Pasmowate zagęszczenie miąższu płucnego

Pobierz

Nie obserwuje się patologii w widocznych strukturach podprzeponowych i tkankach miękkich klatki piersiowej.. Wnęki naczyniowe.. Witam ,wynik prześwietlenia płuc brzmi :zagęszczenia miąższowe w okolicy górnego bieguna prawej wnęki o charakterze zmian zapalnych-do kontroli rtg.w przebiegu leczenia .Poza tym bez zagęszczeń miąższowych.84 poziom zaufania.. czy to coś poważnego ?. Osteofity krawędzi trzonów kręgów.uporczywy, suchy kaszel.. Pasmowate zagęszczenia mogą być pozostałością po przebytym w przeszłości zapaleniu płuc, stan ten nie jest jednak obecnie powodem do niepokoju.. U osób dorosłych najczęściej pojawia się na skutek nagromadzonego powietrza bądź płynu wysiękowego w jamie opłucnej.Odpowiedziała.. To jakieś niewielkie ognisko zapalne w miąższu płuca lewego (bardzo niewielkie) podejrzane o być może tło gruźlicze (zapalenie swoiste).. W celu uzyskania rozpoznania histologicznego choroby, pacjenta zakwalifikowano do otwartej biopsji płu-ca.W polu środkowo-dolnym płuca prawego widoczne pasmowato-linijne, odcinkowo-niewielkie plamiste zagęszczenie miąższu płucnego - zmiany niedodmowe, niedodmowo -bliznowate, zejściowo zapalne.. wizytę w poradni ma na koniec styczniu ;/ ma 63 lataZagęszczenia miąższu.pojedyncze zacienienie w płucu może być: rakiem płuca, guzem łagodnym, przerzutem raka innego narządu, ropniem płuca, naciekiem gruźliczym lub wieloma innymi zmianami..

1 odpowied ź; 9490 ...śnienia płucnego.

Duszność ta może się nasilać od miesięcy, a nawet lat.. Dzień dobry, właśnie odebrałam wyniki rtg klatki piersiowej.Wynik nastepujacy: Zlewające się zagęszczenia miąższu płucnego w polu dolnym lewego płuca.Poszerzenie cienia prawej wnęki.Serce w granicach normy.Lewy kąt p-ż spłycony, prawy wolny.. W przypadku zwykłego śródmiąższowego zapalenia płuc pojawiają się dodatkowo palce pałeczkowate (występują u ponad połowy chorych z tą postacią choroby).pasmowato - linijne, odcinkowo - niewielkie plamiste zagęszczenie miąższu płucnego - zmiany niedodmowe, niedodmowo - bliznowate, zejściowo zapalne.. Poza tym płuca wolne od zmian ogniskowych.. Mogą być pojedyncze lub mnogie.. Czy to cos poważnego?Co oznaczają: wskazują na zagęszczenie miąższu płucnego wynikające m.in. ze stanu zapalnego lub włóknienia oraz na obecność płynu w jamie opłucnej.. Trzeba w tej sprawie skonsultować się jednak z pulmonologiem, który zapewne po wykonaniu odpowiednich badań wykluczy lub potwierdzi przypuszczenie radiologa.. Postać ta może przechodzić w płatowe zapale-nie płuc.. W śródmiąższowym zapaleniu płuc na zdję-ciach rentgenowskich widoczne są rozlane za-Rycina 2A, 2B. RTG klatki piersiowej w projekcji PA i bocznej.. Aleksandra WitkowskaWłaśnie dostałem wyniki badania radiologicznego (reszty jeszcze nie mam) i proszę o jego interpretację, bo nie ukrywam, że zaczynam panikować :( Treść badania: Pasmowate zagęszczenie miąższu płucnego w polu górnym płuca lewego..

Przepona wolna.Zlewające się zagęszczenia miąższu płucnego w polu dolnym lewego płuca.

Wnęki płucne i szczelina pozioma prawidłowe.. Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc.". Interpretacja: najczęściej lite zacienienia wskazują na niedodmę, płatowe zapalenie płuc oraz płyn w jamie opłucnej.Zagęszczenia miąższowe w płucach.. Zalecane jest zachowanie zdjęcia dla porównania, w razie wykonywania RTG w przyszłości.. Gorączki nie mam, kaszel średni, ale straszny ból w klatce i plecach, ciężko mi się oddycha i wydaje mi się, że coraz bardziej to odczuwam.. W przypa.. Zapadnięcie płuca, niedodma (atelectasis), to zmniejszenie objętości powietrza w miąższu płucnym.Może ona dotykać małego fragmentu płata, lecz także obejmować całe płuco.. Pod żebrami czuję dziwne pękające bąbelki.Witam!. Podobnie mniejsze niedodmowe - bliznowate zagęszczenia przy podstawie w płucu lewym.W płucach pasmowato plamiste zagęszczenia o charakterze zapalnym..

tata mój otrzymał wynik badania płuc i pisze na nim: pasmowate zagęszczenia przysercowego w polu dolnym prawym.

Badanie krwi.Powikłania płucne występują często, zwykle pojawiają się po rozpoczęciu wspólnych objawów, ale mogą być również pierwszą manifestacją choroby układowej.. Podobnie mniejsze niedodmowe-bliznowate zagęszczenia przy podstawie w płucu lewym.. ?Zagęszczenia miąższowe w dolnym polu tego płuca.Obraz może odpowiadać zmianom zapalnym,nie można wykluczyć innego charakteru zmian,zalecona kontrola po leczeniu.Zwapnienia we wnęce lewego płuca.Serce nie co powiększone.Aorta ze zwapnieniami w łuku.Krążenie płucne wydolne.Możliwość niewielkiej ilości płynu w pprawej opłucnejNa podstawie samego przytoczonego przez Pana opisu można w pierwszej kolejności podejrzewać zmiany zapalne w obrębie miąższu płuc (zmiany drobnoplamiste zlewające się), można podejrzewać również że jest to odoskrzelowe zapalenie ponieważ oskrzela do płatów dolnych są pogrubiałe, poszerzone i zalega w nich wydzielina - jak w zapaleniu.zagęszczenie miąższowe z lub bez bronchogramu powietrznego, często słabo odgraniczone (ryc. 3A, B).. serce i aorta odpowiednie do wieku.. Rozsiane pasmowate zagęszczenia włókniste obustronne w miąższu płuc (zwłaszcza w częściach nadprzeponowych).Zagęszczenie miąższu płuc .. zagęszczenie miąższowe przy tylniej ścianie klatki piersiowej o wyglądzie zmian zastoinowych..

Struktury kostnej ściany klatki ...Poniżej owalne zagęszczenie miąższu płucnego o spikularnych obrysach w wym 29x 13 mm.

Opłucna bez pogubień.. proszę o podpowiedz co to może onaczać.. Przedtchawiczo oraz w obrębie okna aortalno - płucnego widoczne są pojedyńcze węzły chłonne o średnicy 10 milimetrów.. Ponadto w segmencie 3 widoczne liczne zagęszczenia pasmowate oraz zwiększenie miąszu płucnego typu mlecznej szyby oraz niewielkie pogrubienie opucnej.Pasmowate zagęszczenie miąższu płucnego w polu płucnym Przez Gość Adam, 28 Maj 2011.. W diagnostyce zmian w płucach, w tym raka, ważna jest także ich lokalizacja - czy znajdują się we wnęce płuca, na jego szczycie, w dolnym polu płuca.. Zrąb płuca zbudowany jest głównie z naczyń płucnych.. Płatowe zapalenie płuc.Wzmożony rysunek śródmiąższowy z cieniami drobnoguzkowymi w ilości mniejszej niż 100.. Moje pytanie brzmi, czy mogą być to przerzuty, jeżeli są .Większość chorób śródmiąższowych, np. samoistne włóknienie płuc, charakteryzuje się podstępnym początkiem i powolnym pogarszaniem się funkcji płuc; proces ten może trwać miesiące lub lata.. zagęszczenia o charakterze zapalnym okołooskrzelowym, o cechach przewleklych.Poza tym pola płucne powietrzne, rozedmowe.Wnęki naczyniowe.Serce rtg typu leżącego.. Wynik RTG mówi o tym, że ojciec może mieć ( o tym decyduje też badanie kliniczne ) przew .Powiedział, że to zapalenie płuc, dostałam kolejny antybiotyk (juz piąty), wziewny i inne leki, do tego bańki i leżeć w łóżku.. Ostry początek choroby (dolegliwości trwające <4-6 tygodni) zdarza się rzadko, może się jednak pojawiać w przebiegu niektórych postaci chorób śródmiąższowych, m.Witam, nie dawno mój tata był na prześwietleniu płuc i wykazało mu"W prawym górnym polu płucnym pasmowate zagęszczenie.. duszność, początkowo pojawiająca się podczas wysiłku, a potem w czasie spoczynku.. Na opisach określane są jako plamy, cienie krągłe lub owalne.. Kąty przeponowo-żebrowe ostre.. W przebiegu chorób układowych tkanki łącznej może dochodzić do zmian w zakresie wszystkich elementów układu oddechowego - drzewa oskrzelowego, miąższu płuc .Cienie na płucach widoczne są w badaniu RTG.. W badaniu bronchoskopowym nie uwidoczniono nieprawidłowości, a w płynie z płukania oskrzelowo-pęcherzykowego (BALF, bronchoalveolar lavage fluid) limfocyty stanowiły 29%, granulocyty kwasochłonne 6,2%.. Specjalista chirurgii ogólnej.Drobne pasmowate zagęszczenia włókniste pozapalne układające się podoopłucnowo wzdłuż tylnej ściany klatki piersiowej obustronnie- nakładanie się zmian pozapalnych i grawitacyjnych.. Wzmożony rysunek naczyniowy płuc..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt