Jak napisać sprawozdanie z lektury

Pobierz

Należy określić, czego będzie ono dotyczyć.. Jak napisać wypracowanie z lektury?Jednym z zadań na egzaminie ósmoklasisty z polskiego może być napisanie krótkiego przemówienia.. Gatunek literacki - Powieść 3. miało miejsce, gdzie?. Napisał ją Stefan Żeromski żyjący w latach 1864- 1925, autor wielu opowiadań, nowel i powieści.. Sprawozdanie musi być pisane w stylu chronologicznym, każde wydarzenie po kolei.Dobór faktów należy do ciebie.Dowiedz się czym jest sprawozdanie, jak je napisać, jaki zastosować układ tekstu, zapoznaj się ze wzorem i przykładem sprawozdania.. Henryk Sienkiewicz, którą dostał za dzieło pt. "Quo vadis", napisał je ze względu na swoje zamiłowanie do historii, a w szczególności do czasów starożytnych.. Ostatnią część sprawozdania można poświęcić na refleksje własne.. Jak pisała Pani Katarzyna, żaden przepis .. Drugi akapit.Uważam, że książka została napisana w przystępny sposób.. Pamiętaj, że niektóre z poniższych wskazówek mogą nie być przydatne podczas pisania prac na inne kierunki studiów oraz inne kursy, nawet te prowadzone w Instytucie Filozofii UJ).W imieniu kikora napisz sprawozdanie ze spotkania Aliny z Balladyną.Udowodnij że znasz treść; Wyobraź sobie że znalazłaś się w baśnioborze; Wyobraź sobie, że spotkałaś fauna i idziesz idziecie do zamku.. to było za wydarzenie, kiedy?.

Jak mamy napisać : 1.

Czas - Czas Fabuły 1812 - 1937 i miejsce akcji - różne miejsca ale przede wszystkim w Bejgole 4.Muszę napisać jak wygląda pan Kleks z lektury "Akademia pana kleksa" Opis ma być napisany własnymi słowami Musi być wstęp rozwinięcie i zakończenie.. mam napisać sprawozdanie z lektury NowyZeszyt w kratkę Jan Twardowski.. rymy do słowa prostokąty;NApisz sprawozdanie z lektury opowiadania Antoniego Czechowa Śmierć urzędnika.. Się odbyło, dlaczego?. W piątek, 10 października uczniowie naszej klasy Ib pod opieką wychowawczyni - Eweliny Kozdry i nauczycielki plastyki - pani Emilii Szewczyk udali się na planowaną od wielu miesięcy wycieczkę do Warszawy.. Tytuł musi zachęcać do zapoznania się ze sprawozdaniem, wciągać odbiorcę do lektury.Sprawozdanie z kolei jest inaczej mówiąc wierną relacją z wydarzeń.. Uważam, że .Jedna to zbliżona do dziennikarskiego reportażu relacja z wydarzeń życia codziennego, imprez, wycieczek, itd.. którzy nie okazywali bojaźni, nabrałem do powieści szacunku i przestałem traktować ją jak zwyczajną lekturę.. Przedstawione muszą zostać najważniejsze momenty, jednak warto także uwzględnić szczegóły.. Jeżeli jest to konieczne, podaj dokładne dane liczbowe, imiona lub .Sprawozdanie z lektury -'CHŁOPCY Z PLACU BRONI..

Przypomnij sobie, czym jest sprawozdanie z lektury.

Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. także: Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.Warto pamiętać, że sprawozdanie powinno być napisane stylem informacyjnym.. 2.Wymień bohaterów.. Myślę, że dokument doskonale opisuje chłopców, którzy są godni naśladowania.. Lektury szkolne stanowiły 68% zakupionych książek.. Całość powinna zostać przedstawiona w porządku chronologicznym.. Przybliża obraz społeczeństwa w czasie okupacji.. Druga natomiast, jako sprawozdanie z lektury, audycji czy przedstawienia jest pokrewna recenzji.. Ciekawym, prostym językiem.. Uwzględnia się: tytuł, autora dzieła (także dodatkowe informacje o autorze), główne wątki, najważniejsze wydarzenia, własną ocenę tekstu.. Wstęp.. "Zemsta" - sprawozdanie z książki "Zemsta" to komedia napisana przez Aleksandra Fredrę na początku lat 30 XIX stulecia..

Sprawozdanie z lektury: 1.Przedstaw książkę.

brał udział w wydarzeniu, co?. Ukazuje nam, jak młodzi ludzie radzili sobie w tych trudnych latach konspiracji, walki z okupantem.Sprawozdanie z działań podjętych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. się wydarzyło.. Wstęp - określ temat sprawozdania, czas i miejsce zdarzenia, podaj uczestników.. Pierwszy akapit.. Proszę czekać.. 2Podobnie należy napisać sprawozdanie z książki.. 4.Wymień wady i zalety książki.. Jest to ten element pracy, w którym przedstawia się własny pogląd na opisywane wydarzenie i dzieli się swoimi przemyśleniami.Jak napisać sprawozdanie?. (co to jest za zdarzenie, które relacjonujesz?, kiedy miało miejsce?, gdzie się odbywało?, kto brał w nim udział?). Ta lekcja ma wam pomóc przypomnieć i usystematyzo.Mam napisać sprawozdanie z lektury pt. ,,Szatan z siódmej klasy ''.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Język i fabuła utworu.. Streszczenie utworu.. 3.Napisz krótko o treści.. Na pewno ta lekcja pomoże wam na sprawdzianie, w pracy domowe.Na egzaminie ósmoklasisty z polskiego może się trafić zadanie, w którym będziecie musieli napisać recenzję.. Powinno zawierać następujące informacje:Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. Wzór 3: Sprawozdanie z lekcji Sprawozdanie z lekcji - wzór..

Zobacz też: Rozprawka - jak napisać rozprawkę?

Napisz szczegółowy plan wydarzeń z punktami do książki KłamczuchaJeżeli dochody z majątku nie przekraczają prawdopodobnych kosztów utrzymania i wychowania pozostającego pod opieką, sąd opiekuńczy może zwolnić opiekuna od przedstawiania szczegółowych rachunków z zarządu; w wypadku takim opiekun składa tylko ogólne sprawozdanie o zarządzie majątkiem.. Biblioteka musiała zadbać o uzupełnienie dotychczasowych lektur w dodatkowe woluminy dla uczniów szkoły oraz nie należy zapominać, o pozostających w szkole klasach ósmych, które oczekiwały .W sprawozdaniu potrzebne są słowa nazywające następstwo czasowe, np. na początku, następnie, potem, później, dalej, z kolei, na zakończenie, i oceniające (opisujące twoje uczucia i wrażenia), np. świetnie, ciekawie, atrakcyjnie, nudno, przeciętnie, usypiająco, stracony czas.Przydatność 85% Sprawozdanie z lektury "Siłaczka" Ostatnio przeczytaną przeze mnie książką jest nowela "Siłaczka".. 5.Twoja opinia.. Rozwinięcie - opowiedz po kolei, co się wydarzyło.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Rozwinięcie.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Opis zalet i wad książki, ocena wybranych elementów - np .Jak napisać pracę z filozofii?. Odpowiedzieć na pytania: kto?. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Miejscem akcji noweli jest Obrzydłówek oraz pobliska wieś, w której pracowała i umarła Stanisława Bozowska.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. - przewodnik (UWAGA: Pisanie pracy z filozofii jest nieco inne niż pisanie innych prac naukowych.. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie.Każde sprawozdanie powinno być napisane w oparciu o podstawowe punkty formalne: tytuł sprawozdania, prezentacja tła opisywanego wydarzenia, fakty w kolejności chronologicznej zakończenie - podsumowanie i ocena podpis.. Opinia o dziele.. Najlepiej, jeśli autor uczestniczył naocznie w opisywanym wydarzeniu - może być to relacja z wyjścia do teatru, na mecz koszykówki lub udział w innym ważnym i ciekawym evencie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt