Janko muzykant karta pracy

Pobierz

Ograniczono w nim wątki poboczne, nie ma żadnych wyraziście zarysowanych bohaterów drugoplanowych.Uporządkuj wydarzenia w odpowiedniej kolejności.Janko Muzykant - plan wydarzeń.. Podsumowanie lekcji - określenie problematyki utworu.. Inne tryby testu.. Był wątły, słaby i chorowity.. Jego sensem życia stała się muzyka.Karta pracy - kl. V Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Pytania: 1.. Chłopca więc od razu ochrzczono, a nad matką zapalono świece.. Następnie ją uzupełnij pracując z tekstem lektury.Janko Muzykant - nowela H. Sienkiewicza Czytamy uważnie materiał do samego końca i pracujemy zgodnie z instrukcją .. - Poprawa stanu dziecka i matki.. Kiedy przyszedł na świat wątpiono czy przeżyje.. Marzył o nich Janko Muzykant i został przyłapany na ich kradzieży… 2.. Wskazujemy cechy noweli // odp.. Uczniowie wcielają się w rolę wybranych bohaterów i opowiadają historię Janka Muzykanta.. Narodziny chłopca w ubogiej wiejskiej chacie.. Dziecko, choć bardzo słabe i chorowite dotrwało do 10 roku życia.. facebook.com/uczensamwdomu, [email protected] Muzykant jest nowelą, którą w twórczości Sienkiewicza możemy przyporządkować do kręgu utworów o tematyce ludowej z bohaterem dziecięcym.. Janko Muzykant to główny bohater noweli H. Sienkiewicza o tym samym tytule.. Autor: Henryk Sienkiewicz.. Henryk Sienkiewicz, Janko Muzykant Wykonawca materiałów ćwiczeniowych Uniwersytet Warszawski Wydział Polonistyki Pracownia Lingwistyki Migowej ul. Krakowski Przedmieście 26/28 00-927 Warszawa Autorzy Agnieszka Bajewska-Kołodziejak (karty pracy, scenariusze komiksowe) Katarzyna Cichocka-Segiet (karty pracy PCS, tablice komunikacyjne PCS)pt. "Janko Muzykant"..

Uzupełnij kartę pracy.

Tak się jednak nie stało.. Przy porodzie wezwano księdza, a dziecko niezwłocznie ochrzczono, gdyż nie widziano szans na jego przeżycie.. Przeczytaj nowelę Henryka Sienkiewicza "JankoUzupełnij karty pracy Nowela - krótki utwór epicki o zwartej konstrukcji fabularnej zbliżonej do dramatycznej, o jednotorowej akcji, mocno zaznaczonej pozycji narratora i silnym akcencie w zakończeniu zawierającym puentę.Janko Muzykant jest nowelą, którą w twórczości Sienkiewicza możemy przyporządkować do kręgu utworów o .wypełniam karty pracy o głównym bohaterze wiem, dlaczego Janko Muzykant fascynował się światem muzyki 1.. Na początek kilka słów wyjaśnienia na temat lektury, ( proszę to przeczytać, będzie potem potrzebne do uzupełnienia karty pracy)Ćwiczenia: JANKO MUZYKANT.. - Tytuły nowel przyporządkowujemy ich autorom // odp.TEMAT 4 : Gdy muzyka w duszy gra - o tytułowym bohaterze noweli "Janko Muzykant".. TEMAT: Świat przedstawiony w noweli Henryka Sienkiewicza "Janko Muzykant".. Również śmierć matki miała być przesądzona.. c) Tak zdecydował ksiądz.. Jako urodził się jako ma dziecko.. Czy są one realne do spełnienia?Janko Muzykant- kartkówka - Quiz.. Prawda: miał na imię Jan, chciał grać na skrzypcach, pomagał mamie jak miał 10 lat, był ubogi, był słaby, był chudy, miał tylko mame, Fałsz: miał na imię Jakub, chciał grać na gitarze, pomagał mamie jak miał, był bogaty, był bogaty, był otyły, miał cala rodzine,Janko Muzykant - test znajomości lektury..

Przed Tobą karta pracy o Janku.

Chłopak jednak do pracy był lewy, wszędzie .Karty pracy - wskazywanie środków stylistycznych oraz funkcji jaką pełnią w tekście Marta Sobiechowska - Marczenia karty pracy A. Onichimowska "Duch starej kamienicy" Wiesława Stolarczyk-Kos Karty pracy do lektury "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego, kl. 6, szkoła podstawowa Wiesława Stolarczyk-KosPolecenie 2: Uzupełnij karty pracy nr 7, 8, 9 (w zeszycie).. "Chudy był zawsze i opalony, z brzuchem wydętym, z zapadłymi policzkami; czuprynę miał konopną, białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy .Nowela "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza opowiada o małym, słabym, chorowitym chłopcu.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Możesz ją wydrukować lub samemu przerysować do zeszytu.. Polecenie 2: Znajdź, przeczytaj i wypisz 10 najważniejszych informacji o autorze lektury .H.Sienkiewicz - Janko Muzykant • klasa IV • pliki użytkownika niunia102 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (opracowanie).doc, Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (streszczenie).docJanko Muzykant - Henryk SienkiewiczCzyta: Paweł WódczyńskiWesprzyj nas na Patronite: Fundacja Słowo i Kr.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators ..

Polecenie 1: Rozwiąż test (karta pracy nr 1).

Bardzo pomocna przy przygotowaniu do pisania charakterystyki.. - Ochrzczenie dziecka przez baby i nadanie mu imienia Jan.. W Narnii podarował Pani Bobrowej maszynę do szycia, a Piotrowi miecz i tarczę… 3. d) Matka chłopca była siostrą księdza.Janko, zwany muzykantem - główny bohater utworu, wątłe dziecko ubogiej, wiejskiej kobiety.. Matka jego była biedną komornicą, to też Janko musiał jej pomagać.. Wypełnij ją.. Pobierz (doc, 65,5 KB) Podgląd treści.. Janka nie interesowała praca.. Zadanie 1.. Opis testu.. a) Był tak słaby, że obawiano się, iż wkrótce umrze.. Przeznaczona dla uczniów klas czwartych.. Życie dziesięcioletniego Janka we wsi.1. ". NCB: wiem, kim jest Henryk Sienkiewicz potrafię określić czas i miejsce akcji wymieniam bohaterów i krótko o nich opowiadam potrafię scharakteryzować głównego bohatera wypełniam karty pracy związane z lekturą 1.. Powiązane z testem.o bowaterze narodziny: .dlaczego materialna: c a e usp0s081emle zajmowa w wolvym czasie los ara 130hrreraCharakterystyka Janka Muzykanta.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. "Janko Muzykant" to lektura dla klas 4-6.. Nie wróżono mu długiego życia, mówiono nawet, że umrze zaraz po narodzinach.. Twoje rozważania na podstawie utworu i własnych przemyśleń.Janko Muzykant - Prawda czy fałsz..

Materiał potrzebny jest na wszystkie dni pracy z lekturą.

Imię głównego bohatera "Katarynki"… 5.4.. - Przybycie księdza.. ZAJĘCIA Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS VI B. LEKCJA - 1.. Ocena pracy uczniów i zadanie pracy domowej dla chętnych: Los uzdolnionego dziecka wczoraj i dziś.. b) Taki był zwyczaj - wszystkie dzieci chrzczono zaraz po narodzinach.. - Zapalenie gromnicy nad słabą matką chłopca przez wiejskie baby.. Karta pracy - czy potrafisz opisać Janka Muzykanta?Poniedziałek 15.06.20200 Karta pracy - Poznajemy nowelę "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza.. 1) Dlaczego zaraz po narodzinach Janko został ochrzczony?. Jednak po tygodniu kobieta poczuła się lepiej i poszła do pracy.Plik Zmieniamy losy Janka Muzykanta konspekt.doc na koncie użytkownika INSPIRACJE • folder lektury • Data dodania: 14 kwi 2012Katalog Karolina Sroka, 2017-02-28 Czarnków Język polski, Karty pracy Opis Janka Muzykanta - karta pracyNie było Cię w szkole?. W utworze z łatwością odnajdujemy cechy charakterystyczne dla tego gatunku.. Rozwiąż test.. Przy tej ulicy mieszkali bohaterowie "Katarynki"… 4.. Janko Muzykant ".. 11 - 15 maja 2020 TEMAT 5 : Marzenia się spełniają, czy się je spełnia?. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Jednak Janek przeżył.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt