Charakterystyka santiago karta pracy

Pobierz

Opisz chatę rybaka i jego łódź.Zeszyt ćwiczeń.. - praca indywidualna.. Karta pracy nr 1 .Santiago był bardzo uparty i wytrwały, zawsze podejmował się walki, nie poddawał się od razu.. Jego żona umarła, ale wciąż o niej myślał i wciąż mu jej bardzo brakowało.. Stary człowiek, pomimo swojego wieku, był aktywny, uparty, wytrzymały na ból, głód, zimno.Charakterystyka Santiago.. Format karty charakterystyki określono w rozporządzeniu REACH.. Uzupełnij tabelę przymiotnikami określającymi wygląd głównego bohatera opowiadania.. Następnie wyjaśnij, czego można się dowiedzieć o Santiago na podstawie zgromadzonych informacji.Karta pracy nr 1 Charakterystyka Santiago 1.. "Niegdyś na ścianie wisiała też kolorowa fotografia żony, ale ją zdjął, bo patrząc na nią czuł się zbyt .Charakterystyka Santiago Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią (…) tak zaczyna się nie tylko opowieść Hemingwaya, ale i opis jednej z najbardziej znanych postaci w historii światowej literatury - biednego kubańskiego rybaka - Santiago.niewysoki wzrost • przysadzista sylwetka • szerokie ramiona • pociągła twarz • śniada karnacja bujne, kręcone, ciemne włosy • zielone oczy • wydatne usta • dołeczek w brodzie Podziel podane nazwy cech na dotyczące charakteru, umysłu i usposobienia.Santiago jest to człowiek "suchy i chudy", o krępej budowie ciała..

Ryby; Karta pracy do lekcji 21.

Ćwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2.. Po kilku miesiącach pracy jako latarnik, jego usposobienie nabrało jeszcze wyrazistszych cech.. Charakterystyka kręgowców.. PłazyKarty pracy 5 dla uczniów klasy Język polski wrzesień 2014 Karta pracy R1 Język polski Przeczytaj tekst, a następnie wykonaj podane polecenia.. Bohater był pomysłowy, przez co umiał sobie poradzić w niejednej trudnej sytuacji.. Santiago był człowiekiem niezwykle pogodnym, spokojnym i opanowanym.Santiago to stary człowiek, zniszczony ciężką pracą, samotny, chudy, posiadający plamy na ciele i głębokie szramy na dłoniach, wierzy jednak w swoje siły.. Oczy odzwierciedlają kolor głębokiego morzaNiniejsza KARTA jest jedną z MIĘDZYNARODOWYCH KART CHARAKTERYSTYKI ZAGROŻEŃ ZAWODOWYCH.. Formy wypowiedzi.. Bilbo uciekł goblinom, ale nie miał pojęcia, gdzie jest.. Jest przeznaczona dla wszystkich zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem i ochroną zdrowia człowieka w środowisku pracy: lekarzy i pielęgniarek służby medycyny pracy, higienistów przemysłowych, pracowników służb bezpieczeństwa i higieny pracy, inspektorów pracy, przedstawicieli .Charakterystyka Skawińskiego..

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie plików ...Karta pracy.

Karta ta dzieli się na 16 sekcji, z których każda została opisana w dalszej części niniejszego przewodnika.. Pomimo sędziwego wieku, cechuje się dużą siłą.Karta pracy nr 1 Klasy 7 - 8 Stary człowiek i morze - E. Hemingway Charakterystyka Santiago.. Uzupełnij tabelę przymiotnikami określającymi wygląd głównego bohatera opowiadania.. Jego sylwetka przedstawiała postać chudą i wątłą.. O tym może świadczyć fakt, że, pomimo iż od 84 dni nic nie złowił to nie załamał się i walczył dalej.. 2016 by Aleksandra Łoszczuk with Wix.com Kontakt: Wszelkie prawa zastrzeżone.. Uzupełnij tabelę przymiotnikami określającymi wygląd głównego bohatera opowiadania.. Cieszył się otaczającą go przyrodą, obserwował przypływy i odpływy.. Definiuje ona skalę zagrożenia, jej rodzaj, a przede wszystkim informują o sposobach radzenia sobie z nimi.. Charakterystyka .. StraciłCharakterystyka Santiago.. poleca 85 % .. Zawsze ufał ludziom i był wiecznym optymistą.. Rozporządzenie z dnia 3 lipca 2002 roku warunkuje, jakie informacje mają się na takiej karcie znaleźć.Charakterystyka Willego Sonnenbrucha z dramatu ,,Nie.. Charakterystyka głównego bohatera utworu pt. "Stary .. ,,Jam jest Jurand ze Spychowa" - próba charakterystykiKarta Charakterystyki substancji niebezpiecznej przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników prowadzących działalność zawodową w celu umożliwienia im podjęcia w miejscu pracy środków niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia człowieka i środowiska.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: charakterystyka Santiago ..

Klasa 6, temat: Podsumowanie działu ; Karta pracy do lekcji 21.

Uzupełnij tabelę przymiotnikami określającymi wygląd głównego bohatera opowiadania.. Części ciała Przymiotniki twarz oczy kark ręce 2.. Opisz chatę rybaka i jego łódź.. Częśc: i : ciała: Przymiotniki; twarz .. Następnie wyjaśnij, czego można się dowiedzieć o Santiago na podstawie zgromadzonych informacji.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.Misja Instytutu jest dzialalnosc naukowo-badawcza prowadzona do nowych rozwiazan technicznych i organizacyjnych uzytecznych w ksztaltowaniu warunków pracy zgodnych z zasadami bezpieczenstwa pracy i ergonomii oraz ustalenie podstaw naukowych do wlasciwego ukierunkowania polityki spoleczno-ekonomicznej panstwa w tym zakresie.kartach pracy ) - praca indywidualna.. Santiago El Campeon był mężczyzną w podeszłym wieku.. Stary rybak potrafił doskonale znieść ból, zimno czy głód.. W jego wyglądzie jest coś, co budzi zdziwienie "Wszystko w nim było stare prócz oczy, które miały tę samą barwę, co morze i były wesołe i niezłomne".Ernest Hemingway zapoznaje nas w swoim utworze z wyjątkowym starszym człowiekiem o imieniu Santiago.Ten na pozór zwykły człowiek, był wyjątkowo odważnym i zaradnym rybakiem, który sam radził sobie z wieloma przeciwnościami losu..

KLUCZOWE KWESTIE Autorem karty pracy jest Sylwia Oszczyk.

Części ciała Przymiotniki twarz oczy kark ręce 2.. Opisz chatę rybaka i jego łódź.. Był on siedemdziesięcioletnim człowiekiem, który został bardzo doświadczony przez los.. Żył nad brzegiem morza w Hawanie.Santiago to główny bohater książki Ernesta Hemingwaya pt."Stary człowiek i morze".. kark .. ręce.. oczy.. Opisz chatę rybaka i jego łódź.. Jego twarz ukazywała liczne bruzdy i zmarszczki.. Następnie wyjaśnij, czego można się dowiedzieć o Santiago na podstawie zgromadzonych informacji.Santiago to człowiek niezwykle pogodny, spokojny i opanowany.. nazwę aktualnego stanowiska pracy zgodną z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 5 października 2011 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w uczelni publicznej (Dz. U. Nr 243, poz. 1447).. Okazało się, że ma skłonności do popadania w zamyślenie, mistycyzm.. Kark jego pokrywają liczne bruzdy, a twarz zmarszczki i ciemne plamy po niezłośliwym raku skóry.. Uzasadnij podane cechy Skawińskiego przykładami, cytatami, konkretami: - uczciwy, sprawiedliwy, otwarty .Karty charakterystyki są przeznaczone zarówno dla pracowników używających chemikaliów, jak i tych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.. ZADANIA DLA UCZNIA: Korzystając z książki, dokończ uzupełnianie karty pracy (prawa część) - wypisz wszystkie akcje dywersyjne, w jakich wzięli udział główni bohaterowie książki.Wzór karty opisu stanowiska.. TEMAT 2: Akcje dywersyjne - A. Kamiński "Kamienie na szaniec".. Części ciała Przymiotniki twarz oczy kark ręce 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt