był pomysł, bo mądrych przemyśleń miał Kazik wiele, i wiele nauk - nie tylko dla dorosłych - płynie z jego podróży.. .Afryka Kazika.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.2.. Skomentuj.. Autorem książki jest Łukasz Wierzbicki.. a) Samochodem b) hulajnogą c) rowerem d) motorem 3.. Przygotowanie do sprawdzianu czy klasówki o Afryce.Test z Afryki!. Temat opracowany do samodzielnej pracy ucznia.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Udostępnij.. Tą przemierzał na rowerze w latach trzydziestych XX wiek.Afryka Kazika, Łukasz Wierzbicki, Wydawnictwo BIS, 2017 Dane produktu: Trzecie wydanie niezwykle popularnej książki dla dzieci "Afryka Kazika".. Niger 2.Zambezi Morza/Zatoki a.. Jakim pojazdem poruszał się Kazik po Afryce?. a) małpki b) lwa c) krokodyla d) węża 4.. Udostępnij.. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu.. Opowiadania zostały napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze.Afryka Kazika już od 19,62 zł - od 19,62 zł, porównanie cen w 3 sklepach.. Sprawdźcie swoją wiedzę z naszym quizem!. Najdłuższa rzeka to : Nil ( u góry po prawej stronie Jedno z największych jezior to : Jezioro Wiktorii ( po prawej stronie mapki ,obok Kotliny Konga ) Niestety nie miałam jak zaznaczyć , ale to chyba odnajdziesz sobie to na mapce.Afryka Kazika - streszczenie utworu Łukasza Wierzbickiego.. Jak nazywały się konie, które Kazik otrzymał od Polaka mieszkającego w Afryce .. O zdjęcie jakiego zwierzęcia prosił syn Kazika?. dziadek Krzysia .. Morze Czerwone b. Zatoka Gwinejska Krainy geograficzne A. Kotlina Konga B. Atlas ( góry ) 2.. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt