Charakterystyka postaci sposób na alcybiadesa

Pobierz

Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.Charakterystyka postaci Ciamciary z powieści pt.,, Sposób na Alcybiadesa'' +1 głos.. Był kawalerem.Bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa".. Sposób ten pozwalał uczniom bezproblemowo uczestniczyć w lekcjach, zwalniał ich z konieczności "zakuwania".. Jakim połączeniem celebryty i postaci z Harry'e.. Masz miejską czy wiejską osobowość?Polecam ten test nauczycielom klas 6.. Lindego w Warszawie.. Twórca popularnych książek dla dorosłych i młodzieży, cechujących się charakterystycznym, nieco absurdalnym humorem słownym.SPONAA - to sposób na Alcybiadesa, czyli tajny sposób na profesora Misiaka - nauczyciela historii zwanego Alcybiadesem.. Nie przywiązywał zbytniej wagi do swojego wyglądu, o czym świadczyły między innymi niewyprasowane spodnie.. Zawierał dokładną charakterystykę profesora (wygląd, zainteresowania, choroby, poczucie humoru).. .Dyrektor - stoi na czele grona pedagogicznego Liceum im.. Opis Alcybiadesa - Tymoteusza Misiaka 2011-03-27 16:41:44; prosze przytul mojego misiaka!. To mężczyzna w starszym wieku, nieco schorowany.W utworze "Sposób na Alcybiadesa" zostały zaprezentowane wyraźne i dosyć barwne sylwetki nauczycieli.. Marcin jest przeciętnym chłopakiem, któremu nie bardzo chce się uczyć, dlatego z chęcią korzysta z zakupionego wspólnie z kolegami sposobu na Alcybiadesa.W jego charakterystyce znalazło się też zdanie "Podlega ścisłej ochronie" - oznaczało ono, że wszelkie formy dręczenia przez uczniów są zabronione..

Ocena postaci.

Był nauczycielem historii w męskim Liceum im.. Określono Alcybiadesa jako nauczyciela dryfującego, to znaczy takiego, który łatwo zbacza z zasadniczego tematu na rzecz jakiejś dyskusji.Alkibiades, Alcybiades (gr.. Zeszyty zbyt g ęsto upstrzone czerwonym atramentem, za pomoc ą którego cierpliwi profesorowie prostowali moje kr ęte ście Ŝki do wiedzy, przeznaczyłem wstydliwie na makulatur ę.. Masz świetny pomysł na quiz?. Jakim człowiekiem był… Charakterystyka Alcybiadesa "Sposób na Alcybiadesa" - charakterystyka… Streszczenie książki Sposób na Alcybiadesa.. Charakterystyki do bohatera są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.. Sposób postępowania.. Z wykształcenia był historykiem.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test z lektury ,,Sposób na Alcybiadesa" .. Lindego w Warszawie.. Zawiera 24 pytania.. Marcin Ciamciara zwany "Ciamcią" - główny bohater i narrator wydarzeń.. Plan wydarzeń do lektury Sposób na Alcybiadesa.charakterystykę pośrednią, którą uzyskujemy, analizując jej wypowiedzi, sposób myślenia, zachowania itd., charakterystykę indywidualną (jednej postaci), charakterystykę zbiorową (grupy, np. klasy), charakterystykę porównawczą, w której opisuje się dwie postacie, przedstawiając podobieństwa i różnice między nimi.Przydatność 75% Charakterystyka Alcybiadesa..

Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.

Chce, by uczniowie go podziwiali i by był dla nich autorytetem.Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "Wątłusz Pierwszy", bohatera książki "Sposób na Alcybiadesa".. 2 Rozdział I Po maturze zrobiłem mały remanent moich szpargałów.. Wraz z trójka kolegów uważany jest za najgorszego ucznia i prowodyra wielu błazeństw i występków wobec regulaminu szkoły.Cechy charakteru i usposobienie.. Alcybiades to tytułowy bohater powieści Edmunda Niziurskiego.. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.Charakterystyka Alcybiadesa.. Profesor był osobą spokojną i sympatyczną.Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Sposób na Alcybiadesa".. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Cele lekcji: - czytanie tekstu ze zrozumieniem - nazywanie cech bohatera literackiego - opisywanie postaci literackiej - kształtowanie umiejętności pracy w grupie.. Uczył on historii w jednej z warszawskich szkół imienia Samuela Lindego na Żoliborzu .Witaj na stronie Quizz.pl.. Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. Poznajemy historię SPOONY widzianą jego oczyma.. ;* 2010-06-29 13:08:10; spośób na alcybiadesa - charakterystyka postaci 2010-11-25 21:18:52; Charakterystyka bohaterów z lektury ,,Sposób na Alcybiadesa" CYTATY!.

Był kluczową postacią ostatnich 15 lat II wojny peloponeskiej.

Materiały dydaktyczne: fragmenty książki Edmunda Niziurskiego pt." Sposób na Alcybiadesa", Poznań 1990.. Lindego i naprawdę nazywał się Tymoteusz Misiak.. 2012-01-11 15:01:31Zapomniałeś, kim jest Wątłusz Pierwszy, postać w lekturze Sposób na Alcybiadesa, Niziurski Edmund?. Charakteryzowany jest jako wybitny polityk i wódz, któremu brak rozwagi, wygórowane ambicje i skłonność do wystawnego trybu życia przysporzyły wielu wrogów.Alcybiades to główny bohater książki E. Niziurskiego pt. "Sposób na Alcybiadesa".. Próbuje zarządzać nim silną ręką i trzymać silny rygor.. Możesz przydzielić plusa poszczególnym osobom, które dodały dany opis do tego bohatera.Sposób na Alcybiadesa Wydawnictwo "Czytelnik" Warszawa, 1974 Wydanie VI .. Obrotni chłopcy trafiają na godnego przeciwnika, starszego kolegę z liceum, zwanego Szekspirem, który "sprzedaje" im sposób na Alcybiadesa (SPONAA).. Urodził się 18.08.1899 roku.. Jest narratorem powieści.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Sposób na Alcybiadesa" Autor: Edmund Niziurski Wydanie XVI 1990rok Poznań Wydawnictwo: Poznańskie Postacie Główni bohaterowie: Ciamciara, Pędzel, Zasępa, Słaby, profesor…Edmund Niziurski (ur.10 lipca 1925 w Kielcach, zm. 9 października 2013 w Warszawie) - polski prozaik, publicysta, scenarzysta i dramaturg, a także socjolog i prawnik..

Metody pracy: praca z tekstem, praca w grupach.Marcin Camciara - charakterystyka • Sposób na Alcybiadesa.

Próbuje trzymać podległą mu szkołę silną ręką, nie odpowiada mu więc atmosfera rozpasania na lekcjach profesora Misiaka.. Naprawdę nazywał się Tymoteusz Misiak.. Alcybiades (Tymoteusz Misiak) był nauczycielem historii w męskim liceum imienia Samuela Lindego i jednocześnie głównym i tytułowym bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego pt.: "Sposób na Alcybiadesa".. Przezwisko ateńskiego stratega wymyślili mu uczniowie na znak tego, że profesor często mawiał, że nieukom i leniom grozi los antycznego bohatera.Alcybiadesa uważa za miernego nauczyciela, gdyż ten nie potrafi utrzymać ciszy na lekcjach.. Pan Dendroń - nauczyciel biologii.. Dyrektor - stoi na czele Liceum im.. U góry znajdziesz quiz Sposób na Alcybiadesa.Sposób na Alcybiadesa - przetestuj swoją wiedzę.. Jeśli masz przed sobą test z tej lektury to z tą wiedzą na pewno zdasz.. Pani Lilkowska - "istota wątła, wrażliwa i pełna wiary w młodzież", Była pedagogicznym aniołem, co skrupulatnie wykorzystali .Codziennie łagodnie patrzył na uczniów swoimi aksamitnymi, czarnymi oczami.. Stwierdził, że dziwne zachowanie uczniów względem historyka Misiaka wynika z kwestii hormonalnych, charakterystycznych dla dorastającej młodzieży.. Krąży po korytarzach z groźną miną i z rozmysłem sieje wśród uczniów postrach, widząc w tym drogę do zyska.Charakterystyka Alcybiadesa z lektury Sposób na Alcybiadesa; do głownej zawartościPrzejdź do paska narzędzi O… Charakterystyka Alcybiadesa.. Uczeń ósmej klasy męskiego liceum im.. Jego postać była uosobieniem niezaradności i poczciwości "gogicznej".. "Sposób" okazuje się chytrą pułapką zastawioną przez Szekspira, który sprowadza uczniów klasy ósmej na drogę solidnego samokształcenia.Bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt