Sprawdzian z historii klasa 8 świat po 2 wojnie światowej

Pobierz

" Opowiadania 14 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Mi plik działa.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z Historii Świat po I wojnie światowej .. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Temat 4. .. 85% Wykłady z historii powszechnej ; Polecane teksty: .. Rozdział 12.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej"3.. Seria: Poznać przeszłość.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razySeria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. Obejmuje dział: IX.. Rozpad systemu kolonialnego.. Wybuch II wojny światowej.. Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Świat po II wojnie światowej".Seria: Historia Wsip.. Świat po II wojnie światowejSprawdzian dla jednej grupy.. Świat po II wojnie światowej.. Dzemtelmen007 .Sprawdzian dla jednej grupy.. 21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 .historia, klucz odpowiedzi, książka nauczyciela, książka nauczycilea poznać preszłośc wiek 20, liceum, poznać przeszłość, poznać przeszłość wiek 20 testy, rozwiązania, sprawdzian, testTest "Polska i świat po II wojnie światowej" - grupa A 378 kB..

Dział: Dział 3 Polska i świat po II wojnie światowej.

Aleje Jerozolimskie 146D 02-305 Warszawa .Świat po II wojnie światowej (Historia) Zimna wojna i konflikty lokalne.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .ZADANIA DO SPRAWDZIANU 1.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 4.2 / 5 (5 głosów) Komentarze: olka1387 napisano 26.04.2018 07:49. zgłoś do usunięcia.. Obejmuje dział: IX.. Co prawda udało się uniknąć globalnego starcia, które mogłoby .Historia - Nowa podstawa programowa.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Niełatwy test z II wojny światowej.. Konkurs: zamów reklamę zobacz szczegóły Aktualna kategoria: Nauka » Historia » Gimnazjum - testy do lekcji.. liczba pobrań: 7236 Nowa Era Sp.. Instrukcje dla grup - plik pdf Mapa mentalna ONZ - plik pdfAnngellaa / Testy / historia 1LO / rozdział V / TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc Download: TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc.. Do daty dopisz wydarzenie: a) 1 IX 1939 r. wybuch II wojny światowej (agresja niemiecka na Polskę) b) 17 IX 1939 r. agresja radziecka na Polskę c) 28 IX 1939 r. kapitulacja WarszawySprawdzian III - 18.. Państwa bloku wschodniego 3.. Rozwiąż test.Wybierz test z rozdziału Polska i świat po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość..

Świat po II wojnie światowej.

I dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) .. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Pobierz.. 2.Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Wiek XX ZP / Szkoły ponadgimnazjalne / Historia.. Świat po II wojnie światowej 3.. Polacy na frontach II wojny światowej 2.. Zestaw: "Sprawdzian III - 18.. Rozkład materiału - rozdział I.. "Świat po II wojnie światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.IV.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Polska po II wojnie światowej , Klasa 8 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plSprawdzian "Polska po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 4.. Tagi: testy.. Do opisu dopisz pojęcie.. Skutki II wojny światowej.. Opis testu.. Świat po II wojnie światowej.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Temat 2.. Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki .. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Zimna wojna - konflikt w polityce międzynarodowej po II wojnie światowej polegający na rywalizacji między USA a ZSRR i ich sojusznikami; rozwój propagandy, wyścig zbrojeń, szpiegostwo; symbolem zimnej wojny i "żelaznej kurtyny" był mur berliński wzniesiony w 1961 r.Schemat Sytuacja gospodarcza Europy po zakończeniu I wojny światowej - plik pdf ..

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

Warto się do niego przygotować, bo nie jest to w sumie może ciężki przedmiot, ale trzeba zwrócić uwagę na daty.Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Konflikty na Bliskim Wschodzie.Polska po II wojnie światowej - powtórzenie, sprawdzian klasa 8.. Walka o ustrój i granice Polski w ostatnim etapie wojny 3. poleca 84 % .. Określała cele polityki Wielkiej Brytanii i USA w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz zasady powojennych stosunków międzynarodowych.. I LO Poziom Podstawowy - Nowa Era.. Która z podanych postaci nie była związana z PZPR?Strona główna » Sprawdziany » Podstawówka » Wczoraj i dziś 4,5,6,7,8 Wczoraj i dziś 4,5,6,7,8 16 lutego 2018 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany 35 komentarzyZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawdzian II Wojna Światowa.. Świat po II wojnie światowej.. Konflikty postzimnowojenne Byłoby wielkim złudzeniem oczekiwać, iż po zakończeniu najstraszliwszej z wojen świat cieszył się wreszcie upragnionym pokojem we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej.. ŚWIAT PO I WOJNIE .. 6.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Skorzystaj z podpowiedzi: nacjonalizacja, socrealizm, szabrownictwo, mała stabilizacja, ..

Świat po II wojnie światowej."

Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś .2.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. DZIAŁ I. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Daleki Wschód po II wojnie światowej 3.. Rozdział 1.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Filmy Życie Inteligencja Telewizja Jedzenie Konie Motoryzacja Gry Historia Słodkie K-pop.. Po II wojnie światowej terytorium Polski było .. Świat po II wojnie światowej.. Dekolonizacja 3.. Świat dwubiegunowy i początek zimnej wojny 3.. Opis: Pobierz sprawdzian z działu 3 "Polska i świat po II wojnie światowej" grupa 1 i 2 dla klasy 8, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.Całą wiedzę uczniów z tego przedmiotu, co jakiś czas będzie na Świat po II Wojnie Światowej sprawdzian z historii, który będzie zapowiedziany przez nauczyciela..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt