Dni tygodnia po rosyjsku

Pobierz

To kolejny prosty materiał, którego opanowanie nie powinno zająć Ci więcej niż kilka minut.. Kurs będzie prowadzony od początku .. 2012-04-12 21:09:35; Jak się czyta dni tygodnia po angielsku .. W tej kolekcji naprawdę łatwo jest zapamiętywać kolejne .Naucz się języka rosyjskiego.. W porównaniu do innych zagadnień tego języka (uważane przez wielu za najtrudniejszy język świata), miała to być stosunkowo prosta sprawa: niedziela, bo w nim nic nie działa (tak przynajmniej ja to zapamiętałem), poniedziałek, bo jest po niedzieli, środa .Po kursie przeczytasz nawet recepty pisane przez lekarzy i będziesz samodzielnie notować po rosyjsku.. Dni tygodnia, Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela, Dzień, Tydzień .Na sam koniec podajemy dni tygodnia.. Używamy ich umawiając się na spotkanie, mówiąc co się wydarzyło danego dnia, występują on też w planie lekcji.Dni tygodnia i pory roku po rosyjsku .. Zapraszam osoby wszystkich narodowości.. .Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-rosyjski słowa dwadzieścia w słowniku online PONS!. 2010-02-09 19:34:11; Jak to się czyta po Rosyjsku 2011-03-17 21:05:59; Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po .Wyrażanie częstotliwości po rosyjsku.. Aby utrwalić sobie miesiące po rosyjsku, naucz się wymieniać je po kolei, potem spróbuj wymienić je od końca, a później najpierw parzyste a potem nieparzyste..

... "dni tygodnia" po rosyjsku.

Polish Utalentowani filmowcy w Nigerii kręcą film fabularny w tydzień .Dni tygodnia - Дни недели: poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela Incoming search terms:dni tygodnia po rosyjskudni tygodnia po rosyjsku pisanedni tygodnia po ruskudni tygodnia po rosyjsku z wymowaNazwy dni tygodnia, jak również tydzień, w języku polskim, podobnie jak w większości języków słowiańskich, wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian przez misjonarzy w VII wieku, a nazwy dni zostały utworzone w sposób numeryczny "odliczając" ich kolejność po niedzieli, która pierwotnie była początkiem tygodnia, jednak w potocznym użyciu, nazwy te .Dni tygodnia po rosyjsku Daty po rosyjsku .. дни недели .. Papież zsynchronizował kalendarz usuwając # dni: w roku # kolejnym dniem po # listopada był # listopada!. 2012-11-10 16:06:48; Czy po angielsku nazwy dni tygodnia piszemy wielką literą?. Rosyjski - Dni tygodnia - Ponumeruj wg kolejności.. Rosyjski - Dni tygodnia - Ulubiony dzień.. Dni tygodnia po rosyjsku Dni tygodnia w języku rosyjskim.. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'dzień tygodnia' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.Dni tygodnia: Języki Miesiące i pory roku.. Naucz się nazw miesięcy i pór roku po rosyjsku.. […] # kolejnym dniem po # listopada był # listopada!.

dni tygodnia {niemęskoos.}

Musimy tylko wiedzieć, że dzień tygodnia stawiamy w bierniku, a że poniedziałek, wtorek, czwartek są rodzaju męskiego lub nijakiego, to wiemy, że biernik jest taki sam jak mianownik.. Zapraszam do obejrzenia.Facebook: tygodnia - дни недели .. czwartek m. четверг m: piątek m. пятница ż: sobota ż. суббота ż: niedziela ż. воскресенье n: pory dnia - .Nie tylko miesiące po rosyjsku, ale także dni tygodnia, daty i podstawowe zwroty Miesiące po rosyjsku zebrane w zestawie fiszek uzupełnione zostały o dni tygodnia, pytania o datę urodzenia, plany na weekend i kilka innych podstawowych wyrażeń z poziomu początkującego.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Dni tygodnia w języku kaszubskim przypominają swoje odpowiedniki w języku polskim: poniedziałek - pòniedzôłk wtorek - wtórk środa - strzoda czwartek - czwiôrtk piątek - piątk sobota - sobòta niedziela - niedzela .. Po takich ćwiczeniach nie powinny one stanowić dla Ciebie problemu .Sprawdź tłumaczenia 'dzień tygodnia' na język Rosyjski.. Podczas rozmów o rosyjskich tradycjach i kulturze nauczymy się podstaw rosyjskiej gramatyki.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Pojęcia związane z kalendarzem i czasem w języku białoruskim..

Jak to powiedzieć po rosyjsku?

Времена́ годаnapisz po angelsku dni tygodnia 2010-10-11 12:24:02; Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po rosyjsku 2014-01-22 18:42:38; Jak się czyta dni tygodnia po angielsku?. Miesiące.W jednej z pierwszych lekcji, uczyliśmy się o nazwy dni tygodnia po polsku.. W przypadku rodzaju żeńskiego jest inaczej, biernik nie jest taki sam jak mianownik.. Rosyjski - Dni tygodnia - Wykreślanka; Rosyjski - Dni tygodnia - Piszemy po śladzie .W tym odcinku nauczymy się dni tygodnia po rosyjsku.. 4 Kalendarz 5 Pory dnia po rosyjsku; 6 Dni tygodnia po rosyjsku.. Poznaj podstawy rosyjskiego za pomocą lekcji "Dni tygodnia", gdzie poznasz wszystkie potrzebne rosyjskie słowa.Rosyjski - Dni tygodnia - Gra wisielec (2) Ćwiczenia do wydruku.. Dni tygodnia to kolejna grupa słów pozwalająca na precyzowanie czasu i podawanie daty po rosyjsku.. Mam nadzieję, że do tego czasu nauczyłeś się alfabetu (przedstawiony w drugiej lekcji)!. Usłyszysz nie tylko poprawną wymowę, ale też krótki komentarz nt najczęs.Dni tygodnia po rosyjsku Chcesz nauczyć się języków obcych, ale długie godziny w szkole okazały się niesatysfakcjonujące i nieskuteczne?Rozpocznij naukę rosyjskiego z Fiszkoteką.. Także te, które nie znają języka polskiego czy angielskiego..

... dni tygodnia.

Pamiętaj, że nazw miesięcy nie pisze się wielką literą.tydzień po rosyjsku .. Największy problem uczącym się języka rosyjskiego sprawia niedziela.W języku rosyjskim tydzień to нед е ля, a niedziela to воскресенье.Reszta jest bardzo podobna do polskiego tygodnia:Przykłady użycia - "tydzień" po rosyjsku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. RU.Na tej lekcji języka rosyjskiego poznasz nazwy dni tygodnia, miesięcy oraz pór roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt