Antygona test z treści

Pobierz

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Kreon, władca Teb zakazał chowania zwłok Polinejkesa, którego uznał za .. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. Książka zawiera pełen teksAutor: Sofokles.. Teatr grecki wywodzi się z obrzędów ku czci boga Dionizosa.U południowo - wschodniego stoku ateńskiego Akropolu, w świętym okręgu Dionizosa, gromadziły się tłumy, dla których uczestnictwo w widowiskach było niecodziennym wydarzeniem.antygona_test_z_lektury cd_key_za_sims_2_apartment_life egzamin_gimnazjalny_2013_matematyka keyturion_klucz_licencyjny manual_casio_aw_80_portugues pes_2015_cd_key_generator podziekowania_dla_wychowawcy_klasy przykładowy_scenariusz_horroru simcity_4_cd_key_generator test_z_historii_klasa_iv_szkoła_podstawowa.. Zapraszamy!. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Antygona Treści związane z dziełem potrzebne do egzaminu Motyw.. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.. Tytuł: Antygona - powstanie w 442 p.n.e.; wystawiana między 442 a 440 p.n.e., gdy Sofokles miał już ponad 50 lat..

Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.

5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Antygona - test znajomości lektury.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk EdypowychAntygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Antygona, tytułowa postać z dramatu Sofoklesa, zrodziła się z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. test dodany 14 lat temu przez desleal.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Trudny test z lektury Antygona, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Podstawowe informacje o bohaterce.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Antygona - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Antygony..

Ares był bogiem wojny.antygona To dzieło o charakterze uniwersalnym - niesie przekaz aktualny zawsze i wszędzie.

Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik .Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. O autorze.. Tragedia ta wydarzyła się w nocy podczas ataku Argwinów na Teby, którym dowodził Polinejkes, Eteokles walczył po stronie Teb.. Mikołajek - test znajomości lektury.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Po tragicznej śmierci braci, Eteoklesa i Polinejkesa, postanowiła wbrew zakazowi króla pochować zwłoki Polinejkesa, który uważany za zdrajcę ojczyzny na mocy królewskiego rozporządzenia miał zostać wyrzucony na pożarcie sępom i psom.Osią konfliktu dramatycznego w Antygonie jest zakaz Kreona i sprzeciw wobec tego zakazu Antygony.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Antygona, poziom trudnyTest wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Testy: Lektury szkolne.. Zachowanie zasady trzech jedności: czasu (akcja ciągła, brak luk czasowych), akcji (podjęcie tylko jednego wątku: konflikt Antygony z Kreonem, brak scen epizodycznych),Teatr grecki ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Test rozwiązywano: 273461 razy.. Test zawiera 21 pytań.. Inne tematy - młodość, bunt, miłość i konflikty w rodzeństwie także mogą pojawić się w teście egzaminacyjnym .Antygona spełnia wszystkie wymogi tragedii greckiej.Są to: 1..

stich • 4 lata temu • #antygona #dramat #kroledyp #lektury #test1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.

Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Akcja tragedii Sofoklesa toczy się w Tebach, tuż po wojnie, w której zginęli dwaj bracia Polinejkes i Eteokles.. Wchodzi chór.Powiązane z testem.. Inne testy z kategorii.. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Ilość pytań: 30.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Części zdania popularność: 8176 dodał: lentillek: test wiedzy o gwarach wielkopolskich popularność: 375 dodał: SDKN: Motywy- cytaty popularność: 430 dodał: penteleq: Szatan z siódmej klasyTest ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. Test składa się z 15 pytań.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie..

Kreon, władca Teb zakazał chowania zwłok Polinejkesa, którego uznał za ...Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.

2.Władca Teb zmienił swój wyrok dzięki namowom.. POTRZEBNE NA JUTRO !. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćtest > Antygona.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Rozwiąż test!Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Test: Król Edyp - test znajomości lekturyAntygona .. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Polskie przekłady: w 1574 roku (parafraza polska) Jan Walenty Jakubowski (Kraków), w 1853 roku Kazimierz Kaszewski (Warszawa), w 1875 roku Zygmunt Węclewski (Poznań), w 1881 roku Jan Czubek (Kraków), w 1898 roku Kazimierz Morawski (Kraków), w 1938 roku .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Śmiało może być motywem przewodnim egzaminu, raz nawet już się w tej roli pojawił.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Statystyka testu.. Teatr grecki - to kamień milowy w rozwoju kultury europejskiej.. DAJE NAJ Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2013-01-03 15:28:50.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna "żelazo w .Antygona Test znajomości Antygony.. Heroiczna bohaterka Sofoklesa przekonuje o istnieniu odwiecznych, niepisanych, tkwiących w nas praw moralnych, boskich z pochodzenia i niewzruszalnych, którym sprzeniewierzyć się nie wolno, nawet gdy ceną za dochowanie im wierności staje się .Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. Więcej » 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt