Lalka sprawdzian ze znajomości lektury

Pobierz

Udostępnij.. Gdzie i kiedy toczy się akcja utworu?. Test Lalka składa się z 32 pytań.Poćwicz przed sprawdzianem i zobacz na jaką ocenę masz szansę!. Znajdziesz tu szczegółowe pytania z "Lalki" B. Prusa.. Lalka jako powieść o rodzącym się kapitalizmie - Lalka - jest świadectwem zmiany stosunków społecznych w końcu XIX w.Ze względu na ten przekrój polskiej społeczności, Lalka określana jest mianem powieści "polskiego dojrzałego realizmu", określanego również mianem krytycznego.. Powiązane z testem z Dzieci z Bullerbyn.. Na pozostałych aukcjach testy do innych lektur.. W czasie rozwi ązywania testu nie spiesz się; zanim .,,Dziewczynka z zapałkami"- karta pracy 1.Co sprzedawała bohaterka opowiadania?. Tytuł powieści Bolesława Prusa nawiązuje do: Izabeli Łęckiej procesu o lalkę lalki, której przypatrywał się Rzecki sklepu Wokulskiego, w którym sprzedawano m. in.. Odpowiedzi na test na dole artykułu!KAROLCIA /test ze znajomości lektury/ DRAFT.. Zdjęcie przedstawia sprzedawany przedmiot w środku czysta.Lalka to najsłynniejsza powieść Bolesława Prusa, pierwotnie ukazywała się na łamach "Kuriera Codziennego", po raz pierwszy została wydana w 1890 roku.. Głównym bohaterem powieści jest Stanisław Wokulski, bogaty warszawski kupiec, filantrop, nieszczęśliwie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej.Plik test ze znjomości Lalki.docx na koncie użytkownika zaczytana.niebieska • folder Dokumenty • Data dodania: 29 lip 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Antygona - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Antygony..

Poniżej znajdziecie test/sprawdzian ze znajomości lektury!

Początkowo powieść miała mieć tytuł "Trzy pokolenia".. 2010-10-16 10:09:24"Lalka" została napisana w najlepszym okresie twórczości Bolesława Prusa.. Prus ukazuje dokładny wizerunek poszczególnych warstw społecznych.. Akcja właściwa utworu rozgrywa się w latach 18878- 1879, retrospekcje z "Pamiętnika starego subiekta .Lekturę w formie zapisu mp3 można kupić już za 14,95 pln, a w formie ebooka już za 12,90. test > Lalka.. Lektury 5 lat temu.. Przerwij test.. Najpierw powieść ukazywała się na łamach "Kuriera Codziennego" w latach 1887- 1889. w 1890 roku opublikowano pierwsze wydanie książkowe.. w 1878/9 w Warszawie w 1900 w Warszawie w 1879 w Krakowie w 1878 we Lwowie.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Lalka jako powieść psychologiczna - historia nieodwzajemnionej miłości, odrzuconych uczuć, niespełnionych pragnień (Stanisław Wokulski).. 6.Lektury Lalka / Lalka.. 272 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Lalka to powieść o kompozycji: otwartej ramowej zamkniętej .Lalka - test wiedzy.. Pytanie 1 /10.. Dokładny spis widoczny na zdjęciu.. Z kim hrabina Karolowa chciała wyswatać Izabelę Łęcką?. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.. W dziale zabawek wiele osób chciało kupić chodzące lalki, gdyż: answer choices .. 2010-12-04 17:53:09 Czy mieliście już sprawdzian ze znajomości lektury ''Ten Obcy'' ?.

Przygotuj się do sprawdzianu.

Skomentuj.. Jaką kobietą zainteresował się Wokulski po rozstaniu z Izabelą?. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Inne tryby testu.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i .Test sprawdzający znajomość "Lalki" Bolesława Prusa Drogi uczniu, przeczytałeś już "Lalkę"B.Prusa,wziąłeś też udział w jej analizie i interpretacji.. Lalka - Lektury - Język polski, liceum dla Klasa II Liceum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. Rozwiąż test.. Kogo z rodziny Wokulskiego znała prezesowa Zasławska?. Mam teraz okazję sprawdzić,wjakim stopniu stałeś się znawcą tej, jednej z najwybitniejszych powieści polskiego realizmu.. - bombki, - zapałki, - kartki świąteczne, - stroiki 2.Jakie buty miała dziewczynka?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wszystko o lekturze, darmowy test wiedzy online.Mieliście sprawdzian ze znajomości lektury "Romeo i Julia"?. Dzieci z Bullerbyn - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Dzieci z Bullerbyn.. Rozwiąż test.. XCezor 2 lata temu.. Jest wiele serwisów na których znajdziecie streszczenia i opisy, jednak my zachęcamy do przeczytania pełnej wersji..

Rozwiąż Test "Lalka" ze znajomości lektury Bolesława Prusa.

Kim był baron Dalski?. W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu .Plik TEST ZE ZNAJOMOŚCI LALKI.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Lalka" Bolesława Prusa - sprawdzian ze znajomości lektury PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ NA PONIŻSZE PYTANIA GRUPA 111.…TEST Z LEKTURY: Lalka.•lektura Bolesława Prusa lalka , interpretacja lektury , Geneza utworu, streszczenie szczegółowe, Głowni bohaterowie: Stanisław Wokulski, Izabela Łęcka.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren..

2010-03-23 15:32:35 pisałeś/łaś sprawdzian ze znajomości lektury Ten Obcy ?

lalki: 27.. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Karolcia zamieniła się w lalkę .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Pytania te pozwalają sprawdzić wiedzę i zrozumienie tekstu po przeczytaniu lektury, co znacząco pomaga w przygotowaniu się na sprawdzian.. Lektura pochodzi z Epoki Pozytywizmu.. Powiedział, ze " nie" .. "Lalka" Bolesława Prusa - sprawdzian ze znajomości lektury GRUPA 1 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Quiz w Poczekalni.. Z kim ożenił się Stanisław Wokulski?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Lalka - pytania szczegółowe do lektury i z lektury.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mam do sprzedania broszurę dla nauczycieli z opracowaniem lektury Lalka, a w niej sprawdzian ze znajomości lektury, test podsumowujący, odpowiedzi, notatki, omówione cytaty.. - pantofelki, - klapki, - kalosze, - była bosa 3.Ile pieniędzy zarobiła dziewczynka?. Arystokrację reprezentują m.in. Łęccy, Krzeszowscy, Zasławska, Ochocki, Wąsowska.Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".. Pytania zawarte w teście.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Wybierz test z rozdziału Lalka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt