Opowiedz o jednej z przygód odyseusza

Pobierz

Wówczas jeden z podróżnych, który jeszcze został w postaci …Przygody Odyseusza.. Podczas swoich podróży natykał się na różne niebezpieczne …Jan Parandowski (1895 - 1978) to pisarz i wybitny znawca literatury, kultury antycznej.. Rozpocznij test.. Prosze o odpowiedzenie w szybkim czasie 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o będąc członkiem załogi opisz jedną z przygód Odyseusza w drodze powrotnej do Itaki Michał1223 Michał1223 07.11.2013Opis przygody Odyseusza Odyseja Odyseusz żeglował po Morzu Sycylijskim, aż jego statki przybiły do ziemi.. Question from @Magiczna420 - Liceum/Technikum - PolskiO dziele.. 283 wizyt.. Na tej ziemi wypasły się niezliczone stada kóz i owiec.. Wielokrotnie podróżował do Grecji i Włoch.Ludożercy zniszczyli flotę Odyseusza, któremu został jedynie jeden statek, którym wraz z garstką przyjaciół uciekli.. Przykładowe rozwiązanie: Klątwa Posejdona.. Na kolejnej wyspie część podróżników …10.. Spośród przygód, które przeżył Odyseusz najbardziej zainteresowały mnie o czarodziejce Kirke, Syrenach, Skyllie oraz o Cherybdzie.Odys trafia do floty dowodzonej przez Agamemnona, jednakże burza rozdziela jego oddział od żeglarzy przywódcy.. Odpowiedź Guest.. !na dziś.. Głównym motywem Odysei są przygody powracającego z Troi do domu króla Itaki, Odyseusza, jednego z głównych bohaterów greckich w czasie wojny …Opowiedz jedną z przygód Odyseusz ps:przygoda z polifemem Wprowadź do narracji opis, dialogi,i myśli narratora-Odyseusza Daje naj proszę pilne !.

W trakcie podróży Odysa spotyka wiele przygód.

Ów …Opis przygody Odyseusza Odyseja Odyseusz żeglował po Morzu Sycylijskim, aż jego statki przybiły do ziemi.. Charakterystyka Odysejusza Odyseusz jest głównym bohaterem książki pt. ?Przygody Odyseusza?. Odyseusz wziął miecz i sam poszedł do pałacu.. Polub to zadanie.. Iwona.. Król Itaki, wiedział co mu grozi.. Wtedy …Odyseusz wracając po dziesięciu latach z Troi wpadł jeszcze do miasta Kikonów - Ismaros myśląc, że łatwo je ograbi, lecz mylił się stracił siedemdziesięciu dwóch ludzi …Odys został na statku.. Na tej ziemi wypasły się niezliczone stada kóz i owiec.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Proszę o napisanie porządnego streszczenia (długi opis) jednego wybranego rozdziału (można sobie wybrać jaki, jest to obojętne) z książki Jana Parandowskiego - …PRZYGODY ODYSEUSZA .. Syreny miały głos tak cudny, że kto je usłyszał, odkładał wiosło i zapominał o falach.. Od Kikonów do Cyklopów.. Po 10 latach walki pod Troją greckie wojsko przygotowywało się do powrotu do domu, ładowali zdobyte łupy, okręty gotowe …Wciel się w role Odyseusza i opowiedz o jednej z jego przygód +1 głos.. Opracował mity greckie i rzymskie.. Ów …W czasie powrotu do domu Odyseusz zatrzymał się na Sycylii i poprosił Polifema o gościnę.Przedstawił się,że nazywa się Nikt.Polifem był olbrzymim potworem o jednym …Odyseusz dobija do brzegu wyspy Syren..

Odyseusz w ciągu dwudziestu lat miał wiele przygód.

Jedna … Opisz jedną z przygód Odyseusza - Przykładowe rozwiązanie: Klątwa Posejdona Odys, wracając wraz z towarzyszami z wojn - Pytania i odpowiedzi - Język polski .Opisz jedna z przygód odyseusza.. Kirke nakarmiła załogę do syta, po czym zapędziła do obory zamieniając ich w świnie.. jezyk; polski; zadanie dodane 6 października 2014 w Język polski …Dalsze przygody Odyseusza rozgrywają się już w świecie mitycznym.Jednym z najsłynniejszych eposów greckich jest "Odyseja" Homera.. Streszczenie tego utworu …Prosze o opisanie przygody z "przygód odyseusza" o bogince Kirke kiedy odys ze swą załogą przypływają do wyspy nimfy Kirke minimum 18 linijek[Mitologia Grecka] Opisz jedną z przygód Odyseusza (około 3 zdania).. Przygoda Odyseusza i czarodzijki Kirke.. W drodze spotkał Hermesa …Na śniadanie zjadł znowu dwóch towarzyszy i złożył obietnice Odyszeuszowi, że go zje na samym końcu.. Przygoda ta dzieje się na wyspie która Odyseusz uważa za niezamieszkałą, lecz liczne przeszkody które zadarzały jmu się do …Jeden z nich zdążył uciec w postaci ludzkiej i pobiegł do okrętu, gdzie opowiedział przygodę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt