Wyjaśnij jaką rolę w zapłodnieniu u mchów odgrywa woda

Pobierz

W tym przypadku wybrałem bociana czarnego.. Proszę o odpowiedzi …Wyjaśnij, jaką rolę w zapłodnieniu u mchów odgrywa woda Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Zadanie.. Pozytywne: - …Woda zarówno w życiu człowieka, jak i w gospodarce narodowej, odgrywa bardzo ważną rolę.. Rejestracja.. Natomiast gdy jest sucho mchy mogą trochę tej wody oddać przez co podłoże nie jest ani za suche ani za mokre.. Logowanie.a) Ustal właściwą kolejność kolejnych etapów rozmnażania się mchów.. Chemia.. … Na …Zadanie.. Logowanie.zdaniach napiszcie jaką rolę (znaczenie) odgrywa ten gatunek w przyrodzie lub życiu człowieka.. 4.U mchów, zachodzi w nich fotosynteza.. - Wykonaj schemat cyklu …Opisz rolę, jaką odgrywa woda w przyrodzie i życiu człowieka.. Rejestracja.. - Mchy wykorzystują wodę - Pytania i odpowiedzi - Biologia .. Premium.. … Zarodniki wysypują się z zarodni.. Dzięki temu powstaje zygota.. 2010-06-07 …b) Wyjaśnij, jaką rolę odgrywają organy zaznaczone w punkcie a. Oceń poniższe informacje dotyczące cech roślin nagonasiennych.. Do jakiego napięcia musi być podłączona grzałka, aby woda zagotowała …Wyjaśnij jaką rolę w zapłodnieniu u mchów odgrywa woda Odpowiedz przez Guest Kropla wody jest niezbędna, by uwiciowany plemnik przepłynął z plemni do lęgni i mogło …Niezbędna do kiełkowania zarodników.. W zarodni powstają zarodniki.. Zobacz odpowiedź..

Wyjaśnij jaką role w zapłodnieniu u mchów odgrywa woda?

Naturalne źródła wody w przeszłości miały decydujący wpływ na …Mchy (Bryophyta) - gromada roślin telomowych obejmująca małe, osiągające od 1 do 10 cm wysokości organizmy, przeważnie żyjące skupiskowo w ocienionych i wilgotnych …Wyjaśnij znaczenie pojęcia : wody artezyjskie 2011-11-07 19:15:19 Wyjaśnij w jaki sposób można sprawdzić obecność powietrza.. Najpopularniejszy mech w Polsce.. Wielkie …- Wyjaśnij, jakie znaczenie dla rozmnażania płciowego mchów oraz pobierania przez nie wody ma fakt, że występują one w zwartych darniach.. Ponieważ zapobiegają powodzią.. Wpisz w okienka cyfry 2-6.. … Z zygoty rozwija się trzonek z zarodnią.. 2011-05-09 21:06:48 jakie są właściwości i rola wody w przyrodzie ?. … W rodni plemnik łączy się z komórką jajową.. - Mchy wykorzystują wodę - Pytania i odpowiedzi - Biologia .. Premium.. W wyniku niektórych reakcji chemicznych powstają mieszaniny niejednorodne.. Zatem woda umożliwia połączenie się plemnika i …Wyjaśnij jaką role w zapłodnieniu u mchów odgrywa woda.. 2010-11-04 15:35:55 wyjaśnij …Pomóżcie!wyjaśnij,w jaki sposób rośliny uczestniczą w obiegu wody w przyrodzie.. 5.Samożywna na niej osadzone są listki.. Zaznacz P, jeśli informacja jest …1.. Cechą charakterystyczną mszaków jest wchłanianie i zatrzymywanie wody przez listki, dzięki temu podczas intensywnych opadów mszaki zapobiegają …Mchy pobierają wodę nie tylko chwytnikami z podłoża, na którym rosną, lecz także—jak wykazały badania Mägdefrau (1931) — przy pomocy liści, w postaci pary wodnej …ZNACZENIE MSZAKÓW W PRZYRODZIE 1 Mszaki spotykamy na jałowych wydmach gdzie utrwalają ruchome podłoże i biorą istotny udział w procesie glebotwórczym..

7.J … Wyjaśnij, jaką role w zapłodnieniu u mchów odgrywa woda.

pls o szybką odp Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.W kropli wody plemnik przepływa z plemni do rodni gdzie łączy się z komórką jajową..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt