Sprawdzian stary człowiek i morze

Pobierz

TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. Test składa się z 12 pytań.. U wybrzeży Kuby, nad Zatoką Meksykańską miało miejsce niezwykłe wydarzenie.. TAK/NIE 4.Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze" jest: a) konieczność podejmowania działania b) unikanie samotności c) wartość przyjaźni d) wiara, że człowiek do końca życia pozostaje młody duchemJest to test w którym sprawdzany znajomość lektury pt. "Stary człowiek i morze".. Miały za mało mięsa 2.. Stary był suchy i chudy, na karku widniały głębokie bruzdy, zaś na policzkach brunatne plamy po niezłośliwym .Chyba każdy z nas, czytając Starego człowieka i morze myśli sobie: na starość chciałbym być właśnie takim człowiekiem, jak Santiago.. W utworze pojawiają się ważne słowa: "Człowieka można zniszczyć, ale nie można go .stary człowiek i morze pytania i odpowiedzi.pdf (22 KB) Pobierz.. ZNAJOMOSC OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZOWIEK I MORZE 1.. A. około 60 B. nie wiadomo C. około 70 D. tyle co jego żona 3.. A .82% Rozprawka dotycząca ksiązki "Stary człowiek i morze" 81% Stary człowiek i morze "Człowiek nie jest stworzony do klęski .. Miały za słodkie mięso D.. Człowieka można zniszczyć , ale nie pokonać" Rozprawka; 85% Dlaczego bohater książki "Stary człowiek i morze" zasługuje na mój szacunek - rozprawkaQuiz ze znajomości lektury " Stary człowiek i morze " 2015-04-04 01:35:49 Proszę o odpowiedzi do pytań z lektury " Stary człowiek i morze " ?.

...Sprawdzian ze Stary człowiek i morze.

Kto jest autorem książki "Detektyw Pozytywka"?. "Santiago", czy "Santiaga"?Jedynym amerykanskim politykiem, ktory.Lektury Stary człowiek i morze / Stary człowiek i morze.. Detektyw Pozytywka, rozwiązując .Zestaw: "207 Stary człowiek i morze - Ernest Hemingway 1" 0.. Dlaczego Stary nie lubił delfinów?. pytanie 1 z 15.. Ile lat ma główny bohater?. 2011-03-28 20:05:06 Dajcie link do ściągnięcia audiobook z lektury pt." Stary człowiek i morze " , pliss !Lekcje z lekturą "Stary człowiek i morze" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-stary-czlowiek-i-morze-test-wersja-b.doc (application/msword) Swoimi słowami .. Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. Ale po czterdziestu jałowych dniach rodzice oświadczyli mu, że stary jest teraz bezwzględnie i ostatecznie salao, co jest .Stary Człowiek i Morze !. Był bardzo szczupły, a twarz miał pooraną bruzdami, miał na skórze plamy po raku skóry, którego nabawił się przebywając stale na słońcu.. Udostępnij.. Człowiek .Stary człowiek i morze Sprawdź swoją wiedzę na temat książki Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. a lekcja nie byla nudna.. Jaką długość miała ryba złowiona przez bohatera ?.

Test z lektury "Stary człowiek i morze".

18 stóp.Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. Amerykański pisarz pokazał, że człowiek jest wspaniałą istotą niezależnie od wieku, jeśli żyje w zgodzie ze sobą i światem, a także zna swoje słabe i dobre strony.Plik Sprawdzian Stary człowiek i morze.pdf na koncie użytkownika o.k.14 • folder Testy i Sprawdziany • Data dodania: 29 mar 2013Cierpienie - Stary człowiek i morze, Kamienie na szaniec, Prometeusz Dom - Opium w rosole, Skąpiec, Kamienie na szaniec Podróż - Tułaczka Odyseusza, Mały Książe, Stary człowiek i morze Władza - Balladyna, Władca much, Folwark zwierzęcy Zadanie nr 3 Ikarowe loty - śmiałe plany, które mogą się tragicznie skończyć, Dedal .. Jak brzmiało nazwisko Santiago?. Przetestuj swoją znajomość lektury Stary człowiek i morze.. U góry znajdziesz quiz Stary człowiek i morze - Super Test.. Rybak Santiago dokonał wyjątkowego połowu - na otwartym morzy stoczył zaciętą walkę z olbrzymim, pięciometrowym marlinem.. Albo nie czytałeś dokładnie, albo nie chciałeś jej zrozumieć.. Niezwykły połów.. Lektury - Ernest Hemingway, Stary człowiek i morzeE.. w październikuJęzyk polski, Sprawdziany i testy Test z lektury "Stary człowiek i morze".. "Stary człowiek i morze" Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze"..

Rozwiąż test!Test - Stary człowiek i morze.

2 Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią i oto już od osiemdziesięciu czterech dni nie schwytał ani jednej.. Co zalicza się do cech formalnych paraboli?. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dniPrzetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Santiago miał starą motorówkę.. przez piper:*, 30 .. Stary człowiek nie miał przesłania?. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Detektyw Pozytywka.. Przez pierwsze czterdzieści dni pływał z nim pewien chłopiec.. Skomentuj.. W jednym z wywiadów Hemingway przyznał się, że przerabiał utwór ok. 200 razy, więc z pewnością jest przemyślany i dopracowany..

... Santiago, to stary człowiek.

Gdyż były przebiegłe i nie dały sie złapać B. Były ssakami a on wolił ryby C.. Na rękach miał liczne szramy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. wszystkie odpowiedzi są poprawne schematyczną fabułę obiektywność narracji uproszczoną konstrukcję postaci : 1.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. Rozwiąż test!1 ERNEST HEMINGWAY STARY CZŁOWIEK I MORZE.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. 32 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Napisz do nas.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl.. Terran 1 Napisano 25 kwietnia 2008.Problematyka.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. W jakim miesiącu rozgrywa się akcja powieści?. Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze.. Wiedział wszystko zarówno na temat połowów, jak i rozgrywek ligi amerykańskiej, w których udział brał jego idol "wielki Di Maggio".. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe.Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury.. Odnośnik do posta.. Opowiadanie Stary człowiek i morze zostało wydane w 1952 r. i bezpośrednio przyczyniło się do przyznania autorowi Nagrody Nobla dwa lata później.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt