Style komunikowania się test

Pobierz

Obserwujący.. Kontrolujący.. Zaznacz odpowiedz najbardziej do Ciebie pasującą - TAK/NIE.. Odpowiedzi na udzielone pytania mają ułatwić określenie typu słuchacza i mówcy, jakim jesteś.. Odpowiedzi na udzielone pytania mają ułatwić określenie typu słuchacza i mówcy, jakim jesteś: agresor, gaduła, wszystkowiedzący, malkontent, milczek, dyplomata.wyniki testu: jaki jest twÓj styl?. TEST Agresor, wszechwiedzący, gaduła, milczek, malkontent i dyplomata.. Cierpliwy.. Wypełnia sie go w 15 minut i można odnaleźć siebie w jednym z czterech typów komunikowania się (przyjacielskim, ekspresyjnym, analitycznym, kierowniczym).Style komunikacji - dyplomata • Unikasz otwartego mówienia o pragnieniach i uczuciach.. Jesteś uprzejmy, uważnie słuchasz.. Mówią w sposób cichy, poważny, przemyślany, modulując głos.Według Hartmana, kolor Czerwony jako dominujący wysypuję u około 25% badanych, Niebieski - 35%; Zielony (Biały) - 20%; i Żółty - 20%.. Przewiń.. Manipulujący.. Uczuciowy.. S TYLE KOMUNIKACJI.. W tym kwestionariuszu nie ma dobrych i złych odpowiedzi.. A - Analityk.. Dostosowuje się.. Delikatny .. Lubię działać.. PoniŜej mamy 4 zdania, a do.. 5 technik (+test) Jak dogadać się z ludźmi?. Style te charakteryzują się dużą niespójnością, szczególnie pomiędzy werbalną i niewerbalną warstwą komunikowania się i jako takie, utrudniają porozumienie.Jeśli skrzyżujemy te dwa wymiary to otrzymamy w macierzy cztery głowne style komunikowania się: Przyjaciele i analitycy, czyli osoby niepewne siebie, mające tendencję do niejednoznacznej komunikacji, w której niechętnie wyrażają swoje opinie..

Jaki posiadasz styl komunikowania się?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2 Obserwuj autora.Styl pierwszy (A) to partnerski.. Rozróżniający .. Brakuje odpowiedzi.. • (+) Rzadko złościsz się na ludzi i łatwo Ci nad nimi zapanować.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. TEST 48 krótkich pytań.. Nadgorliwy.. 2.c) musisz czuć się wygodnie, rozluźniony; potrafisz pracować zarówno przy muzyce, jak i w ciszy, jednak dekoncentrują cię negatywne uczucia innych, d) musisz czuć się wygodnie, rozluźniony; potrafisz pracować zarówno przy muzyce, jak i w ciszy, jednak dekoncentruje cię działalność i ruchy innych osób znajdujących się w tym samymWitaj Kubo, jest prosty test z zakresu stylów komunikowania oparty na teorii C.Junga.. Dyrygujący .. Otwarty na informacje.. Zdecydowany.. (+test) Czy potrafisz słuchać aktywnie?. • (-) Twoje wolne tempo działania może irytować niektóre osoby.. To osoba, która oczekuje od nas konkretów i logiki naszej wypowiedzi.Lubi się dzielić .. Jeśli tych odpowiedzi miałaś najwięcej, to trzymaj tak dalej!.

Pamiętaj, żeJaki posiadasz styl komunikowania się?

Dbają o zrozumienie swoich wypowiedzi i nie podporządkowują się wymaganiom innych.1 Kwestionariusz stylu komunikacji Z każdego stwierdzenia wybierz jedno, które uważasz, że lepiej pasuje do twojej osobowości i zaznacz jego numer.. Nie ma tutaj stylów lepszych i gorszych - wszystkie 4 są wyjątkowe.. Jesteś cierpliwy, dobrze radzisz sobie z sytuacjami konfliktowymi.. Następnie przejdź do wyników testu.. Sposoby komunikacji z "trikami" Komunikacja niewerbalna.. Wyodrębniono sześć typów: agresor, gaduła, wszystkowiedzący, malkontent, milczek, dyplomata.kwestionariusz stylÓw komunikowania siĘ z innymi Ü Zastanów się nad każdym z podanych pytań/stwierdzeń i zakreśl tylko jedną literę: A , B , C lub D , odpowiadającą opisowi, który najbardziej do Ciebie pasuje.48) Czy okazujesz zniecierpliwienie, gdy rozmówca Twoim zdaniem zbyt wolno przekazuje interesujące Cię informacje (np. ponaglasz go)?. Mimika, gesty, dystans, postawy… Lub od razu zakup kompendium wiedzy: 40-stronicowy e-book "Komunikacja międzyludzka" Komunikacja interpersonalna - ćwiczeniasię ludzi wyróżniła i opisała cztery typy: uległy, oskarżający, superracjonalny i rozkojarzony (Satir 1991).. kaŜdego z nich 4 róŜne zakoń.. Bezpośredni.. Stwierdzenia w parach nie są przeciwstawne, przy wyborze kieruj się pierwszym odruchem i intuicją.. Łatwo się przystosowuje..

Każdy z tych typów posiada inny styl komunikowania się.

Spostrzegawczy.. Głęboko przeżywający.. Dowiedz się kim jesteś.Cztery Typy Osobowości WG Hipokratesa‧Katarzyna Płuska‧Jaki Posiadasz Styl Komunikowania Się_ TestJaki posiadasz styl komunikowania się?. Wrażliwy.. Wyróżniamy 4 typy zachowań: Analityk, Przyjaciel, Dominujący Przyjaciel i Dominujący Analityk.. Wymuszający.. Zastanów się, które z. nich najlepiej pasują do Ciebie, do tego co myślisz, co czujesz, jak się zachowujesz w kontak.Styl komunikacji odzwierciedla nasz styl zachowania w danej sytuacji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt