Napisz opowiadanie odtwórcze o przygodach wybranej postaci mitologicznej

Pobierz

Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. Twoim zadaniem jest napisanie opowiadania o przygodach wybranej postaci mitologicznej na podstawie poznanego mitu, a więc np. o Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Syzyfie lub Heraklesie.. Pamiętaj o zastosowaniu wszystkich uwag dotyczących budowy opowiadania odtwórczego.- Udamy się razem do Sparty, do króla Leonidasa.. Najciekawszą, ale i najgorszą w skutkach, było upicie Diany podczas oficjalnego podwieczorku.Byłam bardzo szczęśliwa.. Wykonaj ćw.. Składały się z kilku elementów.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Jest podobne do streszczenia.. Przerażający i ponury Hades wyglądał tak, jak co dzień.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Zastanów się, co masz do powiedzenia na dany temat.. Twój pierwszy dzień w szkole, spotkanie z jakąś ciekawą postacią, przygoda, która spotkała Cię na wakacjach.. Czy to chodzi o takie,które pisze z pomocą książki,ale za pomocą własnych słów?Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.Pobierz: napisz opowiadanie ludeczka.pdf..

Zadanie: napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej .

Opowiadaniem posługujemy się na co dzień.. - Jestem boginią wojny, wiec nie tytułuj mnie jak jakąś panienkę z dobrego domu!. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.-opowiada o zdarzeniach fabuły oraz ustala kolejność zdarzeń i rozumie ich wzajemną zależność (l.7.. Losowe tematy.Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Ale temat opowiadania może być też bardziej niezwykły (np. spotkanie z ufoludkami) - wtedy będzie to opowiadanie fantastyczne .Co to jest jest opowiadanie odtwórcze?. Druga strona:1. albo Czy jeszcze kiedyś przeżyję tak wielką przygodę?. )Przydatność 60% Wchodząc w rolę wybranej postaci mitologicznej, opowiedz o jednym dniu z jej życia.. Przerażający i ponury Hades wyglądał tak, jak co dzień.. Praca domowa - jeden temat do wyboru Napisz opowiadanie odtwórcze, w którym przedstawisz historię walki świata, w tym Polski, z pandemią koronawirusa..

2.Klasa V B na lekcję języka polskiego przygotowała foldery o wybranej postaci mitologicznej.

• Mitologia - opracowanie ogólne (informacje ogólne definicja mitu toposy archetypy i motywy mitologiczne).. • Mit o Dedalu i Ikarze .. Rozwiń temat odwołując się do wybranych przykładów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Wykonaj ćw.. Zrozpaczony ojciec znalazł zwłoki syna, wyspę nazwał Ikarią, a morze - Ikaryjskim.Oprócz tego osoby,które mają dostęp do TVP Kultura obejrzą film "Katarynka" emitowany o godz. 13.00, 19.03.2020r.-----Zadania na dzień 23.03.2020 r. Temat: Redagujemy opowiadanie odtwórcze.. Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.Mit o Heraklesie - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Napisz opowiadanie; Jak napisać opowiadanie?Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Kajko i Kokosz.. O niezwykłej przygodzie, wyjątkowym dniu w szkole, spotkaniu z ciekawą postacią, wycieczce, pierwszej randce.. opowiadania.. Napisz opowiadanie odtwórcze o przygodach wybranej postaci mitologicznej, np. O Demeter lub Prometeuszu lub innym bogu czy bogini.Jednak Ikar, zachwycony lotem, wspaniałością przygody, zapomniał o radach ojca, wleciał zbyt wysoko i spadł do morza, gdy jego skrzydła się rozpadły.. Możesz to zrobić tak:Herakles był synem Zeusa i Alkmeny..

Opowiadanie odtwórcze.

Przywitałam się z rodziną i opowiedziałam o wszystkich moich przygodach.Kto by przypuszczał, że w zwykłą, deszczową środę przeżyję coś podobnego?. Najlepiej na kartce przygotuj sobie notatkę - plan opowiadania.. - Dobrze, wybacz.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się na planetę B-612.. W tym celu otwieramy zeszyt ćwiczeń na stronie 128 i tam wykonujemy ćwiczenie 1.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Napisz opowiadanie (może być z dialogiem), którego bohaterami będą postaci znane ci z mitologii.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Gdy już wróciłam do Cieszyna pobiegłam do domu trzymając kwiaty, które wcześniej zerwałam w Atenach.. Ćwiczenia.. Zyskał nieśmiertelność dzięki mleku Hery, którym z woli Zeusa został wykarmiony.. Nagle przypomniało mi się, że nie mam przy sobie plecaka, ale było już za późno, aby wrócić.. -wyraża własny sąd o postaciach i zdarzeniach(l.1.19) -wskazuje wartości w utworze oraz określa wartości ważne dla bohatera (l.1.20.. Przydatność 60% Wchodząc w rolę wybranej postaci mitologicznej, opowiedz o jednym dniu z jej życia..

O czym będzie Twoje opowiadanie?

Przeczytaj przykładowe opowiadanie odtwórcze " Zabicie hydry lernejskiej"- str. 226.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Pokarm bogini Hery dał mu nieśmiertelność i niezmierzoną siłę, których w fekcie stał sie niewolnikiem.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Wszystko toczyło się własnym, dawno ustalonym tempem.Opowiadanie Napisz opowiadanie miłosne, fantastyczne, opowiadanie o.. Napisz opowiadanie odtwórcze, w którym przedstawisz historię walki świata, wOpowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Przeczytaj z podręcznika , co jest celem opowiadania odtwórczego?. Szkoła latania, którą napisał Christa Janusz, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Napisz opowiadanie którego bohater przeżyje przygodę i pokona swój strach 18 września 2020 12:15 Ściągi Niezmiernie ważna jest także kreacja odpowiednich bohaterów - bez nich nie sposób stworzyć opowiadanie.1.. - Witaj o pani!- powiedziałem.. Dzisiaj mnie nie było w szkole, bo się źle czułam,a pani zadała, żeby napisać opowiadanie odtwórcze na temat książki ,,Przygody Tomka Sawyera" Jak Tomek i Huck poszukują skarbu.. Napisz opowiadanie z dialogiem na największej przygodzie felix net nika; Jeden z bohaterów Pana Tadeusza przeniósł się do współczesności napisz opowiadanie z dialogiem.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. 13, s. 242 w zeszycie przedmiotowym.. Napisz opowiadanie na podstawie punktów.1.Przyście kolerżanki mamy z Ludeczka .2.Niechęć mikołajka.3.Podwieczorek.4.Dziewczyna jak chłopak.5.Książki na podłodze.6.Samolot za oknem.7.Wyjście na dwór zbitą szybą.8.Brak deseru.9.Pierwsze i uczucie sympatii.Proszę o pomoc i z góry dziękujęNapisz czym charakteryzuje się odmiana przez .Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 ( 270 ) [Szkoła podstawowa] w-pustyni-i-w-puszczyZakończenie tej historii było raczej banalne i nie sądzę, by warto o nim pisać.. Proszę, żeby ono serio było krótkie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt