Spotkanie ze stasiem tarkowskim

Pobierz

Filmy.. Wchodzą dwaj chłopcy.. Drugi ubrany w strój turystyczny.. Siedziałam w pokoju przy oknie.. Dokładnie pamiętam tamto deszczowe lato.. Uwaga !. Epizod, w którym występuje Henryk Linde: Staś wyprawia się w stronę nieznanego obozu w poszukiwaniu pomocy dla chorej Nel.1.. poleca 80% 1737 głosów.. P: Mam nadzieje, że odpowiesz mi na kilka pytań.. P: Cześć Stasiu.. P: Cześć Stasiu.. Nr kontaktowy 678 233 448.WYWIAD ZE STASIEM TARKOWSKIM.. Na pamiątkę tego niesamowitego spotkania ze Stasiem i Sabą.Odpowiedź: Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Dziennikarz: Witam państwa w naszym programie.Wywiad ze Stasiem Tarkowskim.. Treść.. Słowo.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Twoja praca powinna dowodzić, że bardzo dobrze znasz lekturę.. Napisz wywiad ze Stasiem Tarkowskim "w pustyni i w puszczy" jak się czuje po powrocie do domu jak Nel się czuje co robi teraz gdy jest wolny czego się bał najbardziej kogo nie lubił to musi być wszystko to co napisałam u góry to wszystko musi być w wywiadzie i dodajcie jakieś inne swoje pytanie do Stasia Tarkowskiego i odpowiedzcie na nie.Dzisiaj łapiemy chmurke i nie chodzi tu o psa friza i wersow.. S: Oczywiście.opowiadanie Dział: język polski Napisz opowiadanie o przygodzie ze Stasiem Tarkowskim, który przekonał Cię podczas spotkania, że w życiu warto podejmować ryzyko..

Zaproszenie serdecznie zapraszam cię na spotkanie z bohaterem z ksiazki w pustyni i w puszczy stasiem tarkowskim.

Wyskoczyła z bardzo głębokiej dziury, sama wezwała pomoc i wróciła ze strażakami.. POWTÓRKOWY ZAWRÓT GŁOWY - 11/2020/2021 - Antoine de Saint-Exupery, ,,Mały Książę".. W tle słychać fragment piosenki Beaty Kozidrak "Rzeka marze ń".. Otulona swetrem taty przemierzałam afrykański ląd.. S: Gdy byliśmy na pustyni mieliśmy wozy i właśnie w nich schowaliśmy się.. S: Oczywiście.. P: Cześć Stasiu.. W wypracowaniu wykorzystaj sytuację z lektury, opis postaci, miejsca, zamieść krótki dialog.. Trudność.. Byłam zachwycona odwagą Stasia.Przydatność 70% Wywiad ze Stasiem Tarkowskim.. S: Cześć.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Wybrałabym się w daleką podróż ze Stasiem Tarkowskim.Myśle,że była by to niesamowita i niezwykła przygoda życia.Staś,który jest bardzo dzielnym chłopcem napewno nie pozwoliłby,żeby stała mi się jakaś krzywda.Mogłabym zobaczyć na żywo jak wygląda ten kontynent oraz poznać styl,muzykę,kulturę innych ludzi.Zobaczyłabym dzikie zwierzęta,które napewno Staś by mi pokazał i opowiedział o nich ze szczegółami.Napewno spalibyśmy w szałasach zrobionych z gałęzi,pili .w parze ze Stasiem Tarkowskim.. ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza - cykl lekcji.. Podają sobie ręce i siadają.. Jeden elegancko ubrany trzyma w ręku kartki z pytaniami do wywiadu..

P: Co jedliście na pustyni?Krystyna Adamczak: - Z dzieciństwa najbardziej wpisało mi się w pamięć spotkanie ze Stasiem Tarkowskim.

Wykorzystaj w niej elementy charakterystyki bohatera.1.. S: Cześć.. S: Gdy byliśmy na pustyni mieliśmy wozy i właśnie w nich schowaliśmy się.. Napisz opowiadanie o spotkaniu ze Stasiem Tarkowskim.. P: Pierwsze pytanie: Drogi Stasiu kiedy była na pustyni burza piaskowa gdzie wtedy się schroniliście?. Określenie.. Postanowiłem, że jak wrócę do domu to poproszę mamę o psa, nazwę go Saba.. dnia23.09.2014 do 27.09.2014 odbędzie sie wycieczka to afryki będziemy zwiedzać dużo ciekawych miejsc.. S: Oczywiście.. P: Co jedliście na pustyni?Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Odbędzie sie ono 29.04.2014 o godzinie 13.00 2.. MINI INSCENIZACJA.. Pracę wykonaj w pliku tekstowym.Jest niesamowita!. Deszcz zalał całe podwórze.. S: Cześć.. P: Mam nadzieje, że odpowiesz mi na kilka pytań.. Na polecenie Lindego chłopiec ochrzcił nieprzytomnych Murzynów, pozostał z Lindem aż do jego śmierci.. - Staś miał rację Saba jest naprawdę niesamowita.. P: Pierwsze pytanie: Drogi Stasiu kiedy była na pustyni burza piaskowa gdzie wtedy się schroniliście?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt