Rzeczpospolita za panowania wettinów notatka

Pobierz

August II Mocny () - o tron …Unia personalna polsko-saska .. Jeszcze nie obejrzałem do końca, ale ciekawa historia …Rzeczpospolita za panowania Wettinów ELEKCJA Wybór władcy Po śmierci Jana III Sobieskiego (1696 r.) w Polsce rozpoczął się okres bezkrólewia i sporów dotyczacych …Notatka z lekcji Historia Rzeczpospolita za panowania Wettinów - wyszukiwanie 0 głosów.. Od lewej: August II Mocny, Fryderyk I Pruski i Fryderyk IV …Temat: Rzeczpospolita pod rządami Wettinów.. RZECZPOSPOLITA ZA PANOWANIA WETTINÓW.. Część 3.. Wettinów.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców …Plik cwiczenia historia sladami przeszlosci 3 rzeczpospolita za panowania wettinow notatka.pdf na koncie użytkownika evgenia444 • Data dodania: 21 kwi 2015Plik cwiczenia historia sladami przeszlosci 3 rzeczpospolita za panowania wettinow notatka.zip na koncie użytkownika yatflow • Data dodania: 1 lut 2015Temat: Rzeczpospolita pod rządami Wettinów.. Wettiner) - dynastia niemiecka wywodząca się z dzisiejszej Saksonii-Anhaltu.Panowała w Miśni, Saksonii oraz w księstwach …Saksonia: monarchia absolutna z tronem dziedzicznym, rozwinięta gospodarka szczególnie przemysł, równowaga stanowa - silne mieszczaństwo, protestantyzm Rzeczpospolita: …3.. Wettinowi nie pomogła nawet konfederacja sandomierska, która opowiedziała się za jego prawem do korony polskiej i wojną ze …Notatka..

Rzeczpospolita za panowania Wettinów.

0 odpowiedzi.. TEST Ostatni król elekcyjny STRESZCZENIE.. c) cele polityki zewnętrznej i wewnętrznej Augusta II Sasa.. 3. personalną.. Notatka : Frederyka Augusta , Wettinów , północną , Polski , warszawską , Stanisława Leszczyńskiego …Notatka ( można wydrukować i wkleić do zeszytu lub przepisać).. Część 1.. 0 odpowiedzi.. 8. domowej.. RZECZPOSPOLITA ZA PANOWANIA WETTINÓW - HISTORIA W GIMNAZJUM I SZKOLE PODSTAWOWEJ.. Po śmierci Jana III Sobieskiego w roku 1697 dokonano podwójnej elekcji .. TEST Oświecenie w … Połtową.. Wiem, że już stęskniliście …Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Potrzebuję odpowiedzi do zadań ze stonyn 8-9 śladami przeszłości 3 klasa temat rzeczpospolita za panowania wettinów bedę bardzo …Rzeczpospolita za panowania Wettinów str. 22 - 28.. Polski.. Fryderyka Augusta, Wettinów, personalną, północną, Polski, warszawską, Stanisława Leszczyńskiego, domowej, Połtawą, reformę, 1717,.Notatka z lekcji Historia Rzeczpospolita za panowania Wettinów - wyszukiwanie 0 głosów.. 2.Notatka z lekcji: rzeczpospolita za panowania wettinów_____ i _____ pochodzili z rodu wettinów, sprawującego rządy w Saksonii, której stolica było masto_____ …Śladami przeszłości 3 Rzeczpospolita za panowania Wettinów..

Upadek Rzeczpospolitej.Rzeczpospolita za panowania Wettinów.

Dowiesz się, jaką politykę …Rzeczpospolita pod rządami Wettinów.Podręcznik Wczoraj i dziś, wyd.. (2 godziny lekcyjne) Witajcie Moi Drodzy, trochę czasu minęło od naszego ostatniego spotkania.. Ostatni król elekcyjny: Ostatni król elekcyjny - karta zadań Nowa …Rządy Wettinów w Rzeczypospolitej.. Nowa EraPATRONITE: Rozdział V. RZECZPOSPOLITA ZA PANOWANIA WETTINÓW.. 10. reformę.Czasy saskie - Rzeczpospolita Wettynów Spotkanie aliantów w 1709 roku na zamku Caputh w pobliżu Poczdamu.. Stanisława Leszczyńskiego.. August II elektor saski przy pomocy swojej armii szybko …Notatka z lekcji: rzeczpospolita za panowania wettinów _____ i _____ pochodzili z rodu wettinów, sprawującego rządy w Saksonii, której stolica było masto_____ W …Rzeczpospolita za panowania Wettinów - powtórka, streszczenie z Śladami przeszłości.. 4. północną.. Część 2.. Ostatni król elekcyjny str. 28 - 35..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt