Sprawdzian z opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa

Pobierz

Jest to pierwsza książka z cyklu Opowieści z Narnii.. Łucja, przedostała się przez szafę do krainy Narnii, przystanęła koło .Czarownica w Narnii zgodnie z odwiecznym Prawem Władcy-Zza-Morza odgrywa rolę Kata.. 76% Plan wydarzeń "Opowieści z Narnii.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Super stronka, fajna sówka i można się dokładnie wyuczyć!. Lew, Czarownica i stara szafa; cytaty z książki "Opowieści z Narnii.. XX wieku, jest pierwszą opublikowaną i zarazem najbardziej znaną częścią cyklu Opowieści z Narni.Pomimo że pojawiła się jako pierwsza, jest drugą powieścią po Siostrzeńcu czarodzieja według .Plik test Opowieści z Narnii.doc na koncie użytkownika annagawin7 • folder Lektury SP scenariusze lekcji • Data dodania: 17 wrz 2012.. W rezultacie jesteś już za stara na bajki, a .. w którym stała stara szafa z dużym lustrem w drzwiach.. Jest autorem 7 tomów Opowieści z Narni, w tym powieści Lew, czarownica i stara szafa, Siostrzeniec czarodzieja.Fajne mam jutro sprawdzian z tego Odpowiedz.. pytanie 1 z 10.. Brawo!. Stara szafa - to przejście do innego świata.15.. a) z wilkiem, b) z tygrysem, c) z dzikiem.. Lew, Czarownica i Stara Szafa" 78% Recenzja ekranizacji powieści "Opowieści z Narni"LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA Przełożył Andrzej Polkowski ..

Opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa odcinek 3. anonim .

Opowieści z Narnii: Lew,Czarownica i stara szafa (2005) Natalia_Golec1 .. czarnego smoka.. Co robiła Biała Czarownica z istotami, które nie zgadzały się z jej rządami?Moją przyjaciółką nie mogłaby być Biała Czarownica.. białego jelenia.. W swej krótkowzroczności decyduje się zamiast niego odebrać życie Aslanowi, wierząc, że na zawsze będzie panować w Narnii.Wasza ulubiona postać z książki,, Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa ''?. Biegnie on zupełnie inaczej niż czas realny.. 2014-05-01 11:25:19Opowieści z Narnii.. Które z dzieci jako pierwsze trafiło do tajemniczej krainy?. Gdy Łucja po raz pierwszy wchodzi doi Narnii i jest goszczona przez pana Tumnusa, wydaje się jej, że spędza w tym świecie kilka godzin, a po powrocie do szafy okazuje się .1) Kim był Aslan a) Tygrysem b) Kozłem c) Lwem d) Kotem 2) Gdzie jest przejście do Narnii a) Pod łóżkiem b) W szafie c) Na strychu d) W piwnicy 3) Jak ma na imię rodzeństwo a) Piotr,Łucja,Zuzanna,Stefan b) Bartosz,Filip,Maria,Mariola c) Łucja,Zuzanna,Piotr,Edmund d) Jan,Józef,Jadwiga,Jagoda 4) Kim był Tumnus a) Pół bykiem,pół człowiekiem b) Od pasa w dół był kozłem,a od .Dzieci odkrywają przejście przez szafę do magicznej krainy zwanej Narnią.. Czym jest Narnia?. dodany: 2015-02-18 19:29:12, przez: magda.. Opowieści z Narnii: Lew,Czarownica i stara szafa (2005) - CDA Wyszukiwanie odpowiedzi.Lewis napisał swoje powieści dla młodzieży pozostając nieco pod wpływem twórczości Tolkiena..

S. Lewis ,,Lew, czarownica i stara szafa" 1.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Opowieści z Narnii.. Co potwory czarownicy zrobiły Aslanowi?Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to historia czworga rodzeństwa, które odnajduje tajemnicze państwo zamieszkałe przez mityczne stworzenia i mówiące ludzkim głosem zwierzęta.. Lew, czarownica i stara szafa - test wiedzy ze znajomości lektury.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lew, czarownica i stara szafa (ang. The Lion, the Witch and the Wardrobe) - powieść fantasy autorstwa C.S. Lewisa, wydana w 1950 roku.. 8) Biała Czarownica zażądała od Edmunda, aby ten: a) nie wchodził więcej do starej szafy.. Książka, umiejscowiona w latach 40. dodany: 2015-01-19 21:10 .C.S.. Lewis zadedykował książkę swojej córce chrzestnej, Lucy Barfield.. W jakim mieście mieszkały?. Test ze znajomości lektury kl.IV: " Opowieści z Narnii.. 2011-10-21 16:13:56 Podobał wam sie film ' Opowieści z Narnii : Lew , czarownica i stara szafa '.. Lew, Czarownica i stara szafa" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Mam nadzieję, że nikt z czytających tę książkę nie czuł się nigdy tak nieszczęśliwy jak Zuzanna i Łucja tej nocy; ale jeśli ktoś z was przeżył kiedyś coś podobnego ..

Opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa odcinek 4. anonim .

dzięki tej stronie podóczylam się na sprawdzian polecam.. Dlaczego Aslan oddał się w ręce Białej Czarownicy?. Wyniosłeś z tej lektury bardzo dużo i z pewnością zasłużyłeś na ocenę z wyróżnieniem.Opowieści z Narni.. Print; .. zanim trafiły z powrotem do szafy ?. Dlaczego dzieci musiały opuścić rodzinne miasto i wyjechać na wieś?. d) opowiedział o niej rodzeństwu.. Znaczenie tytułu Tytuł odnosi się bezpośrednio do bohaterów utworu.. Sprawdź, ile pamiętasz!. srebrzystego jednorożca

5.test z wiedzy o opowieści z narnii ,,lew, czarownica i stara szafac) królową Narnii.

Ta osoba to postać z jednej z części cyklu "Opowieści z Narnii", którą napisał Clive Staples, Lewis.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Opowieści z Narnii.. Niestety bajkową krainą od stu lat rządzi zła Czarownica, która spowiła Narnię wieczną zimą.Czas i miejsce akcji "Lwa, czarownicy i starej szafy", .. Z kolei czas fantastyczny towarzyszy wydarzeniom w Narnii.. Twój wynik: 18/20Na piątkę!. Czy to żart?. Lew - uosabia dobro, ale też siłę, czarownica - uosabia zło.. a) przy tamie, b) przy Kamiennym Stole, c) na brzegu morza.. Lew, czarownica i stara szafa"C.. Jak dobrze znasz fabułę ksążki Opowiesci z Narnii?. Jaka pora roku panowała w Narnii i jakich świąt tam nie obchodzono?. Nie było tuChcę sprawdzić waszą wiedzę na temat lektury Opowieści z Narnii lew czarownica i stara szafa.. Rozwiąż test!Odpowiedz na pytania wybierając prawidłową odpowiedź.. a) w zamian za Edmunda, b) bo był zmęczony, c) bo przegrał bitwę.. b) przyprowadził do niej swoje rodzeństwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt