Historia sztuki starożytna grecja test

Pobierz

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test zawiera zbiór dzieł starożytnej Grecji.. O czym należy pamiętać korzystając z kanonu?. W trakcie obchodów Dionizji organizowano konkursy, w których wystawiano tragedie, komedie i dramaty satyrowe.Starożytna Grecja klasa 5 HISTORIA - Test Historia Grecja Ateny - Starożytna Grecja - Grecja - historia - Starożytna Grecja - Grecja- pojęciaZapraszam do korzystania z mojego archiwum materiałów do nauki historii sztuki.. Czas jej trwania określa się na lata od ok. 1200 r. p.n.e. do I w. p.n.e.. Kończy się wraz z podbojem Grecji przez Rzymian.2.. Przerwij test.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Starożytna Grecja, test z historii sztuki Starożytna Grecja - kanon.. 1.Starożytna Grecja Starożytna Grecja stanowi kolebkę cywilizacji zachodniej i zarówno Grecy, jak i Rzymianie przekazali Europie niezwykłą dawkę kultury, sztuki, filozofii czy prawa, co wywarło ogromny wpływ na jej mieszkańców na przestrzeni dziejów.Starożytna Grecja znajdowała się przede wszystkim na terenach Półwyspu Bałkańskiego, wysp Morza Egejskiego i Jońskiego oraz .Powtórka kanonu dzieł sztuki (zakres maturalny), okres - Starożytna Grecja.. Jedynym źródłem waszej wiedzy o sztuce.. Tradycyjnie za początek starożytności uznaje się powstanie cywilizacji opartej na przekazie .Jaczynowska- Historia starożytna • Grecja • pliki użytkownika Patrice91 przechowywane w serwisie Chomikuj.plKultura i sztuka Greków w starożytności..

...Test- starożytna Grecja.

Dział: Starożytna Grecja.. 41 pyta .Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Test: Starożytna grecja - daty Test zawiera najważniejsze daty w historii starożytnej Grecji.Test zawiera 20 pytań.. J.K 2 lata temu.. 315 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Miało to miejsce około 1200 roku przed naszą erą.. Charakterystyka testu z historii dla klasy pierwszej gimnazjalnej- starożytna Grecja.. Tylko prawdziwa psiara zda ten test!. Idealne do rozwiązywania dla osób przygotowujących się do matury z historii sztuki Zawiera 47 pytań.. Mówi się, że domy Greków budowane były z umiarem, gdyż ich życie znało umiar.. 776 rok p.n.e. - w Olimpii organizowane są pierwsze igrzyska, które powtarzano również w latach późniejszych, po to by uczcić króla bogów - Zeusa.Na czas ich trwania wprowadzono tzw. święty rozejm, na mocy którego w całym państwie obowiązywał zakaz prowadzenia wojen..

#grecja #starozytna #starozytnosc.

Przedstawienia teatralne wywodziły się w starożytnej Grecji z: kultu Apolla, boga opiekuna sztuk kultu Dionizosa, boga wina tradycji egipskich i mezopotamskich rozwoju sztuk literackich.Rozwiąż test: I.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".test > Starożytna Grecja Ważne pojęcia: Kultura minojska - rozwinęła się na Krecie w IV/III-II tysiącleciu p.n.e., Minojczycy znali pismo (pismo linearne A); według mitologii król Minos rozkazał Dedalowi zbudować w Knossos labirynt dla swojego syna, MinotauraKultura starożytnej Grecji zaczęła rozwiją się po upadku kultury mykeńskiej której to przyczyną upadku był najazd Dorów.. Wtedy to Rzymianie podbili Grecję.Starożytność - okres w historii Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki Północnej nazywany też antykiem (tylko w odniesieniu do Grecji i Rzymu) i obejmujący dzieje tych regionów od powstania pierwszych cywilizacji do około V wieku n.e. .. Badając sztukę starożytnych Greków trzeba wiedzieć, ze ich sztuka odzwierciedlała po części ich życie.. .Matura - Starożytna Grecja, test z historii .. Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa..

Wideo ma być szybkim i wygodnym sposobem powtórki dzieł sztuki.

Sprawdzian ze znajomości działu Starożytna Grecja z podręcznika Wczoraj i dziś.1) Starożytna Grecja nazywana była przez swoich mieszkańców: a) Demokracją b) Helladą c) Mezopotamią 2) Ustrój panujący w starożytnej Grecji to: a) demokracja b) republika c) cesarstwo 3) Centralny plac miasta to: a) Akropol b) Olimp c) Agora 4) Grecki wojownik piechoty to: a) legionista b) hoplita c) żołnierz 5) Zeus to: a) władca innych bóstw i ludzi, najważniejszy grecki bóg .Historia; Śladami przeszłości Rozdział II / Antyczna Grecja..

... Warto znać sztukę antyku, bo zajmuje ona istotne miejsce w historii sztuki.

Masz jakieś uwagi.Starożytna Grecja Cały filmSztuka starożytnej Grecji i Rzymu.. HIstoria Starożytnej Grecji to moja pięta Achillesowa c: Odpowiedz.. Kultura starożytnej Grecji.. Najważniejsze nazwiska artystów i dzieła sztuki oraz przydatne terminy z podziałem na epoki i style: Prehistoria / sztuka starożytnej Mezopotamii / sztuka egejska / sztuka etruska Sztuka starożytnego Egiptu Sztuka starożytnej Grecji .Fundacja Atelier | atelier.org.plKiedy wskutek m.in. najazdu Dorów upadła kultura mykeńska, to zaczęła rozwijać się sztuka w starożytnej Grecji.. Zawiera 89 pytań.. Ramy czasowe tego okresu nie są ściśle określone.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Pytanie 1 /11.. Na początku każdej strony znajduje się wersja pdf gotowa do pobrania.. Kultura i sztuka starożytnej Grecji.. Materiałem pomocniczym w nauce do egzaminu maturalnego i dyplomowego na poziomie podstawowym.. test > Kultura starożytnej Grecji.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 129336 razy.. Czym kanon jest?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt