Druga połowa xix wieku sprawdzian pdf

Pobierz

- w rozwoju gospodarczym przodowała Wielka Brytania, potem także Francja i Niemcy.Sprawdzian III: Europa w II połowie XIX wieku 1.. Partie polityczne na ziemiach polskich 4.. Świat po I wojnie światowej.. TestyII połowa XIX wieku - realizm w Europie Co koniecznie trzeba pamiętać z ogólnych założeń nowej epoki - w Europie zwanej realizmem, w Polsce pozytywizmem?. Narodziny faszyzmu we Włoszech.. Masz przed sobą sprawdzian składający się z 20 zadań.. na opanowaniu krajów słabo rozwiniętych i utrzymaniu ich w zależnosci politycznej i gospodarczejWybierz test z rozdziału Druga połowa XIX w.. Kultura polska przełomu wieków 5.. Opanowanie południowych Włoch przez "czerwone koszule" 2.. Gospodarka, nauka i kultura w od połowy XIX wieku 4.. Nowy, potężny kierunek, który wkrótce ogarnie cały kontynent, a w Polsce przyjmie postać pozytywizmu, to realizm.Wybierz test z rozdziału Wiek elektryczności - druga połowa XIX wieku lub podrozdziałów podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa III Gimnazjum.Macie może odpowiedzi do sprawdzianu z Historii Świat w II połowie XIX wieku test a ?. C. Skonfederowanymi Stanami Ameryki.. - świat lub podrozdziałów podręcznika Bliżej Historii dla Klasa III Gimnazjum.liczba stron 31 Sprawdzian .świat w II połowie XIX wieku • Śladami przeszłości 3 • pliki użytkownika troides przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian z historii klasa 6 dział 1 odpowiedzi.pdf na koncie .Rozdział III Wiek elektryczności - druga połowa XIX wieku część 2 str. 102 - 125 Wiek elektryczności - druga połowa XIX wieku część 2..

Druga połowa XIX wieku (historia Polski).

Znajomość chronologii następujących wydarzeń: utworzenie Szkoły Głównej w Warszawie, wybuch powstania styczniowego, skazanie Romualda Traugutta na smierć, uwłaszczenie chłopów przez cara w Królestwie Polskim, Aleksander Wielopolski naczelnikiem rządu cywilnego, kapitulacja wojsk powstańczych.. W 1857 r. w Indiach wybuchło powstanie (0-1 p.). 2) Alfred Nobel - wynalazca dynamitu i założyciel fundacji przyznającej nagrody w nauce, literaturze oraz Pokojową Nagrodę Nobla.III.. A. Gurkhów.. W przypadku pomyłki, błędneklasa 6 ksiazka "My i historia" dzial 3 (Ziemie polskie w drugiej polowie XIX wieku.Historia - Wiek elektrycznosci - druga polowa XIX wieku - sprawdzian Dokumenty pliki uzytkownika matol401 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl 004.jpg, 003.jpgsprawdzian z histori >ziemie polskie w 1 poowie 21Plik sprawdzian 3. druga połowa xix wieku (historia polski).pdf na koncie użytkownika julieminde • Data dodania: 18 lip 2020Świat w drugiej połowie XIX wieku, test z historii / Memorizer.Plik Wiek elektryczności druga połowa XIX wieku.pdf na koncie użytkownika Tom1234567890 • folder HISTORIA SPRAWDZIANY PWN • Data dodania: 16 kwi 2016Plik sprawdzian z historii klasa 3 gimnazjum druga połowa xix wieku.pdf na koncie użytkownika gregdelgoffe • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.w drugiej połowie XIX wieku Na czym polegała polityka kolonialna ?.

Druga połowa XIX wieku (historia powszechna).

A. Austro-Węgrami.. Zobacz inne polecane materiały Testy.. Jeżeli się pomylisz, błędne zaznaczenie .Kultura polska drugiej połowy XIX wieku.. B. sipajów.sprawdzian z historii z działu pierwsza połowa xix wieku.pdf (22 KB) Pobierz.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Sprawdzian 2.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. - rewolucja przemysłowa - dwa etapy: XVIII-XIX wiek do ok. 1870 roku: wiek żelaza, pary i węgla (wynalezienie maszyny parowej) i ok. 1870- ok. 1900; intensywny rozwój przemysłu.. Polacy i zaborcy w drugiej połowie XIX wieku 6.Tom1234567890 / HISTORIA SPRAWDZIANY PWN / Ziemie polskie w drugiej połowie XIX wieku.pdfSprawdzian 4 "Ziemie polskie w drugiej połowie XIX wieku" OLD; historia; gimnazjum; Historia; Historia.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. 1870 B. Pierwszy udany lot samolotem.4.. Autonomia Galicji 4.. ZSRS po II wojnie światowej.. Przerwij test.. Rozwój gospodarczy ziem polskich w drugiej połowie XIX w.. Świat i Polacy w drugiej połowie XIX wieku 1.. Świat na drodze do wojny .. sprawdzian z historii z dzialu pierwsza polowa xix.. 2.Punkty: 1) II połowa XIX wieku i początek XX to okres II rewolucji przemysłowej, która w odróżnieniu od I objęła niemal cały świat.. Odrodzenie RzeczypospolitejTest z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania Materiały powiązane z testem: Test: Wiek elektryczności - druga połowa XX wiekuSprawdzian 3. edukacyjnego (gimnazjum) takze z dzialu podstawowego czwartego ciagu (pierwsza kategoria szkoly .7a - Druga połowa XIX w. na ziemiach polskich..

Druga połowa XIX wieku (historia Polski)Sprawdzian 3.

Kultura i zmiany społeczne w dwudziestoleciu międzywojennym.. Przemiany społeczno-gospodarcze na ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku 5.. Wiek XIX i wielka wojna; Wiek elektryczności - druga połowa XIX wieku ; Pobierz materiał.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!test > Druga połowa XIX w.. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w XIX wieku 3.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!SPRAWDZIAN III.. B. II Rzeszą Niemiecką.. W 1867 r. powstało dualistyczne państwo, które nazwano (0-1 p.). Rozdział IV Wielka wojna 1914 - 1918 str. 128 - 156 Wielka wojna 1914 - 1918.1 Test b Druga połowa XVIII wieku Test podsumowujący rozdział I Imię i nazwisko Data Klasa 1.. Rozwiązania zadań od 1. do 9. oraz od 11. do 17. zaznacz, zamalowując odpowiadające im kratki w karcie odpowiedzi na końcu sprawdzianu.. Jednak powinno dbac roszczenia z trzeciego etapu.. Zobacz: Regulamin.Sprawdzian wiedzy, na podstawie podręcznika "Przez Tysiąclecia i Wieki" Dział "Koniec wieku", wiek XIX 1.. Druga połowa XIX wieku (historia Polski)Sprawdzian 3.. Wybierz jedną z nich i zamaluj kratkę z odpowiadającą jej literą w karcie odpowiedzi.. wieku .. Test wiedzy z historii Anglii w II polowie XIX wieku.. Sytuacja Polaków w zaborze pruskim w drugiej połowie XIX w..

Druga połowa XIX wieku (historia powszechna)Sprawdzian 2.

D. Królestwem Obojga Sycylii.. II Rzeczpospolita.. Geneza I wojny światowej 5.. Podkreśl te pojęcia, które odnoszą się do wojny secesyjnej.. Zadanie 1.. Epoka żelaza, pary i węgla.. I fala rewolucji przemysłowej trwała w latach: od ok. 1830 do ok. 1870od ok. 1800 do ok. 1850od końca XVIII do ok. 1870od końca XVIII wieku do ok. 1900.. Narodziny nazizmu w Niemczech.. Tylko jedno rozwiązanie jest poprawne.. Sprawdzian 4 "Ziemie polskie w drugiej połowie XIX wieku" Plik PDF 6.4 MB.. Wiek elektryczności - druga połowa XIX wieku.. W zadaniach 1., 3., 5., 7., 9., 11. oraz 12. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, C, D.. Pytanie 1/42.. Pobierz Otwórz.. Dwudziestolecie międzywojenne.. abolicjoniści, Robert Edward Lee, taktyka spalonej ziemi, sojusz trzech cesarzy.Druga połowa XIX wieku na świecie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt