Karta pracy graniastosłupy i ostrosłupy

Pobierz

Jaka jest wysokość podstawy tego ostrosłupa?. Uzupełnij tabelk ę.:GRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY.. Ostrosłup prawidłowy czworokątny .Temat: Sprawdzian wiadomości "Graniastosłupy i ostrosłupy".. Geometria przestrzenna.. Ile metrów sze ściennych ziemi wydobyto przy kopaniu tego rowu?. Niektóre karty są opatrzone literką B. Są to karty przygotowane na poziom podstawowy.. W dniach 23-25 marca proszę przygotować się do pracy klasowej z "Graniastosłupy i ostrosłupy".. Poniedziałek 27.04/ Wtorek 28.04 UWAGA: Możesz wydrukować karty lub zapisać rozwiązania w zeszycie.. Wpisz, jaką liczbę ścian, wierzchołków i krawędzi mają wymienione ostrosłupy.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI KLASA 8 Temat: Ostrosłupy Typ lekcji: wprowadzająca Cele lekcji: - uczeń wśród różnych brył wyróżnia ostrosłupy - podaje przykłady ostrosłupów w swoim otoczeniu - wskazuje podstawowe elementy budowy ostrosłupów - rozpoznaje siatki ostrosłupów i umie nazwać ostrosłup na ich podstawie - oblicza liczbę krawędzi, ścian i wierzchołków danego .graniastosłupy Zadanie 1 Nazwij przedstawione na poniższym rysunku graniastosłupy i zaznacz ich wysokości.. ZADANIE 2 (5 PKT)Graniastosłupy - karta pracy Autor: Unknown o 12:21. ..

Karta pracy nr 2 - 18 marca.

Ostrosłupy prawidłowe O 1, O 2, O 3 i O 4 s ą podobne.. 2. Wysokość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego jest dwa razy krótsza od wysokości ściany bocznej.Graniastosłupy i ostrosłupy (kl. 3) Data ostatniej modyfikacji: 2012-03-22. stopień trudności: średnio trudny; .. jakie napotkają w pracy ze studentami I roku, a uczniom daje informację o oczekiwaniach uczelni w stosunku do studentów rozpoczynających naukę matematyki.W 8 klasie poznajemy czym są graniastosłupy oraz jakie są ich rodzaje.. Nowszy post Starszy post Strona główna.GRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY W ZADANIACH TEKSTOWYCH 1.. Filmy - rysowanie ostrosłupów, siatki ostrosłupów w 3D. Ćwiczenia - rodzaje, własności i siatki ostrosłupówKarta 22.3; Bryły i ich siatki Filmy zbieżne programem Są to filmy znane z poprzednich publikacji w klasach gimnazjalnych Publikujemy je w tym miejscu, ponieważ mogą być użyteczne przy wprowadzaniu lub powtarzaniu tematów.Karta Pracy I.1.1, plik: karta-pracy-i11.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczem Karty pracy to materiał do wydrukowania, ułatwiający organizację pracy w grupach na lekcji.. Rozwiązanie a) b) c) Graniastosłup prosty o podstawie czwo-rokątnej (jego podstawą jest czworo kąt, krawędzie boczne są prostopadłe do obu podstaw, wysokość graniastosłupa jest rów-na długości krawędzi bocznej)..

Karta pracy nr 3 - 19 marca.

KARTA PRACY 1.. KARTA PRACY 1; Spróbuj sam rozwiązać te ćwiczenia, a następnie sprawdź poprawność rozwiązania klikając poniżej.. ZAPISZ WSZYSTKIE OBLICZENIA W ZESZYCIE PRZEDMIOTOWYM.Każda karta pracy przygotowana jest do wydruku.. Głęboko ść rowu wynosi 1,5 m a jego długo ść 1 km.. O godz. 11:00 zaloguj się na platfromie Universality.. Wszystkie tematy zrealizowane były na lekcji.Klikając poniżej pobierz "Kartę pracy 1", a następnie wycinaj po kolei ćwiczenia, wklejaj je do zeszytu i na bieżąco rozwiązuj.. Brak komentarzy: Publikowanie komentarza.. W ostrosłupie prawidłowym trójkątnym krawędź boczna jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem 45°, a wysokość bryły jest równa 4cm.. Przekrój poprzeczny rowu odwadniaj ącego pola jest trapezem o podstawach 2m i 1,2 m.. Wpisz, jaką liczbę ścian, wierzchołków i krawędzi mają wymienione graniastosłupy.. Na zajęcia przynosimy przybory geometryczne.. Klasa: 8b Data: 20 marca 2019 Prowadząca: Barbara Cichocka Punkt podstawy programowej: XI.. Etykiety: Klasa 4, Klasa 6.. Materiał zawiera 5 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 4 filmy, 10 ćwiczeń, w tym 7 interaktywnych..

Karta pracy nr 4 - 20 marca .

Zapraszam na lekcję, z której d.Karta pracy nr 1 - 17 marca.. Kliknij kolejno przedmioty / matematyka / SPRAWDZIAN - GRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY i rozwiąż każde z ośmiu zadań.Plik graniastosłupy ostrosłupy.doc na koncie użytkownika MDominika • folder Gimnazjum • Data dodania: 27 paź 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wielokąty - arkusze ćwiczeń dla uczniów klasy 5.. Pamiętaj o rysunkach pomocniczych.. Poznajemy także kąty w graniastosłupach.. POLE POWIERZCHNI I OBJĘTOŚĆ GRANIASTOSŁUPA znam pojęcia prostopadłościanu, sześcianu, graniasto-słupa prostego i prawidłowego oraz ich budowę oraz rozumiem sposób tworzenia nazw graniastosłupówGRANIASTOSŁUPY " i "KARTA PRACY - OSTROSŁUPY " do 05.05 (wtorek) na adres e-mail.. Objętość graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równa , a pole powierzchni bocznej tego graniastosłupa jest równe 36.Oblicz sinus kąta, jaki tworzy przekątna ściany bocznej z sąsiednią ścianą boczną.II PRACA KLASOWA - graniastosłupy, ostrosłupy : kl III 1.Dany jest prostopadłościan o wymiarach 0,5cm × 3cm × 2,5cm.. Wymagania Strony w podręczniku Data kartkówki Ocena Podpis nauczyciela Podpis rodzica 1..

a) b) c)Ostrosłupy i graniastosłupy to pewniak maturalny.

Tematyka Wiedza i umiejętności STR. 1.. Wskazuje naGRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY 20 LUTEGO 2012 CZAS PRACY: 45 MIN.. Przygotuj kartkę i długopis do wykonywania obliczeń, jeśli nie chcesz liczyć w pamięci.. KARTA PRACY - GRANIASTOSŁUPY Opinie naszych użytkowników.. Byłoby wskazane gdyby uczniowie zachowywali przerobione testy do późniejszych powtórzeń materiału.. Zobacz zatem z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się w twoi starsi koledzy.. Proszę o terminowe dostarczanie prac.. Podaj skal ę podobie ństwa ostrosłupów.. W przypadku trudności proszę o kontakt.. Rodzaj graniastosłupa Liczba wierzchołków Liczba ścian Liczba krawędzi Graniastosłup prosty ośmiokątny Sześcian Graniastosłup prawidłowy trójkątny Graniastosłup prawidłowy sześciokątnyKarta pracy - Ostrosłupy Zad.1.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Zamieszczamy je na początku zestawu kart.KARTA PRACY NR 5 MATEMATYKA KL. 8 MARZEC GRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY L.p.. Basen ma kształt prostopadło ścianu o długo ści 25 m i szeroko ści 16 m.Temat: Trening przed klasówką - Graniastosłupy i ostrosłupy.. Rodzaj ostrosłupa Liczba wierzchołków Liczba ścian Liczba krawędzi Ostrosłup ośmiokątny Czworościan Ostrosłup prawidłowy trójkątny Ostrosłup prawidłowy sześciokątny Ostrosłup n-kątnyKARTA PRACY NR 5 MATEMATYKA, KLASA 6 FIIGGUU RRYY PPRZZEESSTTRZZEE NNNEE Uwaga!. 2.Graniastosłup prawidłowy trójkątny o krawędzi podstawy 6cm i wysokości 9cm przecięto płaszczyzną .ZESTAW ZADAŃ (ostrosłupy) 1.. Odpowiedzi do kart pracy - rozwiązania zadań ze wskazówkami .. PoszW pracy tej znalazły si ę te ż rozwa żania na temat gigantycznych budowli, zwierz ąt i ro ślin.. Treści zadań z matematyki, 7834_9255.. Uczeń: 1) rozpoznaje graniastosłupy i ostrosłupy - w tym proste i prawidłowe;GRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY Karta pracy do multipodręcznika dla 8 klasy - film Geometria w starożytnym świecie (str. 200) - plik pdf Karta pracy do multipodręcznika dla 8 klasy - film Geometria w starożytnym świecie (str. 200) - wersja dla ucznia - plik pdfMateriał składa się z sekcji: "Ostrosłupy i ich własności", "Siatki ostrosłupów"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt