Proste półproste odcinki karta pracy

Pobierz

Mnożenie przez 11-20. doskonalenie umiejętności posługiwania się definicją, wyrabianie cech osobowości takich jak pracowitość, sumienność, wytrwałość, upór w dążeniu do celu, Przywitanie się .Pomysły na lekcje 23.. Punkty oznaczamy wielkimi literami alfabetu.. Na rysunku pokazano, jak przyłożyć ekierkę do odcinka, aby narysować od-cinek do niego prostopadły.. Zaznacz te rysunki.. Narysuj dwie proste równoległe, używając linijki i ekierki.. Sprawdziany:Punkt, prosta, półprosta, odcinek.. Połóż w ten sposób ekierkę na rysunku i narysujKonspekt lekcji matematyki dla ucznia klasy 4b Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie.. - Zapamiętam tę nazwę.. Czynności wstępne: - przywitanie z klasą, - sprawdzenie listy obecności, - sprawdzenie pracy domowej.. 2) TEMAT: Obwody prostokąta i kwadratu - zadania utrwalające.. Odcinkiemo końcach A i B nazywamy zbiór punktów prostej AB, do której należą punkty A i B oraz wszystkie punkty leżące między nimi.IV.1 Proste, odcinki i punkty 1 Na trzech rysunkach przedstawiono odcinki prostopadłe.. Zadanie 4.. PLAN ZAJĘĆ 1. mierzyć odległość punktu od prostej oraz odległość między dwiema prostymi .. Ale prosta też mi się podobała.. Cele lekcji uczeń: potrafi rozpoznać, rysować, oznaczyć punkty, proste(w tym proste prostopadłe i równoległe), półproste, odcinki, okręgi, koła.. Narysuj odcinek prostopadły do narysowanego odcinka, tak aby zaznaczony punkt był jego końcem..

Proszę zrobić kartę pracy 2.

Prosto na szczyt - Ćwiczenie 2 // odp.Proste i odcinki - Połącz w pary.. Prosta - nie ma początku, ani końca, Półprosta - ma początek, ale nie ma końca, Odcinek - ma początek i koniec, Punkt - najprostsza figura geometryczna, Łamana - .W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. 2 Na rysunkach ekierek pokoloruj boki, które są prostopadłe.. Narysuj odcinek równeległy do narysowanego odcinka.. (wersja łatwiejsza) // odp.. Fajnie być na odcinku.. Można obejrzeć filmiki w Internecie.Temat: Proste, półproste, odcinki.. Zestaw zawiera: tablicę z kompilacją wiadomości na temat punktów, odcinków, półprostych oraz prostych, zadania graficzne pozwalające przyswoić łatwo nową wiedzę, zadania wielokrotnego wyboru, zadania z poleceniami utrwalającymi .Zadanie 3.. Dwie proste mają jeden punkt wspólny, gdy się przecinają, są to proste przecinające się.. A B Zaznacz na zielono prostopadłe boki ekierek.. (wersja trudniejsza) // odp.. Odcinek - to część prostej ograniczony dwoma punktami.. 1 2 3 opyright by owa ra p. z o.o. Radzę sobie coraz lepiej Klasa 51) TEMAT: Proste, odcinki, półproste, rodzaje kątów - zdania utrwalające.. Dzielenie przez 11-20.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaTemat lekcji: Proste, odcinki, okręgi, koła..

Proszę zrobić kartę pracy 1.

prosta-nie ma końca,ani końca odcinek-linia,która ma początek,ale nie ma końca punky-to taka kropka ;D Łamana-to różne połączone odcinki ,ale nie tak żeby biegły równolegle(prosto) łamana zamknięta-to jak łamana tylko,że tworzy tak jakby figurę czy coś takiego ;D- To jest odcinek - powiedziały nożyczki.. Zwykle zaznaczamy go kropką i oznaczamy wielką literą albo krzyżykiem.. II.1 Płaszczyzna, proste i półproste Zaznacz: odcinek AB - na zielono, prostą CD - na niebiesko.. Lekcja na blogu e-matematyka: Prosta, półprosta, odcinek, łamana.. nazwać elementy koła i okręgu.. Mierzenie odcinków.. Animacja pokazuje odcinek AB i punkt C, leżący poza odcinkiem, położone na kratownicy.. Wzajemne położenie prostych.. Dwie proste nie mają punktów wspólnych, gdy są równoległe, są to proste równoległe.Formy pracy: indywidualna.. Rozwiązywanie zadań z karty pracy.Play this game to review Geometry.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. A B C D Zaznacz na żółto prostą AB, a na czarno - odcinek AB.. Poruszamy się po .Plik Linie proste krzywe łamane punkty odcinki.rar na koncie użytkownika ewapoz • folder klasa III • Data dodania: 24 lip 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kartkówka 8, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi..

Przegląd tematu proste, odcinki i półproste.

WIEK: 10 - 11 lat.. Rozpoznawanie półprostych.półprosta EF.. Nazwy, własności.. Sprawdź swoją wiedzę: Narysuj proste, półproste i odcinki.. Środki dydaktyczne: - plansze wyjaśniające pojęcia punktu, prostej, półprostej, odcinka, - karta z opowiadaniem, - zeszyt przedmiotowy, - stoper, - naklejki ,,zachętki", - zeszyt ćwiczeń.. Prosta - jest to jedno z pojęć pierwotnych, co oznacza że nie .półprosta -to linia ,która ma początek,ale nie ma końca.. Zadanie 5.. Zobacz, co to jest prosta, półprosta, odcinek.#Karty pracy matematyka kl 4 proste odcinki asdasc3c : Karty pracy matematyka kl 4 proste odcinki Wejdź w link aby pobrać plik: om.gy/b9BVkRysujemy odcinki według wskazówek.. Szkoda, że jej już nie ma.Przypomnienie pojęć równoległości i prostopadłości odcinków: uczniowie wykonują ćwiczenie, w którym mają narysować odcinek równoległy i prostopadły do danego odcinka.. To jest aktualnie zaznaczony element.. Punkty A, B, C są zawsze punktami kratowymi.. Prosta - nie ma początku, ani końca, Półprosta - ma początek, ale nie ma końca, Odcinek - ma początek i koniec, Punkt - najprostsza figura geometryczna.. Klasa 4 Lekcje: Scenariusze lekcjiSprawdź swoją wiedzę: Rozpoznawanie punktów, półprostych, prostych i kątów.. Matematyka wokół nas.. - Odcinek, odcinek prostej - z zadowoleniem powtarzał punkt, spacerując po odcinku tam i z powrotem..

Punkty: A,,,D leżą na jednej prostej.

Odcinek to część prostej ograniczonej dwoma punktami.. Określ, jak położone są proste na rysunku Należy znaleźć takie położenie punktu D, aby odcinek CD był prostopadły do odcinka AB.. Ćwiczenie 2.. Temat: Prosta, półprosta i odcinek.. Ćwiczenie interaktywne.. Oznaczamy je dużymi literami.correct: odcinek ma dwa koŃce, prosta jest nieograniczona, przez 1 punkt moŻna poprowadziĆ wiele prostych, proste rÓwnolegŁe nigdy siĘ nie przetnĄ, proste prostopadŁe przecinajĄ siĘ pod kĄtem prostym, Łamana skŁada siĘ z odcinkÓw, pÓŁprosta ma poczĄtek, pÓŁprosta nie ma koŃca, sĄ 2 rodzaje Łamanych: otwarta i zamkniĘta, incorrect: odcinek ma jeden koniec, prosta ma poczĄtek, przez 1 punkt moŻna poprowadziĆ jednĄ prostĄ, proste rÓwnolegŁe przecinajĄ siĘ .12 Kart Pracy - Punkt, Odcinek, Półprosta, Prosta + karta odpowiedzi.. Prosto na szczyt - Ćwiczenie 1 // odp.. Kolejność wykonywania działań (łatwe) Kolejność wykonywania działań (trudne) Kolejność wykonywania działań z nawiasami (łatwe) Kolejność wykonywania działań z nawiasami (trudne) Kolejność wykonywania działań - puzzle.. Punkt - jest to jedno z pojęć pierwotnych, co oznacza że nie posiada formalnej definicji, jednak możemy wyobrazić go sobie jako nieskończenie małą kropkę lub ślad po wbitej cienkiej szpilce.. Obejmuje temat: figury geometryczne, proste prostopadłe, proste równoległe.. Każdy odcinek ma dwa końce.. Seria: Prosto na szczyt.. Punkt, prosta, półprosta, odcinek.. Lekcja typu zasadniczego.. Metody pracy: pokaz i dyskusjaPółprosta jest to prosta która ma początek, ale nie ma końca.. odcinek MN.. Rozpoznawanie półprostych.. Jednym z podstawowych pojęć w geometrii jest punkt.. Część 1.. Proszę przeczytać w podręczniku, co to jest skala - strona 140, 141.. 3) TEMAT: Co to jest skala?. identyfikujemy półproste prostopadłe i równoległe oraz mierzymy odcinki, by poznać nazwy najwyższych szczytów świata.. Zaznacz je wiedząc, że A ma cm , BC ma 10cm, AD 9cm, a odcinek D jest najdłuższy.Półprosta - to każdy podzbiór prostej, który powstał przez jej rozcięcie jednym punktem (wraz z tym punktem), który jest nazywany początkiem półprostej.. 0%Końcówka filmu - uciętego w wersji podstawowej.Najprostszymi figurami geometrycznymi są: punkt, prosta, półprosta i odcinek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt